Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hajléktala...

Mi a véleményetek a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
Mikor meglátjátok őket az utcán, aluljáróban, metrón stb. Mi jut olyankor eszetekbe? Fintorogva kikerülitek? Vagy az is eszetekbe jut, vajon miért került oda? A saját hibájából vagy más miatt? Esetleg, ha beszélni szeretne veletek, mit csináltok? Adtok pénzt nekik? Előre is köszi a véleményeiteket!
2010. dec. 15. 22:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
61%

"A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:49

"


Kívánom, hogy egyszer te is legyél az utcán. Az látszik, hogy zéró élettapasztalattal rendelkezel, de gondolom anyukád a kedvenc kisgyermekét elkényezteti, ezért csak részben hibáztatlak.

2010. dec. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%

Én általában sajnálom őket, van amikor adok nekik pénzt, vagy megveszem az FN-t, ha éppen van náluk. Mindig persze nem tudok pénzt adni, olyankor sajnálom is, hogy nincsen nálam, de ha mindenkinek adnék, a nap végén nem lenne egy vasam se...

Vannak hajléktalanok akikre én is dühös vagyok, pl.: akik részregek, büdösek, összehányják a buszt, beszólogatósak, erőszakosak...van ilyen bőven sajnos.

A többséggel nincs bajom, ők majdnem ugyanolyanok mint az átlag ember, alszik a szállón, reggel megmosdik, majd próbál boldogulni, ahol tud.Én elég sok hajléktalant láttam már, akiről meg nem mondanád , hogy az, mert amúgy nagyon ad a személyhigénére.


Egyébként meg nem szoktam látványosan fintorogva kikerülni senkit, mivel arra gondolok, hogy ők is emberek, és nincsen jogom megalázni senkit se! Sokat gondolkodom rajta, hogy miért kerültek oda ahova....szerintem egyértelműen saját hiba...Persze lehet, hogy rengeteg rossz tényező közrejátszott az életükbe, dehát meglehet figyelni, van egy ugyanolyan erősségű csapás (pl.:válás), az egyik ember hajléktalan lesz utána, a másik megrázza magát és újrakezdi az életét....Szóval igen, szerintem a saját gyengeségük miatt kerültek oda ahova, na meg persze vannak olyan hajléktalanok, akik önként választották ezt életet (hobó-still).

Őszintén szólva én beszélgetni jobban szeretek velük mint pénzt adni, eleve szívesen beszélgetek bárkivel, másodsorban meg pénzt nem nagyon tudok adni, mivel én is diák vagyok....

2010. dec. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
14%

23:44!


Szerinted?

Látom te is a büdösebb és butább fajtából való lennél(vagy).

2010. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Volt köztük sok értelmes és elgondolkodtató, de némelyik íróját csak sajnálni tudom, hogy nem lát ki a burokból.
2010. dec. 16. 09:23
 25/27 anonim ***** válasza:
74%

A tisztálkodást meg lehet oldani, ha az ember nagyon akarja! Pl. egyszer találkoztam egy hajléktalannal a BKV-n, aki épp a Feneketlen tótól jött. A haja még vizes volt, és mondta nekem, hogy oda jár fürdeni. Igaz szappanozni nem tudja magát, de ez is valami, mert a ruháit ki tudja mosni, és így egy fokkal már kevésbé büdösebb. Ez persze nyáron van, télen nm teheti meg, de a hajléktalan szállók is éppen a mosdásra jók (meg az alvásra). Úgyhogy akik itt óbégatnak, hogy elkényeztetett kölök, meg zéró élettapasztalat, gondolkozzanak már el! Ez pusztán logika, és akarat kérdése...

Azokat a hajléktalanokat, akik saját pisijükben, részeg hányásukban fetrengenek, nem sajnálom. Ugyanis lehet, hogy munkát nem tud találni, és kénytelen koldulni, de akkor a pénzét ne alkoholra költse, hanem ételre, szappanra, és egyéb hasznos dolgokra! Ezért én az ilyennek sose adok.

Engem viszont azok a "hajléktalanok" idegesítenek a legjobban, akik néha csak úgy tesznek, mintha azok lennének, és a gyerekeiket énekeltetik az aluljáróban, vagy a gyakoribb B verzió: tényleg hajléktalan, és a gyereket rotációs módszerrel minden nap másik hajléktalan énekelteti. Az ilyen hajléktalan gyerekmaffiától rosszul vagyok, az összes ilyen gyereket elvenném tőlük, ennél még az árvaház is jobb. Nem értem, miért nem tart végre a rendőrség egy összetett razziát, és szedi össze az ilyen gyerekeket...

Persze tudom, hogy maga az anya nem mindig tehet ellene, mert ha nem adja oda a gyerekét, összeverik a "társai", de egyáltalán minek lett terhes? Ha hajléktalan és nem tud védekezni, minek szexel? Eleve milyen undorító dolog így koszosan az aluljáróban szexelni...na mind1, ez már másik kérdés :D

De ha mégsem bír magával, miért nem adja be az árvaházba, amint megszületik...Bár lehet, hogy a többiek elveszik tőle azonnal. Nem tudom, de ezzel kéne kezdeni valamit első körben, mert azokból a gyerekekből még lehetne valaki.

2010. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Hajlék nélkül


Kartonokon fetrengve, viseltes „ruhában” élhetnek „Emberek” kerek e világban.

Lételemük bűz és kilátástalanság, alkohol, éhség, s állástalanság.

Keresd a jót, Ki nem „rulettezik”, s az ÉLET reményében ebből kivetkezik!

Keresd azt, Ki még szilárd jellem, s nem mond az ÉLNI AKARÁSNAK ellent!

Keresd azt, Ki nem csak bőszen, - s a jót várva – kesereg,

Ki a „padlóról felállva” kezdeteket sem feled!

Keresd azt, Kinek szakmát, munkát adhatsz,

s ha tanulni hajlandó, mondhasd:

„Nos! Itt lakhatsz!”

2010. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindig eszembe jut, mi lehetett az előzménye a mostani állapotának, hogy élhetett, mielőtt hajléktalan lett volna.
2010. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!