Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted magyarabb magyar...

Szerinted magyarabb magyar vagy a magyar emberek többségénél?

Figyelt kérdés
Sajnos azt veszem észre, hogy sokakból hiányzik a magyartudat.

tegnap 13:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A vallás is egy érzelmi viszonyulás, ami alapvetően képes meghatározni az ember tudatát és azon keresztül a cselekedeteit. Van aki hívőnek vallja magát, de nem olvassa a Bibliát, nem szokott imádkozni és nem jár templomba, vagyis nem éli meg mélységében a hitét, mindössze felszínesen. Aki átérzi a magyarságát, az rendszeresen ápolja, foglalkozik vele, pl. a magyar hagyományokkal, a magyar kultúrával, a magyar történelemmel és egyéb magyar dolgokkal.
tegnap 18:18
 12/22 anonim ***** válasza:
En annyira melymagyar vagyok, hogy meg az autom is nemzetiszinu. Feher Opelom van, az elejet en tortem meg, a hatuljat meg mas, es csak piros motorhaztetot es zold hatso ajtot sikerult venni ra.
tegnap 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Orbán nemcsak a magyar tudatot verte szét, hanem az egész magyarságot. Sőt az íratlan társadalmi szerződés alapszabályait. Nincs mit csodálkozni, fejétől bűzlik a hal. Ha a vezető meg a schleppje mindent megenged magának, hogy nyíltan bűnözzön, ilyen magasról tojik minden normára, morálra, ami fontos az embereknek; akkor nincs mit csodálkozni a következményen: most már nem jó magyarnak lenni.
tegnap 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
#11: most ezzel az összefüggéstelen közhelycunamival mit szerettél volna közölni?
tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Azt, hogy akárcsak a vallás, a magyartudat is egy társadalomszervező erő hiába nem pont ugyanazt jelenti az egyes egyének számára.
tegnap 18:56
 16/22 anonim ***** válasza:

Tehát akkor nem felszínes a vallás vagy a magyarságtudat, ha cselekedetekben végződik.


Konkrétan milyen cselekedetek alapján gondolnád rólam, hogy megvan benne a valós magyarságtudat?

Ápolni beteg embereket, állatokat szoktak, fogalmam sincs, mit értesz hagyomény ápolása alatt.

Illetve miért élvez mindig prioritást ebben a témában az, ami a múltban volt, szemben azzal, ami a jelenben van?

tegnap 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mondtam már, hogy a magyartudat identitástudatot jelöl. Pl. ott élsz, ahova tartozónak vallod magad. Olyan nyelven beszélsz, amelyik a legközelebb áll hozzád. Olyan értékeket vallasz magadénak, amelyeket az a közösség vall magáénak, amelyikhez tartozol. Olyan szokásaid vannak, olyan hagyományokat "ápolsz" (pl. karácsony ünnepe), amelyeket a közösséged is "ápol". A közös múltnak, a közös gyökereknek fontos szerepük van, mert kihatással bírnak a jelenre.
tegnap 19:44
 18/22 anonim ***** válasza:
Hogy foglalnád össze, a magyar közösség milyen értékeket vall?
tegnap 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"MI, A MAGYAR NEMZET TAGJAI, az új évezred kezdetén, felelősséggel minden magyarért, kinyilvánítjuk az alábbiakat:


Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette.


Büszkék vagyunk az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre.


Büszkék vagyunk a magyar emberek nagyszerű szellemi alkotásaira.


Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit.


Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait.


Ígérjük, hogy megőrizzük az elmúlt évszázad viharaiban részekre szakadt nemzetünk szellemi és lelki egységét. Kinyilvánítjuk, hogy a velünk élő nemzetiségek a magyar politikai közösség részei és államalkotó tényezők.


Vállaljuk, hogy örökségünket, egyedülálló nyelvünket, a magyar kultúrát, a magyarországi nemzetiségek nyelvét és kultúráját, a Kárpát-medence természet adta és ember alkotta értékeit ápoljuk és megóvjuk. Felelősséget viselünk utódainkért, ezért anyagi, szellemi és természeti erőforrásaink gondos használatával védelmezzük az utánunk jövő nemzedékek életfeltételeit.


Hisszük, hogy nemzeti kultúránk gazdag hozzájárulás az európai egység sokszínűségéhez.


Tiszteljük más népek szabadságát és kultúráját, együttműködésre törekszünk a világ minden nemzetével.


Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság.


Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.


Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet.


Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye.


Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét.


Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság, a szabadság kiteljesítése.


Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi.


Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.


Valljuk, hogy a történeti alkotmányunkban gyökerező önazonosságunk védelmezése az állam alapvető kötelessége.


Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését. Tagadjuk a magyar nemzet és polgárai ellen a nemzetiszocialista és a kommunista diktatúra uralma alatt elkövetett embertelen bűnök elévülését.


Nem ismerjük el az 1949. évi kommunista alkotmányt, mert egy zsarnoki uralom alapja volt, ezért kinyilvánítjuk érvénytelenségét.


Egyetértünk az első szabad Országgyűlés képviselőivel, akik első határozatukban kimondták, hogy mai szabadságunk az 1956-os forradalmunkból sarjadt ki.


Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének.


Valljuk, hogy a huszadik század erkölcsi megrendüléshez vezető évtizedei után múlhatatlanul szükségünk van a lelki és szellemi megújulásra.


Bízunk a közösen alakított jövőben, a fiatal nemzedékek elhivatottságában. Hisszük, hogy gyermekeink és unokáink tehetségükkel, kitartásukkal és lelkierejükkel ismét naggyá teszik Magyarországot.


Alaptörvényünk jogrendünk alapja, szövetség a múlt, a jelen és a jövő magyarjai között. Élő keret, amely kifejezi a nemzet akaratát, azt a formát, amelyben élni szeretnénk.


Mi, Magyarország polgárai készen állunk arra, hogy országunk rendjét a nemzet együttműködésére alapítsuk."


Forrás: [link] - Wolters Kluwer - Minden jog fenntartva!

tegnap 21:00
 20/22 anonim ***** válasza:
43%

#19: ha neked ez határozza meg, ki a magyar, és ki nem, se nem adnál hozzá semmit, se nem vennlk el belőle semmit, akkor inkább nem vagyok magyar.


De meg fogsz lepődni, hányan gondolnák ugyanígy.


Az a szép ebben, hogy mindig a magyarság mellett leghangosabbak azok, akik a legkülönfélébb indokok alapján tagadnák más más magyaroktól, hogy magyarnak vallhassák magukat,

tegnap 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!