Régen az ősközösségekben valóban nem volt divat a másik kiközösítése?
Figyelt kérdés
Azt olvastam, ha valaki nem tartotta be a közösség szabályait, bántalmazta és zaklatta a kisebett/gyengét akkor magára hagyhatták, nem engedték túlélni. Ez valóban így lehetett? Egy mai rosszindulatú, zaklató és bántalmazó ember hogyan viszonyulna ha ilyen közösségben kellene élnie? Olyan személy mint például aki az iskolában szekálja vagy bántalmazza a többit.júl. 18. 18:54
1/11 A kérdező kommentje:
Ott is előfordulhatott erőfitogtatás?
júl. 18. 18:57
2/11 anonim válasza:
A tudomány jelen állása szerint semmit nem lehet tudni az ősközösségekről.
Még azt sem, hogy valóban léteztek-e.
3/11 A kérdező kommentje:
Valakik biztos voltak előttünk
júl. 18. 22:15
4/11 anonim válasza:
Egy ilyen iskolai szekáló leginkább azért tudja csesztetni a társait mert általában az osztály többi tagja is fosik tőle.És nem állnak a bántalmazott mellé..Ha egy 30 fős osztályból 25 ember fölkelne és körbevenné az ilyeneket,akkor az nem tudna mit csinálni.Legyen akármilyen erős.25 embert nem tud lenyomni.Ezek leginkább a náluk gyengébbeket csesztetik.Amint érdemi ellenállásba ütköznek,akkor nagy eséllyel meghátrálnak.Mert valójában gyávák.
5/11 Mansour válasza:
Nem igazán volt olyan, hogy ősközösség. Törzsek voltak, már a legkorábbi szinteken is, és a törzsi társadalmak jellemzője, hogy védik a törzs tagjait, a törzsön belül nem engednek meg komolyabb ellenéségeskedést. Simán lehet, hogy aki renitenskedett, azt kiközösítették és az a legtöbb helyzetben egyenlő volt a halállal.
6/11 Mansour válasza:
A bántalmazó hajlamúak pedig simán kiélhették az ilyen hajlamaikat más törzsek tagjain, és ezért a saját törzsükben még jobban megbecsülték őket. Eszükbe sem jutott volna saját törzsbélit zaklatni. Ha mégis, az egyfajta őrültségnek számított, és az ilyen "veszélyes őrülteket" nem tűrték meg maguk között.
7/11 anonim válasza:
Szerintem minden korban létezett ilyesmi. Már az állatoknál is megfigyelhető a jelenség. Pl. a farkasok is van, hogy elűzik egy tagjukat a hordából.
8/11 anonim válasza:
Szerinted honnan tudnánk biztosan? Talán leírták a nem létező írásukkal? Vagy a barlang falára rajzolták?
9/11 anonim válasza:
8.: Onnan lehet rá következtetni, hogy az állatvilágban is létező jelenség.
10/11 anonim válasza:
#9 Idézem magam: "tudnánk biztosan". A következtetés, vagy tippelés azért más kérdés. Az is lehet, hogy simán megölték, nem vacakoltak kiközösítéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!