Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért engedünk még szabadon...

Miért engedünk még szabadon ilyen embereket?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat kutakodtam a holokauszt után, mert nem rég tanultuk az iskolában. Rengeteg könyvet, filmet néztem meg a témában, és elmentem Auschwitzba is, csak hogy teljes képet kapjak. És sajnos azt vettem észre hogy rengetegen tagadják, nem hiszik el hogy ez az egész létezett, pedig ez (sajnos) egy nagyon jól dokumentált, nyomon követhető esemény. Ráadásul van egy osztálytársam aki miután megtanultuk hogy hogyan végezték ki a zsidó kisbabákat "játékból" a katonák(falhoz vágták őket) az osztálytársam közölte hogy ezt ő a cigányokkal megcsinálná. Amikor mondtuk neki hogy ilyet nem mondhat akkor közölte, hogy szerinte ez teljesen normális, és a cigányoknak nincs helye ezen a világon. És az különböző cikkek alatt kommentben is láttam hogy bár Hitler itt lenne hogy ki irtaná az olyan embereket mint xy. Miért kapnak még mindig teret az olyan emberek akik ebből viccet csinálnak, támogatják vagy tagadják? Ti mit gondoltok erről ?

tegnap 17:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
85%

Szabad véleménynyilvánítás van, vagy mi a szösz. A másik meg, hogy a két említett táborban is található szép számmal olyan, aki hasonlóan gyűlöli a más rasszba/vallásba tartozókat.

Rengeteg magyart ért már a származása miatt támadás romáktól szóban/írásban és tettben is.

Vagy akár amit most Izrael művel gázával.. szóval ez ilyen évszázados adok-kapok.

Tisztelet a kivételnek persze.

tegnap 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elméletileg valóban szólásszabadság van, de a náci esz,ék népszerűsítése bűntett. Mégis rengetegen egyetértenek vele (főleg interneten, valóságban aki felvállalja az ritkább) és nyíltan támogatja hogy ez normális. Engem csak az szomorít el hogy ez megtörtént, és még meg is történhet...
tegnap 18:15
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
És mit szeretnél helyette? Varrják össze a száját? Vágják ki a nyelvét? Lobotómiát?
tegnap 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak azt hogy ez ne tudjon terjedni, senki nem beszélt lobotómiáról. És csak kifogásolom hogy pl múltkor instán egy reels videó alatt láttam kommentbe hogy tudok egy jó tábort neked lengyel országban
tegnap 18:36
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
#4: ok, de hogyan akadlyoznád meg, hogy valaki elmondja nyilvánosan a neked nem tetsző véleményét?
tegnap 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ilyen az ember. Ha feszül a húr, mindenki a saját fajtáját menti a többi kárára. Ha tovább feszül, a saját családját menti a többi kárára. Ha még tovább feszül, akkor általában kortól és nemtől függ, magát menti-e meg, vagy a többieket.


Amúgy meg interneten mindenki nagyobb legény.

tegnap 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5

Itt az oldalon a moderátoroknak lehet jelenteni az ilyen válaszokat/kérdéseket és törlik. Jobb esetben az egész felhasználói fiókot (nem mintha bárkit megakadályozna manapság a tiltás abban, hogy beregisztráljon újra).


Nem a legjobb megoldás de több mint a semmi.

tegnap 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

1: adok kapok ide vagy oda, csecsemokre kiterjeszteni rohadt gusztustalan. Es igen, aki igy kepes artatlan babakrol megnyilvanulni, en tamogatnam hogy lobotomiat kapjon 🤷🏽‍♀️

Normalis tarsadalomban nincsen helye olyanoknak akikben nincs szeretet es empatia a legkisebbek irant. Pont.

Egyebkent ezek tipukusan azok az emberek szoktak lenni, akik a 28-as villamoson fuluket farkukat behuzzak ha egy also tagozatos ciganygyerek leul mellejuk, es azt hogy utaljak magukat a gyavasaguk miatt, ilyen eroszakos modon adjak ki. Ez persze nem eroszak, csak magyarazat, felolem az osszes csecsemoutalo (es rasszista) kimeredhetne holnap reggelre.

tegnap 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja , tovabbmegyek, ha az ilyen ember aki cigany/zsido (vagy akarmilyen) babakrol ilyet ir, a rettegett ciganybunozes aldozatava valna, megerdemelne. Pezsgot nem bontanek, nem azert mert nem lenne kedvem, hanem azert mert igyekszem hallgatni Jezusra, aki a megbocsajtast hirdeti...
tegnap 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8.valasz javitasa: ez persze nem eroszak helyett ez persze nem kifogas akart lenni
tegnap 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!