Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell alapból minden...

Miért kell alapból minden roma ember elítélni?

Figyelt kérdés
Én pl fehér nő létemre el nem cserélném senkire roma férjemet.
2011. febr. 10. 12:47
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
(27/F) Mármint a 13:12.-nek
2011. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Hú, sok ez így egyszerre. Elfordulás a cigányságtól: Gyógytornász vagyok. Sokszor kezelek ingyen roma gyereket, mert rászorul a segítségemre, de nem tudják a szülők megfizetni. A férjem tanár, szívén viseli a roma gyerekek sorsát.

Igen, én választottam, és 18 év után is azzal a szerelemmel szeretem, amivel a kezdetekben. Remélem a gyerekeim nem fognak leköpni, hogy Őt választottam apjuknak.

Van a rokonságban két eltévelyedett unokatestvér, de ami érdekes, az én családomban is van egy.

Nem sértett önérzet van bennem, hanem megnemértés. Nem értem, miért kell a bőrszín alapján ítélni, és meg sem nézni az embert magát.

2011. febr. 10. 13:27
 23/35 anonim válasza:

Mondjuk a társadalmi munkás témára visszatérve,akkor kellett volna kiállnotok magatokért,amikor megkértek titeket,h toljátok el a biciklit.

A normális ember alapjában véve kerüli a feszkót,ez rátok gondolom hátványozottan igaz,de egy határt meg kell húzni.Ha olyan példamutató életet életek,mint ahogy azt itt felvázolod,akkor rá kell eszmélni arra a pillanatra,amikor igenis ki kell állnod magadért,ha azt akarod,h elfogadjanak.Ha nem,legközelebb is el fognak küldeni titetket,és belétek fogják törölni a lábukat.Voltak ott egy páran,akik ugyanúgy a közösséget segíteni mentek,jó fórum lett volna hangot adni a sértettségeteknek,amikor arra kértek,h ti ne tegyétek.

A 13:17-es kérdező voltam...

2011. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Nem érzem én ezt az életet példamutatónak, csak normálisnak. Dolgozunk, gyereket nevelünk, élünk. Úgy mint más.

Azt írod, van egy határ. Sajnos nem éreztem meg azt, hol van az a pillanat, amikor lépnem kell. Úgy érzem, ez a pillanat elmúlt. Most már csak arra ügyelek, hogy a gyerekeink emelt fővel viseljék a származásukat.

2011. febr. 10. 13:32
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed a cigánysorról, nagy családból küzdötte fel magát 2 diplomáig, akkor valóban a nagyon ritka kivételeket képezi. A szülei is tisztességes, okos gondolkodású emberek lehetnek, ha minden gyereküket ilyen módon nevelték, taníttatták. Az ilyen romák előtt kétszeresen is megemelem a kapalom. Viszont nem tudom elképzelni, hogy emberek teljesen alaptalanul az általad írt módon viselkedjenek veletek szemben. Biztosan őszintén leírtál magatokról mindent? Valóban példa értékű családi életet éltek azon a településen? Mit dolgozik a férjed? A gyerekek udvariasak legalább annyira, mint bármely más kortársuk? Ne haragudj, de nehéz elképzelni, hogy ennyire gonosz emberekkel legyetek körülvéve. Ha viszont így van, el kell onnan költöznötök. A mi utcánkban is lakik roma család. Diplomájuk ugyan nincs, - a fiúknak lesz majd - de teljesen normális életet élnek, sok fehérnél is tisztességesebbet, és nem is szól rájuk senki sem rosszat.
2011. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
100%
A másik,h el kellene gondolkozni rajta,h akartok-e egy olyan közösség tagjai lenni,akik között egy olyan ember sincs aki kiállna mellettetek,egy ilye közmunkás esetben.Bocs,h mindig ide csatolok vissza,de ez nálam kiverte a biztosítékot.Én tuti veletek együtt hagytam volna ott azt a kerítést...
2011. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
Sztem lesz másik ilyen pillanat,ha keresed lesz,ha nem vagy más inkább te magad is beletörődve.
2011. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Egy éve költöztünk ide, mert nem éreztem ideális helyszínnek Budapestet a gyereknevelésre. Ott amúgy minimális atrocitás ért minket. És úgy látszik nehéz rést találni egy összeszokott közösségen, főleg ha hibás a származásod.

Természetesen itt is vannak olyan emberek, akik elfogadtak, szeretnek bennünket. Főleg olyanok, akiknek kezeltem a gyerekét,és jobban ismerik a családot, mint a többiek. A kerítésnél is akadt olyan, aki ledöbbent, de odáig nem ment, hogy cselekedjen is.

A gyerekek meg olyanok, mint minden átlagos gyerek. Nem rosszak, vagy illetlenek, de nyilván nem is angyalok.

Nem tudom, mi legyen a továbbiakban. Érdemes-e energiát ölni abba, hogy elfogadjanak, vagy tovább kell állni. De mi van, ha a következő hely is ilyen. Vándorcigány azért nem szeretnék lenni.

2011. febr. 10. 13:40
 29/35 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs igazi válasz a kérdésemre. Csak kíváncsi voltam, más hogyan látja ezt a helyzetet. A megoldást, hogy élhető életet élhessünk, nyilván nekünk kell megtalálnunk. Egyszerűen most kicsit összesűrűsödött bennem a fájdalom. Hiányolom az emberekből az empátiát, a toleranciát, az egymásra figyelést. És ez keserűséggel tölt el egy-egy borús napon.
2011. febr. 10. 13:48
 30/35 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, a leírás alapján normálisnak tűntök, és az az iskolai festéses eset nagyon durva!!! Én azt nem értem, miért nem azt az embert szólták le és küldték haza, aki ilyet mondott! Még a rasszisták is hozzá szokták tenni, hogy "a rendes cigánnyal semmi bajuk, de az ritka stb." - most ha valaki dolgozni megy, akkor mi baja volt az illetőnek?!
2011. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!