Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lopnak más sírjáról...

Miért lopnak más sírjáról virágokat az emberek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 18:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:24


Elég fura egy életszemlélet,de nem vagyunk egyformák!Ha a gyereknek kell kaja,akkor sem az elhunytat gyalázzuk meg!!!Ennél nagyobb ocsmányság nincs!És szerinted hogy érez az az ember akinek a hozzátartozójának a sirját megbolygatják és ellopják a koszorút,virágot?Ebbe belegondoltál? Te vagy a lopósok mondják meg hogy az elhunytnak mire van szüksége és mire nincs? Komolyan mondom ez a világ már kifordult magából,hogy milyen értékrenddel élő emberek élnek e földön!

2010. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%

19:46


Nem hiszem, hogy én lennék alacsony értékrendű ember, csupán mert véleményem szerint nem a virágok és mécsesek jelentik az igazi megemlékezést. És mint mondtam, nekem eszembe sem jutna lopni, mert ami nem az enyém, az egyszerűen nem az enyém. akár egy síron van valami, akár a boltban.

2010. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Ok,akkor elnézést nem akartalak megbántani,de aki ilyent tesz azt akkor is elitélem!Az ilyen a szememben nem ember!!
2010. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A rendszeres jövedelemmel rendelkező családoknak valószínűleg nem jelent anyagi problémát,hogy évente egyszer a rokonok,közeli barátok sírjához visznek koszorút/virágot és meggyújtanak egy mécsest.

Mégis gyönyörű hagyomány.

Számomra mint sok mindennek,ennek is meg van a varázsa.

Ez egy kedves gesztus.Számomra azt jelzi,hogy még mindig emlékszünk rájuk és sosem felejtjük el.Persze ezt egy halott nem érzékeli...De én hiszek abban,hogy felülről vigyáznak ránk a hozzánktartozóink és látják,hogy megemlékezünk róluk!

Megérdemlik.Nagyon sok rokonom keserves időket élt meg,gondolok itt akár a világháborúra,vagy amikor annak örültek,ha száraz kenyeret tudtak enni.

2010. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Lopni bűn, (na jó anyák napjára más kertjéből virágot lopni, talán nem akkora). De ahogy egy előttem szóló írta, nem azzal szeretünk jobban valakit, hogy elhalmozzuk koszorúval meg gyertyákkal, ez nincs összefüggésben a szeretet mértékével. Meglátogattuk nagypapám sírját, vittem rá egy teamécsest és szakítottam egy tuja ágat, és azt tettem volna a sírra, ha lett volna hely. Csakhogy a kedves özvegye(az én nagyanyám), aki életében semmibe se nézte a férjét majd kitagadta apumat a családból (de ez nem ide tartozik), dugig tömte virággal a sírt, meg mécsesekkel, bizonyára a lelkiismeretét enyhítendő (bár az nincs neki), akkor csak hogy lássák a faluban, hogy mennyire szerette a férjét. Volt egy pillanat amikor úgy voltam, hogy lesöpröm az egész csiricsáré dekorációt, de csak egyet hajítottam le a síremlék könyvéről, és oda tettem a tuja ágam. Ha az ő koszorúit és virágjait lopták volna le akkor nem izgatott volna a dolog. Nekünk is úgy kellene kifejeznünk a halott iránti szeretetünket, hogy egy követ teszünk a sírjára, bár az annyira nem látványos, hogy szinte versenyezni lehessen vele.
2010. nov. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!