Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hajléktala...

Mi a véleményetek a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
Mikor meglátjátok őket az utcán, aluljáróban, metrón stb. Mi jut olyankor eszetekbe? Fintorogva kikerülitek? Vagy az is eszetekbe jut, vajon miért került oda? A saját hibájából vagy más miatt? Esetleg, ha beszélni szeretne veletek, mit csináltok? Adtok pénzt nekik? Előre is köszi a véleményeiteket!
2010. dec. 15. 22:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Eleinte sajnáltam őket, és gondoltam arra, mitől juthatott ide. De azóta elgondolkodtam. Ha valaki olyan szintre jut, hogy elveszik munkája, lakása, és nincs egy normális barátja, családtagja, ismerőse, aki befogadná, amig talpraáll, akkor ezt magának köszönheti. Amíg megy a szekér, addig jóban kellene lennünk egymással, törődni egymással, hogyha baj van, legyen kire számítanunk. De lehet, h ezzel a véleményemmel tök egyedül leszek. De én így érzem.
2010. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
nem szokásom adni, de múltkor mégis adtam. pont kijöttem a kajáldából, megcsapott a hideg és a kezemben volt egy százas... amikor adott volna vmi adventi kiadványt láttam a táskája tartalmát. zsemlék voltak nála és pár deka felvágott... azóta nem ítélek elsőre...
2010. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%
Csak Budapesten tízezer hajléktalan van. Könyörgöm, honnan van ennyi??!!! Ez őrületes szám!! Még ezret is soknak tartok.
2010. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat is.
2010. dec. 15. 23:20
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

nem adok pénzt mert nekem sincs.

valamiért tisztelem őket, mert ilyen hidegben én valószínű hogy inkább a börtönt kockáztatnám, mint az utcán vegetáljak.

nyáron inkább kihagynám a kigyúrt cigókkal teli cellát, de most nem gondolkodnék.

2010. dec. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%

"Ha valaki olyan szintre jut, hogy elveszik munkája, lakása, és nincs egy normális barátja, családtagja, ismerőse, aki befogadná, amig talpraáll, akkor ezt magának köszönheti"


És ezt honnan a fenéből tudod?

2010. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
14%
Hát onnan, hogy nincs senki, akihez bekérezkedhetne .... onnan. Mert akkor nem az utcán lenne, hanem mondjuk a fent felsoroltak valamelyikénél. Egyértelmű, nemdebár?
2010. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Annyit azért elárulok, hogy ha nem élnének a szüleim, és bajba kerülnék, nekem sem lenne hova, kihez menne, mert olyan 'remek' barátokkal vagyok megáldva, hogy inkább elnéznék, hogy az utcán fagyoskodjak. Pedig sosem tettem semmi rosszat, csak talán picit másabb vagyok, mint a többiek, nem tudok úgy beilleszkedni.
2010. dec. 15. 23:34
 9/27 anonim válasza:
16%
Dolgozzon! Alig hallani olyan hajléktalanról akinek sikerült felkapaszkodni vagy aki dolgozni szeretne. Pedig nem hiszem, hogy ennyien nem találnának munkahelyet. Utcasöprés ilyenkor már nem szégyen!
2010. dec. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
20%

Nem szeretem őket! Egyszer azt olvastam, tévhit, hogy egy mocskos alkoholista az összes. De valahogy még csak olyat láttam, amelyiknek duplájára dagadt a feje. Az igénytelenségükről nem is beszélve.

Szerintem azért vannak ott, mert oda(se) valók.

Nem tudom sajnálni őket.

Pénzt nem adok nekik, mert messziről kerülöm őket. De csak, mert büdösek, ami nem a szegénységükből fakad.

2010. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!