Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell alapból minden...

Miért kell alapból minden roma ember elítélni?

Figyelt kérdés
Én pl fehér nő létemre el nem cserélném senkire roma férjemet.
2011. febr. 10. 12:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Gyere el Borsodba csak 1 hétre.
2011. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell.Sok az előítéletes ember,de sajnos még több az olyan roma,aki erre okot ad.Én is ismerek rendes cigányt,ugyanolyan emberek,mint mi.
2011. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így nem teljesne igaz,nincs minden roma elitélve csak azok akik okot adnak rá.Nekem van több ismerösöm is akik nagyon rendes tiszta és dolgos emberek.Sajnso náluk a töbséggel tényleg gond van és szerintem ezért általánosit mindeki.Amúgy ugyannyi "rossz ember" van nem romáék közt is.Azért ha beszol valaki az utcán hogy fuu de jo nö vagy hogy de gáz eza csaj(jó ahngosan)esetleg ha hallok ordibálást és veszekedést sajnos nem is kell odanéznem és tudom h kik azok.
2011. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
66%

Hát én se értem ezt a dolgot. Köztünk "fehérek" között is vannak köztörvényesek és a romák között is vannak becsületes, rendes emberek.

Azonban az első válaszolónak tökéletesen igaza van. És szerintem ő meg is válaszolta a kérdésedet.

2011. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem maguknak köszönhetik. Vannak persze kivételek.
2011. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
93%

Sajnos a tapasztalatok alapján...

Örülök, hogy Neked sikerült! :)

2011. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%

Szia. Nem tudom melyik környéken laksz, de erre mondjuk nincs sok és azokkal sincs(elviekben) baj...De sajnos a cigányok 90 95%-a lop,csal, hazudik,meg segélyekből él.Vannak köztük rendes, dolgos, becsületesek is,de sajnos nagyon-nagyon kevés.Minél több rossz tapasztalata van az embernek, annál inkább előítéletesek.Ismerek nagyon rendeseket is,akik tényleg tanulnak, dolgoznak,pl testvéremnek az egyik csoporttársa az egyetemen is cigány, de a rendes fajtából...Múltkor fényes nappal húzkodott le egy cigány asszony...Azóta óvatosabb vagyok, már amennyire lehet.


De ha a te férjed rendes, dolgozik, akkor nincs probléma.

2011. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
A férjem 2 diplomás, családcentrikus, jóképű roma pasi, aki már az egyetem mellett is dolgozott. Én fehér vagyok, szőke, kék szemű, német ősökkel. 5 gyerekünk van, kedvesek, okosak, szépek, külsőre nagyon romák. Bács megyében élünk, nem Borsodban. Elítélnek minket. Miért?
2011. febr. 10. 13:00
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
Te megtaláltad a ritka kivételek egyikét. Egyébként pedig mentsen meg az ég attól környéktől, ahol sok van belőlük.
2011. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet a rasszizmussal, gyűlöletbeszéddel, viszont úgy vélekedem, hogy a roma népesség mélyrétegeinek bizonyos kulturális (?) sajátosságait nem lenne szabad megengedni (nem csak romáknak, senkinek)- pl.


- a tanár rászól a gyerekre, akkor a szülő esetleg csapatostól bemegy cirkuszolni, megverni a tanárt, óvónőt (városunkban több ilyen eset történt...)


- bejönnek egy szórakozóhelyre, pl. a mi törzshelyünkre, mindenkihez odamennek, leszólítják a lányokat, stb. (bár arra is gondoltam, ezt azért is csinálják, mert érzik, hogy nem látják őket szívesen és kialakul az ördögi kör,hogy csakazértis provokálnak)


- nem nevelik a gyerekeiket, tisztelet a kivételnek, voltam gyakorlaton cigányiskolában, hát bocs, de borzasztó volt, a tanárok azt mondták,alapvető tisztálkodást, alapvető viselkedési normákat kell a gyerekeknek megtanítani - akik még kezelhetetlenebbek mert a szülő reggelit se ad nekik, sőt az seérdekli, elmegy-e a gyerek iskolába.De ha hangosabban rászól a tanár, akkor persze egyből üvöltve fenyegetőzve ott terem az iskolában.


Szerintem a tanult, normális cigányoknak vissza kellene menniük tanárként, nevelőként, rendőrként a közösségükbe, és felemelni a többieket.

2011. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!