Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hajléktala...

Mi a véleményetek a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
Mikor meglátjátok őket az utcán, aluljáróban, metrón stb. Mi jut olyankor eszetekbe? Fintorogva kikerülitek? Vagy az is eszetekbe jut, vajon miért került oda? A saját hibájából vagy más miatt? Esetleg, ha beszélni szeretne veletek, mit csináltok? Adtok pénzt nekik? Előre is köszi a véleményeiteket!
2010. dec. 15. 22:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%

Abban van valami, hogy hogyhogy nincs az embernek egy barátja sem? Most nem haverokról van szó, hanem arról az egy-két igazán jó barátról, akire valóban számíthatsz. Nálunk lakott egy hónapig egy barátnőm, amikor kirakták az albérletéből, holott mi is csak egy kis szobát bérlünk a párommal. Mégsem volt kérdés, hogy segítünk neki.


Egyébként szerintem túl összetett ez a hajléktalankérdés. Nálam sok mindentől függ, hogy adok-e nekik valamit vagy kikerülöm őket. Sajnos vannak elég negatív tapasztalataim velük kapcsolatban, amíg kicsi voltam és tapasztalatlan, volt, hogy körülálltak hárman és addig nem hagytak békén, amíg az egész havi pénzem oda nem adtam nekik. Szóval azért nem csak angyalokról van szó..

2010. dec. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%

"Pedig nem hiszem, hogy ennyien nem találnának munkahelyet"



Többszázezer munkanélküli van aki nem hajléktalan! Nehéz gondolkozni?

2010. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
64%

"mert büdösek, ami nem a szegénységükből fakad."


És hol az anyád kínjában tisztálkodjanak? Ennyit se tudsz átgondolni?

2010. dec. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
98%
A sportegyesületünk tagja egy idős ex-hajléktalan(de ez változhat, lehet hogy holnap megint utcára kerül), aki mellesleg író és újságíró is egyben. Fura ember, fura a stílusa is, éppen ezért érdekes olvasni a cikkeit. Volt már alkohol elvonón is. Ettől függetlenül szerintem sokkal több van a kisujjában, mint egyeseknek akik a "csöveseket" fikázzák.
2010. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Cory Rose ***** válasza:
23%
Mondjuk ami penzt osszekoldulnak abbol egy szappanra fogkefere meg fogkremre csak telik nem? Aztan irany a nyilvanos wc, a ruhat ugyanugy ki lehet mosni ott a csapban. Jobb megoldas mint buzologni egesz nap...
2010. dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Kokas Lajos ***** válasza:
100%
Évek óta nem találok magamnak olyan hivatalos állást, amiból fenntarthatnám magam. (50 000.- az albérletem, tehát 100 000-120 000-ből nem jövök ki) Természetesen dolgozom, de sajnos ez nem állapot. tartalékom nincs, ha véletlenül lebetegednék, én is kilátástalan helyzetbe kerülnék. Van hova mennem, de nem tudom most elképzelni, hogy mások segítségére keljen szorulnom. A hajléktalanná válás, nagyon összetett probléma. Aki negatívan ítélkezik, szerintem még sosem látta, hogy reális lehetősége van annak, hogy ilyen helyzetbe kerülhet. sajnos (nem vészmadárkodás) egyre nagyobb az esélye annak, hogy sokkal többen utcára kerülhetnek. Dolgozni mindenki szeretne. Sokkal kényelmesebb egy munkahelyen dolgozni, ha fenn tudod tartani magd a béredből, mint az utcán élni, koldulni.
2010. dec. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ha ott laksz az utcán, akkor nem olyan egyszerű munkát találni, mint a fotelodból. Eleve, kéne valami lakcím, na meg, kéne tisztálkodni, amúgy hogy mégy dolgozni. Oké, hogy szálló meg ilyenek, de például ott volt a tévében, hogy csináltak vagy 110 új helyet, jippie. Ja, hogy 10ezren vannak az utcán, öhm...


