Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másnak is elege van már a...

Másnak is elege van már a fogyasztói társadalmi kapitalizmusból?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit kezd elegem lenni abból,hogy mindent gyorsan avultatnak pazarlás meg szemét gyártás megy ezerrel.Olcsón sokszor csak olyan cuccokat lehet kapni amik nem bírják sokáig le sem szabadna engedni gyártani ezzel csak nő a szemét és a környezetszennyezés.Meddig akarja még feszíteni a húrt az emberiség?Már a legtöbb terméknél mindegy olcsó vagy drága csak az a cél,hogy minél előbb tönkremenjen vagy cserélve legyen.Az olcsó egy szar a drága kevésbé szar de már az sem olyan jó viszont sokaknak csak az olcsóra van pénzük bár van akinek még arra sem.

júl. 3. 14:13
 1/10 Mansour ***** válasza:
60%
Persze, ebből nekem is elegem van. A tömegtermelés helyett a minőségre, tartósságra kellene koncentrálni, és ahol lehet, a helyi termelést erősíteni. Én ha lehetne, betiltanám vagy legalább erősen korlátoznám a marketinget, viszont támogatnám a kisipart, a kézműves termelést.
júl. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A tömegtermelés helyett a minőségre, tartósságra kellene koncentrálni"

Koncentrálnak arra is, csak nyilván sokkal kisebb a piaca az ilyen termékeknek, mivel sokszorosa az ára a gyengébb minőségű, tömegtermelt verzióknak. Akinek kicsi a keresete, az nem azt mondja hogy oké, akkor spórolok még öt évig hogy legyen egy minőségi, tartós hűtőgépem egy életre, hanem megveszi azt, aminek az árát minimális spórolással is elő tudja teremteni.

júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mansour ***** válasza:

"Akinek kicsi a keresete, az nem azt mondja hogy oké, akkor spórolok még öt évig hogy legyen egy minőségi, tartós hűtőgépem egy életre,"

Hát igen, ez a probléma. Arra kellene ránevelni az embereket, hogy környezeti, társadalmi és részben egyéni szempontból is előnyösebb, ha spórol a tartós minőségre. Aki annyira nem engedheti meg magának, annak legyen olcsóbb alternatíva, de arra kellene ösztönözni az embereket, hogy csak akkor cseréljenek le valamit, ha az működésképtelenné válik, és akkor is lehetőleg tartósra cserélje.

júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2/


Drágán is szart kapni csak kicsit később megy tönkre de ugyan úgy avultatják.Ma már nem fogsz te pl vegyük a hűtőt amit mondtál olyan hűtőt venni ami egy életre kiszolgál de kb semmiben sem találsz ilyet.Ha akarnának tudnának gyártani de az nem hoz annyi profitot mint a sok eldobható szemét.

Most csak olvasgattam egy telefon teszt alatt egy oldalon aztán mindig elképedek mikor látom,hogy fél vagy max 2 éves telefont már öregnek tartanak és hát ugye kijött az új modell vegyük meg azt mert hát állítólag jobb aztán meg valójában nem sokkal vagy itt ott még visszalépés is.Az emberek mondogatják jaj de jó megvettem ezt a telefont most pár évig nem adom el,aztán kijön 1 év múlva az új modell és írják,hogy jaj meg vettem az újat nagyon jó bla bla bla aztán előtte meg azt mondják pár évig használják aztán meg mégis lecserélik.Ha csak a mobiltelefont nézném és azt,hogy a gyártók minden évben szinte kiadnak egy újabbat aztán sokan meg rohannak megvenni az előzőt meg dobják csak ebből vajon mennyi környezet terhelő szemét születhet?És ez még csak telefon....

tegnapelőtt 00:56
 5/10 A kérdező kommentje:

3/


Spórolhat mert az a tartós is csak valamennyivel tartósabb de nem annyira sokkal.

tegnapelőtt 00:56
 6/10 A kérdező kommentje:

3/


És nem spórolni kéne hanem a fizetéseket emelni és az árakat normális szintre belőni.Hülye az aki kitalálta annak idején,hogy többféle minőség létezzen.Egyféle és jó minőségnek szabadna csak léteznie de az ember egy pénzéhes szar.

tegnapelőtt 00:57
 7/10 A kérdező kommentje:

3/


Pont nem akarják a gyártók arra ösztönözni az embereket,hogy ne cseréljék mert nem érdekük akkor pl telefonból sem adnának ki évente újabbat.Ha nem tönkremegy akkor műszaki adatokkal tartalommal kinézettel avultatják az előzőt reklámokkal,tesztekkel meg pszichológiailag ráveszik az embereket,hogy cseréljék amijük van és mindig mindenből vegyen újat.

Én pl nem rég vásároltam egy 12 éves panasonic plazma tv-t nem érdekel,hogy 720p a képe és nagyon szép képe van nekem tökéletes.Az előző gazdája meg vette egy csillivilli ilyen meg olyan qled tv-t sok százezerért ami egyáltalán nem ér annyival többet.Parasztvakításokkal vesznek rá a fogyasztásra tv-nél pl 4K,8K ,meg ilyen olyan oled meg sorolhatnám aztán az emberek teljesen oda meg vissza vannak a képminőségtől és csak vásárolnak vásárolnak meg minél nagyobbat minél drágábban.

tegnapelőtt 01:02
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Drágán is szart kapni csak kicsit később megy tönkre de ugyan úgy avultatják"

Forrás?

tegnapelőtt 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
II. János Pál ezt a létmódot a halál kultúrájának nevezte. Ehhez semmi vallásosság nem szükséges. Az érthetőség kedvéért a valódi szükségekleteken felül a fizikai élvezetek kielégítésére alkalmas anyagtömeg szakadatlan növelése és érezze magát az ember lúzernek, ha lelkileg lebénul ebben a képtelen versenyben. Persze lehetne a rosszat kevésbé rosszul csinálni. Tehát a túlfogyasztói termék lehetne a lehető legtartósabb, vagy akár fordulhatna a piac logikája is, hogy szolgáltatásként vesszük igénybe egyes termékek funkciót, de ezek is csak naív időhúzások. Hiába van eleged belőle, nem leszel egyik napról a másikra tájgazdálkodó díszparaszt. Eleinte kénytelen vagy igénybe venni azt a sok vackot és meg kell felelned bizonyos törvényeknek amíg a rendszer fennáll.
tegnapelőtt 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az emberi organizmusnak valójában nem sok dologra van szüksége, csak beleszülettünk abba, hogy az igényletből szükséglet lett.
tegnapelőtt 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!