Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lopnak más sírjáról...

Miért lopnak más sírjáról virágokat az emberek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 18:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%

nemlátod h fel vannak pontozva vaksi?

csak az első választ pontozta le valaki amiben igaza volt

mert szerintem SEM a kormánytól függ,hanem a gerinctelen undorító emberektől...

és igen főként a pirított bőrűek...

2010. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez is felháboritó,de az még gusztustalanabb hogy a koszorúkat is lopják és eladják pénzért a bejáratnál...

Az ilyen emberek nem tudom milyen értékrenddel bírnak?oO

2010. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Borzasztó...

Tegnap voltunk a temetőbe és van egy rokonunk.Pontosan nem tudom kicsoda,mert nem ismertem.Még kisgyerek korában meghalt.

Az ő sírjához is odamegyünk mindenévben.Viszünk egy kis virágot és meggyújtunk egy mécsest.

Na és tegnap 10 percig bóklásztunk fel-alá a temető azon részén,ahol az ő is el van temetve keresve a sírját.

Végülis megtaláltuk...Csak a táblát lelopták róla.Pici,gyereksír az egész,csak a kerete beton,egyébként föld és az elején,a betonon volt egy tábla.A neve és az életkora állt rajta.


És volt képük lelopni...Törne le az orra,annak akinek van lelki ereje a temetőből lopni.

15/L

2010. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

de keresztet minek lop le amin név van?? :O

omg elszomorító:((((

2010. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Felénk is nagy divat,az hogy a sírokról lelopkodják a virágokat néha a vázákat is,de nem csak ilyenkor,hanem egész évben.Ahogy előttem már írta valaki,felénk is ez főleg a cigányok szokása...utána eladják újra,főleg a koszorúkat.Bőrszíntől függetlenül,aki ilyet tesz az egy szar ember. Meggyalázni egy sírt,egy halottat a legundorítóbb,leggerinctelenebb dolog.Ennél talán már csak a temetőben pózolgatás (lásd "internetpöcegödre")undorítóbb...
2010. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

nemtudom ki írta,de én is úgy gondolom,h vissza kéne hozni azt aki lop vágják le a kezét, aki megerőszakol valakit,vgják le a nemi szervét, aki öl,az halálbüntetés!

szemet szemért fogat fogért......

2010. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj ezzel a törvénnyel, hogy a temetői lopások tetteseit nem túl gyakran lesznek meg. Szerintem.

Egyébként tényleg ez a legocsmányabb dolog, ugyanis egy halott ember nem tud védekezni.

2010. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%

Na ne menjünk bele a büntetések taglalásába... vagy ha igen, előtte gondolkozzunk el a miérteken, és hogy vajon akkor is ágálnának-e egyesek a csonkítás mellett, ha a saját gyermekükről lenne szó...


Nos, a kérdésre térve: nem tudom. Viszont azt is tudom, hogy én simán lelopnám a virágot a sírról, ha csak a halott szemszögéből figyelném. Neki nincs rá szüksége, akárhol is van, szerintem tesz a többszáz forintos virgokra, egyszerűen nem zavarná, ha nem is lenne mécses a sírján - persze ezt magamból kiindulva mondom. Egy halottnak nincs szüksége mindenféle ajándékra, elég egy kedves gondolat...

De imsétlem, most csupán ebből a szemszögből néztem. Csakhogy mint normális ember, abszolút jogtalannak vélem másét elenni, tehát nem tenném. Ám erről sokan elfeledkeznek...

2010. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"gondolkozzunk el a miérteken, és hogy vajon akkor is ágálnának-e egyesek a csonkítás mellett, ha a saját gyermekükről lenne szó..." Te talán úgy neveled a gyerekedet,hogy lopni nem bűn????

Ami meg a mécseseket,virágokat illeti a síron,az nem ajándék,hanem afféle tisztelet és szeret adás elhunyt szerettünk felé. Neked sincs szükséged egy szál virágra,de jól esik,ha születésnapod alkalmából megajándékoznak vele,nem? Megtisztelnek azzal, hogy x éve ezen a napon születtél. Egy halottat miért ne tisztelhetnénk meg egy szál virággal/koszorúval/ mécsessel annak ellenére,hogy nincs rá semmi szüksége?!

2010. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

19:33


Nagyon sok gyereket nem lopásra nevelnek, és mégis megteszi. Ez már messze nem nevelés kérdése...


A különbség továbbra is az, hogy én élek, a halott pedig nem. Én érzékelem az ajándék lényegét, a halott nem. Én örülhetek neki, a halott - nos, ő halott.

Nem vagyok ateista, úgyhogy hiszek a lélekben, de nem abban, hogy egy halottnak sok vizet zavarna a virága megléte vagy ellopása. De mint mondtam, ez csak egy szempont.

De, hogy érts, én például kijelentettem, hogy ha velem valami történne, ha meghalnék, ne hordozzanak virágot és mécsest a síromra, mert engem jobban megtisztelnek egy szimpla gondolattal, mint a virágokkal. Nem kell pénzt költeni ahhoz, hogy emlékezzenek rám, abból az 1500 forintból inkább vegyenek egy könyvet a gyereknek.

2010. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!