Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tehetősek, hogyan viszonyultok...

Tehetősek, hogyan viszonyultok a szegényebbek életéhez?

Figyelt kérdés

Ne értétek félre, nem egy lefitymáló kérdésről van szó, egyszerűen érdekel, a gazdagabb emberek miképp vélekednek arról, amijük van.


Én a szegény oldalba tartozom, és olyan furcsa hallani, főleg így karácsony előtt, hogy sokan laptopot, telefont és egyéb drága dolgokat kérnek... laptopot? Hogy jut egyáltalán eszébe valakinek, hogy ilyen nagy értékű ajándékot kér? Tényleg nem tart soknak 20-30 ezer forintot?

Vagy kissé idegesítő, mikor mesélik nekem, hogy idén két téli kabátot akarnak, főleg mert már a régi is megvan hosszú két éve; na meg hogy a szülei nem adtak pénzt, hogy elmenjen ruhát vásárolni, milyen gonoszak... közben én örülök, ha 3 havonta vehetek egy új ruhát kínaiból, esetleg turkálóból.


Nem éhezünk, vagy ilyesmi, de időnként elgondolkodom azon, hogy a tehetősebbek belegondolnak-e abba, hogy ami nekik abszolút természetes, arra másnak lehetősége sem nyílik? Hogy miként fogják fel ezt - persze, én is többet költenék, ha lenne miből, de különös elképzelni magam, ahogy 3000 forintos ruhákban járok, vagy valami értékeset kérek karácsonyra... olyan lehetetlen... nem is ez a jó szó, nehéz leírni pontosan, e mintha valami hihetetlenség lenne abban, hogy vannak, akik tényleg tök természetesnek veszik, hogy Ipod lóg ki a fülükből, kocsikulcs a zsebükből...


2010. dec. 2. 19:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Értékelem a hangnemedet, végre egy olyan kérdés, ahol nem támadóan lép fel valaki a "gonosz" gazdagok ellen, de tudod egy laptop felsőbb körökben nem egy nagy ajándék, hidd el.


Nekem van olyan tanítványom, aki egy új, fullextrás BMW X5-ös terepjárót kap ajándékba most karácsonyra, mert ezt kérte, és hát olyan az anyagi helyzetük, hogy mondjuk úgy, ezt meg se érzik, tehát így én is azt mondom, hogy akkor miért ne? Ha valóban meg se érzik, és nekik ez pénzben nem jelent olyan nagy kiadást, akkor álszentség lenne, ha mégis azt mondogatnák, hogy "nem, csak mert nem, mert ne ajándékozzunk drága dolgot", miközben meg nekik az a természetes, hogy ilyen összegeket ajándékoznak. Azaz ott jogosan érezni magát a srác furcsán, hiszen más környezetben él, és nem értené a helyzetet.


Hát szóval vannak eltérő rétegek, de csak a laptopon akadt meg a szemem, mert azért az már egy középrétegbe tartozó családnál se jelent sztem olyan nagy ajándékot, de persze tudom, hogy vannak sokkal kisebb jövedelműek nyilván.


(de kapaszkodj meg, a 4-es srácok, de már lányok nagy része is kocsival jár suliba, és ahogy írtad, nekik ez azért nem furcsa, mert ez a természetes, ebben a körben mozognak, valóban nem tűnik fel nekik, hogy ebben lenne bármi rendkívüli)

2010. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

09:01-es vagyok


na hogy teljes legyen a kép, még annyit azért hozzá tennék, hogy azért az meg a másik oldala az egész helyzetnek, hogy már másodikos korában is voltak olyan napok, amikor pl azért nem tudott suliba jönni, és én takargathattam, hogy ne legyen belőle botrány, mert pl szülei elutaztak külföldre, és addig neki kellett vinnie az üzleti ügyeket, és bizony naponta sokmilliós tételekben kellett döntenie. Azaz csak azt akarom mondani, hogy látod, ez a réteg már eleve ebben nő fel, megint arra akarok kilyukadni, hogy eza természetes neki. Ő nem lát semmi felvágást abban, hogy most kap egy sok milliós X5-ös BMW-t, hiszen eddig is a sok milliós dolgok között élt. És azt még kiemelném, hogy erre se alkalmas mindenki .... szóval lehet szidni persze megint a gonosz gazdagokat, de azért azt megnézném, hogy mennyire állna helyt pár ember, amikor egy-két telefonnal mondjuk 200 millióról kell dönteni naponta, és szinte 24 órában jár az agya nyilván, hiszen nem babra megy a játék. Hidd el, más ez a kör, ebbe persze a többség nem lát bele soha, de azért kell egy intellektus és egy kapcsolatrendszer ahhoz, hogy ő tudja intézni ugyan úgy az ügyeket már 16-17 évesen, mert bizony nincs választása. Rá marad, ha apuci elutazik.


Úgyhogy vegyes a kép, hidd el, nekik se olyan könnyű, ahogy az kívülről látszik, hogy "csak lóg ki a zsebéből a slusszkulcs".

2010. dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Minél több van, annál több kell. Ilyen egyszerű.
2010. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!