Vannak olyanok is tényleg, akik nem a saját hugyukban fetrengenek, beb.aszva, sose lehet tudni miért került oda. Egy ideig laktam az egyik metró megállónál, volt ott egy fazon, mindig szépen összerakta reggel a cuccait, rájuk ült, feltett egy szemüveget és keresztrejtvényt fejtett. Van olyan is, aki kajának is örül. Egyszer beszélgettem eggyel, fedél nélkült árult, tök normális volt, mesélt magáról, sőt tök értelmes tanácsokat adott a párkapcsolatommal kapcsolatban is, és mikor elköszöntünk, mondta, hogy ne hagyjam a tanulást abba, ne jussak oda, ahova ő került. Úgy sajnáltam. :(

2010. dec. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
43%

Hát én kb. utálom őket, mert rondák, büdösek, hangosak, ocsmányok stb, és sztem is úgy véletlenül nem kerül senki sem az utcára, tehát azért legtöbbjük tehet róla, főleg ha már régóta élnek így.....viszont tegnap eléggé megsajnáltam egy hajléktalan párt, akik szembe jöttek, mert k rva hideg van, és látszott rajtuk, h hogy szét vannak fagyva, meg amúgy is sz@r lehet ilyen időben az utcán dekkolni, meg a kukákat áttúrni egy félig megfagyott darab kenyér után :/

Nem is szóltak semmit, nem kéregettek................az olyanokat viszont utálom, akik tökrészegen kellemetlenkednek pl. a buszállomáson, meg hasonlók.

2010. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
97%

"sztem is úgy véletlenül nem kerül senki sem az utcára, tehát azért legtöbbjük tehet róla"


Olyanról mondasz véleményt amiről fogalmad nincs!Te nem tudsz olyanokról ezrével akinek semmi baj nam volt a munkájával mégis elbocsátották őket? És elárverezték a lakását mert nem kapott munkát sehol! Hol élsz te?

2010. dec. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
97%

Oldalakat tudnék írni a témáról, de igyekszem tömören összefoglalni.

Először is, vannak akik tehetnek róla hogy ott vannak, vannak akik nem. Ha pl azokat nézzük, akik most is akószámra vedelnek, azokról feltételezhető, hogy megvolt rá bennük a hajlam, akárcsak a lustálkodásra. Ilyenek pl azok a hajléktalanok, akiknek valaha folyton a sörözésen meg a meccsnézésen jár az eszük, meg a garázdaságon. Őket nem sajnálom egyáltalán.

Ott vannak azok is, akik eladósodtak - sajnos a rendszerváltás óta a bankok számtalan embert forgattak ki a pénzükből, az állam pedig nem tett semmit, és most sem tesz ellene! Szerintem ők tehetnek a legkevésbé az egészről (feltéve, ha nem nagyzolni akartak, és mondjuk mercit vettek a hitelből átlagfizetés mellett).

Egyesek érzelmileg és családi szinten jutottak válságba, ide tartoznak pl azok, akiket válás miatt fosztottak meg a lakhatásától és a gyerekeitől is egyben. Mert sajnos a magyar törvények erre is lehetőséget adnak! A válás oka természetes mindenkinél egyedi, így őket nem hibáztatom kollektívan.

Van egy szűkebb réteg is, elsősorban fiatalok, akik szinte önmaguk választják ezt az életformát, mert úgy gondolják hogy buli. Ilyenek vannak pl a Blahánál - megjegyzem, közülük nem mindegyik valódi hajléktalan, csak egyszerűen ez a szintjük - alkohol, drogok, balhék, erőszakos kéregetés. Na őket tenném ki egy kiadós sortűznek, mert mind közül ők a legkártékonyabbak.


Megemlíteném még azokat is, akik testi fogyatékosság, vagy rokkantság miatt vannak az utcán. Mivel ők a legkiszolgáltatottabbak, így a koldusmaffia őket használja bevételi forrásként. Hogy ez miként működik, nem tudom pontosan, és bár magánemberként adnék nekik, így még sem adok, mert tudom, hogy hova jutna a pénz!


Továbbá nem adnék még azoknak sem, akik kisállattal próbálják meg összetörni a járókelők szívét. Ez felelőtlenség - ugyan hogy vállalhat felelősséget valaki egy másik élőlényért, mikor még önmagáért se tud?! Őnekik ezért nem adok.

2010. dec. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!