Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell alapból minden...

Miért kell alapból minden roma ember elítélni?

Figyelt kérdés
Én pl fehér nő létemre el nem cserélném senkire roma férjemet.
2011. febr. 10. 12:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
78%
Elsőnél a pont, pont ezért! Egyébként persze, vannak kivételek. Pl. szegény Daróczi Dávid. Rendes, becsületes ember lett (most hagyjuk, hogy politikus, végül is csak szóvivő volt), aki nem tudta elfogadni a származását. Vannak kivételek, csak ritka, mint a fehér holló.
2011. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
13:04 Visszaolvasva nem így gondoltam. Mármint Daróczinak pl. apukája se suttyó cigány volt már.
2011. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Oké, mindezt értem. Az én férjem a cigánysoron nőtt fel 6 testvérével. Mindegyiküknél minimum az érettségi.

Tudom, hogy vannak másmilyenek is, de itt rólunk van szó.

Miért kell engem cigány ku*vának nevezni és a gyerekeimet bántani. Ha ezt az oldalt nézzük, a fehér lakosság gondolkodása is hagy kivetnivalót.

Egy példa: iskolában társadalmi munka, mi is mentünk kerítést festeni. Az egyik apuka meg közölte a tanerővel, hogy nem képzeli, hogy egy sza*os cigánnyal fog együtt melózni. Többen csatlakoztak hozzá. Végül a tanár megkért minket, hogy menjünk haza, nehogy balhé legyen.

2011. febr. 10. 13:09
 14/35 anonim ***** válasza:
Ott van a Bangó Margit,Bódi Gusztiék,Ezek is mind rendesek
2011. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
76%

Ha életedben találkozol egy pár konnektorral, ami megráz, meg az összes ismerősödtől is azt hallod, hogy baszod az ráz, akkor önként és dalolva fogsz bennne turkálni, vagy inkább távoltartod magad tőlük, mert ráznak? Na ugye?


Aki szerint a cigányok rendes kedves integrálható emberkék, az gondolkozzon el azon, hogy miért van az, hogy a felemelkedett kitanult, normális cigányok is egyszerűen elfordulnak a putris, primitív söpredéktől ahelyett, hogy megváltót játszanának. Én még az ilyen cigány ismerőseimtől is hallom, hogy utálják a ciágnyokat.

2011. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Én roma vagyok és hála istennek nem ítélnek el,viszont nem is lehet miért,hiszen dolgos családból származom,nem lopunk,csalunk és nem kötekszünk. Megtudok szólani bárhol normálisan,nem hangoskodom a utcán, nincs 227 unokatestvérem, akik mind a segélyt várják hó elején. Azért ítélik el a legtöbb romát,mert sajnos úgy élnek ahogy azt épp most leírtam:( Kevés a kivétel, sajnos.

19/L

2011. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Hozzászólásaitok alapján vagy hipóba mártom a családomat, vagy beássuk magunkat egy kő alá:(
2011. febr. 10. 13:15
 18/35 anonim válasza:
100%

Kérdezhetek? A férjed mit gondol a romabűnözésről? A borsodi,szabolcsi roma bűnözési statisztikákról?

Semmi provokáló szándék nincs bennem.25 évig éltem Ózdon,mégis tudom,h NEM minden roma rossz ember,a leírásod alapján a tiszteletet érdemlő kivételek közé tartoztok ti is.2 évig tanítottam a leghátrányosabb helyzetű gyerekek között,és tudom,h egy pici babát egyszerűen determinál,h hová születik.A gyerekeid valószínűleg soha nem fognak szemenköpni,vagy széklettel kikenni a wc falát,vagy ellopni az alu tálcákat éjjel a menzáról.

Szted /-tetek mi a megkülönböztetés oka?Van oka?Ti hogy fogalmazzátok meg?A férjednek vannak olyan felmenői,rokonai,akik ... (és tényleg úgy akarom megfogalmazni,h nem legyen bántó,mert olvasva nem adhatom át a hangsúlyomat)...rontják a bűnözési statisztikákat,vagy akikre nem lehet túl büszke?

Ti tudtok erre választ adni,mellébeszélés,vagy sértett önérzet nélkül?

2011. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Hát nézd ezt választottad. Az szülők nagy része sem a zsarnok hülye, mikor felháborodik, hogy a render kedves cigányfiúval jár a gyereke, mert mindegy milyen rendes és kedves szerencsétlen, előfordulhat, hogy így jár családostól, mint ti és senki sem kíván ilyen életet a gyerekének, meg az unokáinak, ha lehet normális is.
2011. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
100%
(27/F) Nekem is vannak nagyon rendes cigány ismerőseim, dolgosak, becsületesek, és nem balhésak. De a poén az, hogy ők is utálják azokat a cigányokat, akik miatt kialakult ez az előítélet. Az előbbinek meg teljesen igaza van.
2011. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!