Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek igazi hölgy?

Hogyan legyek igazi hölgy?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy gondolom nem sokan tesznek fel ilyen kérdést, így már ez kiemel az átlagból. Nem akarok sablonos dolgokat írni, így igyekszem röviden összefoglalni férfiszemmel számomra milyen egy igazi hölgy.


Az első és legfontosabb a beszéd. Választékosan, szépen és élvezhetően beszél, nem használ csúnya szavakat egyáltalán. A beszédben is visszafogott, nem harsány, de határozott, van véleménye, de nem beszél sokat. Kedvesség jellemzi.


Öltözködés: visszafogott elegancia, szép, csinos, de nem kihívó. Kerüli a szélsőségeket, kellően szerény de azért elegáns. Cipőben is kerüli a szélsőségeset, pl. magassarkú...stb. a ruházata kellően zárt és hosszú szoknya, vagy csinos nadrág, bár ez utóbbi lehet vita tárgya.


Megjelenés: ápolt, tiszta, visszafogott hajviselet, nem loboncos, nem lóg a szemébe a haja, ha hosszabb szépen összefogva hordja. Kevés visszafogott ékszer, vagy csak ékszer nélküli természetes szépséget hangsúlyozó szerény smink, a kifestést kerüli. Én személy szerint az épített körmöt sem tartom helyesnek. Legyen jó illata, de ne vigye túlzásba, inkább szerényebb, visszafogottabb parfümöt válasszon (pl. gyöngyvirágillat).


Szerintem egy hölgy a társaságban egyáltalán nem fogyaszt alkoholt, étkezésben is visszafogott, szépen és lassan méltóságteljesen eszik, mértékletesen.


Nagyon sokat jelent a tartás. Egy hölgy szép egyenes tartással jár, áll és ül, nem görnyed be. Ehhez persze megfelelő fizikum kell. Egy csinos hölgy nem vézna, de nem is teltkarcsú, megtalálja az egyensúlyt, inkább sportosnak mondanám. Fontos még a műveltség, egy hölgy nagyon sokat olvas, ismeri a világirodalmat, tud akár idézni is "helyén mondott" beszéddel.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Tudom magasra tettem a mércét, de szerintem elérhető.


Üdv. Péter

2011. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2011. jan. 20. 18:01
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
De kedves Péter, miért hordaná valaki a gyönyörű, hosszú haját összefogva?
2011. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!