Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez plágiumnak számít?

Ez plágiumnak számít?

Figyelt kérdés

Írok egy könyvet és abba szeretnék beépíteni valamit, amit egy filmben láttam.

Konkrétan egyfajta párbajról van szó, aminek a filmben megvan a sajátos megnevezése és ezt a megnevezést gondoltam átvenni.

Maga az egész párbaj intézménye eléggé perifériális elem a filmben és a dolog menetét nem akarom átvenni 100%-ban.

Ettől még plágiumnak számít, ha ugyanazt a nevet használom rá?


2010. okt. 25. 17:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Így egyben nem tudom mennyire, de a Potter azt jelenti, hogy Fazekas. Szóval nem egy ritka név.

Harryből meg annyi rohangál Angliában, mint a nyű.

És maga Rowling is azt nyilatkozta, hogy pont ezért választotta ezt a nevet, mert ezzel azt akarta kifejezni, hogy Harry Potter (minden különlegessége ellenére) mégicsak egy átlag ember.

2010. okt. 25. 19:31
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Legyen igazad, írj meg mindent a könyvedben. Majd leülöd később.
2010. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem azért mondom.

Értem én, hogy mire akarsz kilukadni és el is fogadom.

Csak azt akarom mondani, hogy ez azért igencsak ellentmondásos. Mint azt a John Smith-es példám is mutatja.

Vagy Magyarországon a John Smith helyére berakhatsz Kovács Istvánt is. Ugyanaz.

2010. okt. 25. 19:42
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A James, és a Bond se egy különleges név, de ha egy James Bond nevű titkosügynökről írsz, akkor megszekszuálnak. Így már érted?
2010. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Már elsőre is értettem, de akkor is ellentmondásos a dolog.
2010. okt. 25. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!