Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ettől egy átlagpolgár/átlagemb...

Ettől egy átlagpolgár/átlagember szemében roh@déknak számítok?

Figyelt kérdés

Érdekel a pszichológia és amikor észreveszek valakinél valamit(apakomplexus stb) rossz érzésem van, hogy nem mondhatom ki a szemébe. Van mikor szételemzek embereket és alig bírom magamban tartani, ha meg kimondanám én lennék a szemét.

Na mind1, a kérdés adja magát.


2010. nov. 29. 23:09
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, én tényleg csak egy dolgot tudok neked javasolni: iratkozz be egy pszichológia szakra, mert szerintem te kicsit el vagy tévedve azzal kapcsolatban, hogy hogyan is működik a dolog. Egyenlőre úgy veszem ki a szavaidból, hogy te pszichológia címén egyszerűen csak élettapasztalatból és rendszertelen olvasmányélményekből kifejlesztettél egy relative kifinomult skatulyarendszert, és abba pakolászod hobbi gyanánt a körülötted élő embereket. Kedves egészségedre. Frojdbácsi is ezt csinálta tulajdonképpen... frankó, koherens rendszer, kit érdekel, hogy esetleg közben az egész egy levegőben lebegő lufi, amíg minden ember bepakolható valamelyik skatulyába...
2010. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Srapnel ***** válasza:

"Dr.House esetében nem az orvoslásra gondoltam, hanem a világnézeteire, (mindenki hazudik, az emberiség túl van értékelve stb) és ezt átviszi gyakorlatba is, a szemükbe mondja az embereknek, ezzel erre céloztam."


Talán nem kellene kitalált sorozathősök egyáltalán nem mély személyiségrajzára és "világképére" támaszkodni a saját világnézeted megalkotását.


"Nem vagyok pszichológus."

Tudom. Csak akkor te se tetszelegj abban a szerepben.


"Teljesen mind1 mit írok, ha mondjuk 40 lennék és egy csomó mindenen keresztül mentem volna már, elismert pszichológus lennék, mégis ilyen stílusban írnék te ugyanígy reagálnál."


Nem, pontosan azért reagáltam így, mert amit és amilyen stílusban írtál, az ezt eredményezi.

2010. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

15:34

Ebből az egészből látszik, hogy az emberek mi alapján döntenek.

Gondoljuk át, EZT a kérdést és vele együtt a válaszokat olyan stílusban írtam, amilyenben írtam. Írtam már ki jobb stílusban/körültekintőbben is kérdést, az eredménye egy hasonló felfogású jó beszélgető partner lett. Meglehet, hogy ha az a kérdés helyett ezt írom, akkor ő is hasonló kép reagált volna mint te, sőt kicsi az esélye és ironikus is lenne, ha te lennél ő.

Te ez a kérdés alapján ítélsz meg, a te dolgod, de tévedsz. Gyarló világunkban állandó szakadék van aközött, amit gondolunk, mondani szeretnénk és ténylegesen mondhatunk...

2010. dec. 5. 15:48
 34/37 A kérdező kommentje:
Igen. Valóban a legjobb dolog, ha nem reagálunk. Évszázadok óta bevett módszer...
2010. dec. 6. 17:40
 35/37 anonim ***** válasza:
Hm. Érdekes volt végigolvasni mindezt. Azt azért nem gondolom, hogy 40 évesen, hátad mögött egy képzéssel ugyanígy írnál. Lehet, hogy a STÍLUS nem változna, de a lényeg, az igen. Summa summarum: fiatal vagy még, és elhamarkodottan ítélkezel az emberek fölött, elhamarkodottan is szólsz róluk. Természetesen gyakorolni lehet és jó a baráti körön, néha én is megteszem. Ekkor nem a szemébe kell mondani, hanem ráébreszteni. Ha a szemébe mondod, és súlyos, úgyis tagadni fog. Úgy kell kérdezni, hogy maga találjon oda.
2010. dec. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Srapnel ***** válasza:

"Te ez a kérdés alapján ítélsz meg, a te dolgod, de tévedsz. Gyarló világunkban állandó szakadék van aközött, amit gondolunk, mondani szeretnénk és ténylegesen mondhatunk..."


Na ne. Figyelj csak:


"Ettől egy átlagpolgár/átlagember szemében roh@déknak számítok?"


Az, hogy számodra ez kérdés és itt megkérdezted, akkor vagy kamuzol (magad is tudod a választ a kérdésre), vagy komolyan kérdezed, viszont akkor vagy nem vagy elég okos, vagy nem vagy elég tapasztalt, vagy nem vagy pszichológus, különben tudnád a választ és nem a mi véleményünkre lennél kíváncsi.


Ha meg az a bajod, hogy a kérdés alapján ítéllek-e meg, akkor talán érdemes elgondolkodni azon, hogy

1. mi minősül ítélkezésnek

2. mégis mi a fene alapján vonjunk le bármilyen következtetést itt, egy ilyen oldalon, ahol csak az általad beírt szöveget látom?


Pont ez a jó. Azzal, hogy nem ismerlek, félreismerni sem tudlak, csak is az állításaid és kérdéseid alapján rajzolódik ki, hogy ki kicsoda és mennyi esze van.


Na, ennyi.

2010. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

09:45

A választ természetesen tudom, valakinek roh@déknak, valakinek pedig nem. A Ti véleményetekre voltam kíváncsi. E logika alapján, akkor semmit ne kérdezzen senki, hiszen úgyis tudja a választ.

Egyszerűen nem kell semminek kirajzolódnia a kérdés alapján, hanem válaszolni kell, vagy nem, hogy te szerinted annak számítok e. Tudom a válasz úgysem lehet egész, hiszen nem ismersz, de jópofa dolog anonym reakciókat is látni, mivel élőben nem merik vagy nem akarják sokan kimondani amit gondolnak.

2010. dec. 9. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!