Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen sok a negatív/...

Miért ilyen sok a negatív/ gyűlölködő ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is, nem szeretem a bunkóságot, szóval ha nem tudsz értelmeset hozzáfűzni kérlek lépj tovább:))


Mostanában rengeteget látom, hogy milyen mennyiségű gyűlöletet kapnak pl. kedvenc hírességeim és ez elszomorít… én tényleg nem értem miért kell ilyen sok embernek ennyi rosszat kommentálnia. Magamból indulok ki, ha valami/valaki irritál, akkor simán továbblapozok. Sajnos azt veszem észre, hogy Mo.-on is ilyen, majdnem rosszabb a helyzet. Ezt az én életemben is észrevettem, olyan dolgokért utálnak engem az emberek, (akikkel életemben nem is beszéltem egy szót sem), amin nem tudok változtatni. Annyira sok rosszindulatú ember van, nem is értem, hazamegy és ahelyett, hogy a családjával foglalkozna, egyfolytában gyűlölködő kommenteket írogat.. olyan kis semmibe is belekötnek az emberek, hogy az már tényleg hihetetlen… Szerintem kicsit fontosabb témákkal, dolgokkal is lehetne foglalkozni amik globálisan érintik a Földet, társadalmunkat, de nem, a sok megkeseredett lelkű embernek ontani kell a rosszindulatot…



ma 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Akár több okból is szerintem.

Én úgy látom, hogy vannak akik ezt élvezik. Nem is annyira az számít, hogy kinek, miért vagy mit szólnak be hanem az, hogy felbosszantsanak másokat, hogy reagáljanak arra amit írnak.


Lehet, hogy amiben te nem látsz semmi lényegeset az számára nagyon is fontos valamilyen okból kifolyólag.


Aztán ki lehetne még térni arra is, hogy már jó ideje megy Magyarországon a mindenféle kamu indokkal a gyűlöletkeltés. Ha amúgy nem lenne elég gyűlölet.


De az ilyen kérdéseknél segíthet az, hogy ha konkrét példákat is írsz.

ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindig minden okkal történik. Néha nagyon összetett okkal, néha sok áttétellel.

Itt konkrétan azért, mert évek óta zajlik a központi kirekesztés, ellenfél ellenségnek titulálása, ellenvélemény lehazaárulózása, továbbá számtalan tényleges agresszív cselekmény, akár a parlamentben, a hatalommal való visszaélés eszközével. Ez az abszolút önkény leképeződése az egyedi ember szintjén, függően az adott személy egyéb neveltetésétől, beidegződésétől, gakran manipulált tévhitétől.


Sajnos ez egy hosszú távú jelenség, ha megszűnne minden ilyen "példamutatás", sőt büntetnék, akkor is évtizedek alatt tud visszaszorulni. Feltéve, hogy incs erős külső hatás.

ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!