Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki a tulajdonostól bérel...

Aki a tulajdonostól bérel lakást az miért mondja azt hogy albérletben lakik?

Figyelt kérdés
10/8 ember rosszul használja és igazából nem is albérletben lakik, mert nem a főbérlőtől bérli hanem a tulajtól. M.o-n nem is divat ez a főbérlős-albérlősdi mint pl. az USA-ban. Persze értem én h az h bérletbe lakok az rosszul hangzik de akkor lehetne úgy fogalmazni h lakást bérelek. Sokan azt se tudják h mit jelent az albérlet és ha kivesznek egy lakást akkor egyből mondják h albi.
szept. 29. 03:56
1 2
 11/12 TappancsMancs ***** válasza:

A szavak jelentése tényleg változik és ez már az írott ókor óta ismert a nyelveknél.


Az angol "meat" ("hús") szó is jelentés változáson esett át.

Az óangolban ("Old English", ~450~1100) az "étel" eredeti régi szava a "mete" volt. Az átalakult azonos jelentés mellett "meat"-re. Majd a 14. században a "meat" jelentése változott és "étel"-ről leszűkült a "hús"-ra. Ma csak a "hús"-t jelenti.


Az angol "paper" szó, vagyis a "papír" is nagyon más származású, mert a papír előtt használt "papirusz"-ból ered. A papirusz is a papírhoz hasonló "lap" féleség volt és arra írtak, de más az előállítása és egyszerűen más ez a kettő. Egyáltalán nem keverjük.


A papiruszt az egyiptomiak találták fel ie. 3000 körül és teljesen másképp hívták. Az ókori görögök pedig jó hajósok voltak és ismerték az egyiptomiakat és elég sokat tanultak tőlük. Átvették a papiruszt is és tőlük terjedt el a mediterrán térségben. Eredetileg a görög "papuros" jelentette a "papírusz"-t, a görögöktől vették át a latinba "papyrus" néven. Onnan vette át az angol a "paper" szavukba.


Ha megnézed ezek sem kis változások. :)

szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 TappancsMancs ***** válasza:

És a története is más az "albérlet" szónak.


Az ipari forradalom (1760-1850) alatt gépesedett az embereket legnagyobb számban (kb 80%) foglalkoztató mezőgazdaság és a kiváltott munkahelyek mellett a városokban gyárak keresték a munkaerőt. Nagy mennyiségben költöztek a vidékről a városokba. Viszont az építőipar egyszerűen nem bírta tömegeket házakkal ellátni. Így a többség bérlakásokon osztozott. Az emberek jövedelme nem volt valami jó még nyugaton sem, így a bérleményeiket megosztották másokkal, így csökkentek a kiadásaik. A bérlők albérlőként lényegében bérlő társakra tettek szert. Ez nagyon elterjedt volt és Nyugat-Európában is zsúfolt lakásokban laktak a gyári munkások, nagyon rossz körülmények között. Mindenesetre teljesen általános volt a lakás bérlés a gyári munkások tömegei számára. Itt egy urbanizációs diagram és az ipari forradalom ~1800-as évei jól megfigyelhetőek rajta.

[link]


Szóval nagyon régi többszörös bérlésekre vezethető vissza. Az ipari forradalom alatt nem csak a lakások higiéniai és közművesítési problémáit tárgyalták napi szinten, hanem a bérleti jogokat és adókat is.


A mi "albérlet" szavunk a német "untermieter" - "albérlő" szó szerinti fordításából ered.

"unter" - "alatt"

"mieter" - "bérlő"


És bizony náluk is ismert ugyanez a régi megszokás, mint nálunk, vagyis ott is szokták keverni a bérlőt az albérlővel.


Kleine Zeitung - osztrák lap

"Főbérlet és albérlet: mi a különbség?"


"Aki egy főbérlőtől ("Hauptmieter") bérel ("mietet"), albérlő ("Untermieter") lesz. Az ingatlantulajdonosok gyakran albérlőnek ("Untermieter") nevezik a bérlőiket ("Mieter"). Ez jogilag helytelen, mivel egy ingatlan tulajdonosának bérlője mindig főbérlő ("Hauptmieter")."


[link]

szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!