Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ettől egy átlagpolgár/átlagemb...

Ettől egy átlagpolgár/átlagember szemében roh@déknak számítok?

Figyelt kérdés

Érdekel a pszichológia és amikor észreveszek valakinél valamit(apakomplexus stb) rossz érzésem van, hogy nem mondhatom ki a szemébe. Van mikor szételemzek embereket és alig bírom magamban tartani, ha meg kimondanám én lennék a szemét.

Na mind1, a kérdés adja magát.


2010. nov. 29. 23:09
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Hát, akkor inkább nevezném feladásnak, lehet új erőre kapsz.
2010. dec. 1. 22:56
 22/37 anonim ***** válasza:
Időnként ma is elszállok magamtól, de ezt nem nevezném életformának.
2010. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Ezt bővebben is kifejthetnéd majd, ha szeretnéd. Érdekes.
2010. dec. 1. 23:14
 24/37 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az ember ítélkezik és kigúnyol egy gyarlóságot, még nem hoz létre semmi értékeset. Azzal sem, ha mindentudónak tartja magát. Az egészséges önbizalom kell, de önkritikára is szükség van. Az egyik kérdező ezen az oldalon, aki erős átlagos eredményekkel meg volt győződve, hogy univerzális zseni, nem győzött meg arról, hogy nagy ember, és szerencsés a Föld, hogy él.
2010. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az is én voltam. :) Szokásom ide irkálni, ha elfogynak az emberek élőben. Egyébként egy zseninek nem is célja, hogy másokat győzködjön arról, hogy ő az. Amúgy meg én még soha nem tapasztaltam olyat, hogy azt mondanák (főleg Magyarországon) valakire, hogy zseni. Már csak az egójuk miatt sem mondnák ki.

Én következtetéseket vonok le abból a sok mindenből, amiket tapasztaltam és vegyítem azokkal, amiket olvastam. Totál hidegen hagy, hogy elismernek e, nem ez a célom, hanem hogy jól érezzem magam. Talán ha jobban menne a kifejtés lehetnék "zseni". De így csak átlagos vagyok mások szemében, így jártam.

2010. dec. 1. 23:37
 26/37 Srapnel ***** válasza:

"Totál hidegen hagy, hogy elismernek e, nem ez a célom, hanem hogy jól érezzem magam."


Na, hát ez a mondatod mutatja azt, hogy nem tudományt csinálsz, hanem csak szórakozol. Nem az igazságot keresed, a mély mozgatórugókat, hanem hogy saját magad előtt tetszeleghess, hogy milyen keményet mondasz és hogy másokból ez mit vált ki. Ha komolyan érdekelne a téma, akkor alázattal és elemzéssel járnál utána a dolgoknak, olvasnál a témában, összefüggéseket keresnél, nem pedig azzal foglalkoznál, hogy kinek mit szólj be, meg hogy téged mennyire bánt v. nem az, hogy miután beszóltál, a másiknak mi a reakciója.

2010. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Srapnel ***** válasza:
Ja, és szerintem téged egy viszonylag tapasztalt, vagy filozofikus ember is szétszedne mentálisan, nem hogy egy valódi pszichológus, vagy pszichiáter. Ne áltasd magad.
2010. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

23:27

Ez egyáltalán nem igaz. Attól érzem jól magam, ha ezt csinálhatom és hidegen hagy, hogy mit hisznek, ez a lényege. Igen is kutatom az igazságot, bár egyre inkább rájövök arra, hogy viszonylagos és mindig a feltételektől függ.

Igen, lehet, hogy jelenleg egy tapasztaltabb filozofikus ember "szétszedne" még sokat kell tanulnom, de biztos vagyok benne, hogy valami filozofikus sziporkával helyben tudnám hagyni. A Szókratészi módszert vallom.

Ja és visszatérve a "szórakozásból csinálom ezt" témához, csak hogy a médiából is kiragadjunk valamit Dr.House jó orvos(a sorozatban) mégis képes átvinni az elméleteit gyakorlatba és ez szerintem nem csak vásznon lehetséges.

jóéjt

2010. dec. 2. 23:49
 29/37 Srapnel ***** válasza:

"Ez egyáltalán nem igaz. Attól érzem jól magam, ha ezt csinálhatom és hidegen hagy, hogy mit hisznek, ez a lényege."


De hát az egész eredeti kérdésed arról szól, hogy nem hagy hidegen. Idézem: "Van mikor szételemzek embereket és alig bírom magamban tartani, ha meg kimondanám én lennék a szemét."


De ha úgy gondolod, ahogy az imént írtad, akkor a kérdésed a továbbiakban semmis, megválaszolás nélkül megoldódott a dolog.


"Igen, lehet, hogy jelenleg egy tapasztaltabb filozofikus ember "szétszedne" még sokat kell tanulnom, de biztos vagyok benne, hogy valami filozofikus sziporkával helyben tudnám hagyni."


Amellett, hogy önellentmondás van benne, ez a mondat a legjobb jele annak, hogy igen sokat kell még tanulnod.


"Ja és visszatérve a "szórakozásból csinálom ezt" témához, csak hogy a médiából is kiragadjunk valamit Dr.House jó orvos(a sorozatban) mégis képes átvinni az elméleteit gyakorlatba és ez szerintem nem csak vásznon lehetséges."


Ezt nem igazán értem. Azt eddig is tudtuk, hogy egy jó orvos képes gyakorlatba átvinni a fejében előálló sémákat, csak úgy, mint egy mérnök, vagy egy jó művész. Mert hát igen, néhány szakma ezzel jár. Tehát te úgy gondolod, hogy már gyakorló, _jó_ pszichológus vagy?

2010. dec. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Nem vagyok pszichológus. Te viszont előszeretettel használod a mondatok kiforgatásának képességét, amit én is szoktam...

Dr.House esetében nem az orvoslásra gondoltam, hanem a világnézeteire, (mindenki hazudik, az emberiség túl van értékelve stb) és ezt átviszi gyakorlatba is, a szemükbe mondja az embereknek, ezzel erre céloztam.

Teljesen mind1 mit írok, ha mondjuk 40 lennék és egy csomó mindenen keresztül mentem volna már, elismert pszichológus lennék, mégis ilyen stílusban írnék te ugyanígy reagálnál. Egyszerűen a viszonyítási feltételek...

2010. dec. 3. 21:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!