A lustaság visszavezethető az ártéri tájgazdálkodásra?
Figyelt kérdés
A Kárpát-medencében létezett egy fenntartható, működőpes rendszer. Manapság meg egymást ekézzük, hogy kelet vagy nyugat. A magyar nyelv rá is világít az egyik alapvető problémára mint az eke.2023. szept. 8. 23:21
2/15 anonim válasza:
A lustaság a természet alapelve: minden az energiaminimumra törekszik. Az emberi lustaság viszont más sztori. Elméletileg az embert az emelte ki az állatvilágból, hogy képessé vált a napi megélhetésénél nagyobb távlatokban gondolkodni térben és időben, ezzel legyőzve a lustaságot: energiát fektetett be azért, hogy később sokszorosan visszajöjjön neki. Ám mára kifejlődött az ember "proli" névre hallgató alfaja, aki nem hogy hosszú távon nem tud gondolkodni, de a saját napi megélhetését sem tudja biztosítani, mert végtelenül lusta, semmit sem hajlandó megtenni, amiből nem lesz közvetlenül zabálás vagy kefélés. Az örök lustaságot ők próbálják összeegyeztetni az ember, mint faj definíciójával és egyre sikeresebbek ebben, egyes területeken már ők jelentik az emberi faj legújabb meghatározását és az ún. gondolkodó ember az, akit nem ért a világ, mert régóta kihaltnak tartják.
4/15 anonim válasza:
3: az egész kérdés egy baromság, nem csak a tagek
5/15 anonim válasza:
Hádeakkó kevesebben vótunk még.
6/15 anonim válasza:
A lustaság a motiváció hiánya. A lustaság nem alaptulajdonsága a világnak. A motiváció sok mindenre irányulhat. Aki arra hajt, hogy ne haljon éhen, az addig fog hajtani, amíg nem talál kaját. Aki arra hajt, hogy legyen egy bmw-je, az addig fog hajtani, amig nem lesz bmw-je. Aki meg arra hajt, hogy minél több pénze legyen, az mindig hajtani fog, mert minél több pénzt akar, azaz nem egy konkrét célja van, hanem mindig idegállapotban van. Motivációja válogatja, hogy ki tűnik lustának és ki tűnik szorgosnak.
7/15 anonim válasza:
Az ártéri tájgazdálkodás nem volt fenntartható, most sem lenne az. Jóval több probléma van vele, mint amennyi előnye.
A kelet-nyugat meg nem vitatéma, mert a politika most keleti irányultságú és az is marad. Kivéve ugyanazoknál a politikusoknál, akik nekünk keletről beszélnek, minden porcikájukkal nyugaton élnek: oda járnak, ott tanítják a gyerekeiket, ott vesznek ingatlanokat és ott szeretnének élni.
8/15 anonim válasza:
Lényegében igen: a magyar ráállt arra, hogy számítógép, Internet, virtualizáció, osztan a kétkezi munka meg hanyatlik.
9/15 A kérdező kommentje:
7#
Mert a nagyüzemi az? Átlagosan hétszer annyi energia megy el arra, mint ami kinyerhető belőle mikor elfogyasztjuk az ételnek nevezett valamit, mikroelemek tekintetében kizsigerelt talajokról.
2023. szept. 9. 07:56
10/15 anonim válasza:
Valami alátámasztás az adatokhoz? Azért nehézkes így számolni, mert az embereknek enniük kell. Még a 70-es években is probléma volt az étel mennyisége, az hogy most annyit zabálunk, amennyit akarunk az inkább ritkaság, mint normális.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!