Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Brian Tracy hiteles ember?

Brian Tracy hiteles ember?

Figyelt kérdés

Akik nagyon nagy rajongójuk, azok ne olvassák tovább, mert abból szimplán veszekedés lenne. Néhány dologról kéne mások véleménye..


Kereskedelmi diplomával rendelkezik, nem pszichológus..Igaz, ez nem számít annyit, mivel több tízezer napot foglalkozott a témával, így lehetne is akár simán kellő tudása. Tanulmányozások miatt is.


Amit nem értek nála, hogy minden szekcióban (Főnix Szeminárium-YouTube-on a számozott részek), megállapítja, hogy ez volt a legfontosabb megállapítása, meg az volt. Egy két szekció kivételével mindegyikben törvényekről beszél, és a felhasználásukról. Elmondja a lépéseket..1.Határozzuk meg a célt 2.Írjuk körül magunkban, kristályosítsuk ki 3.Írjuk le egy papírra 4.Olvassuk fel reggel és este, hogy beépüljön a tudatalattinkba. 5.Kezdjük el megvalósítani azokat a dolgokat, amik közelebb visznek a célhoz. Nekem ezzel bajom nincs, egy módszer..de legalább 5 szekcióban, 5 különböző problémára (Pl. hogyan hozzuk felszínre a bennünk lévő zsenit, hogyan valósítsuk meg céljainkat, hogyan javítsuk emberi kapcsolatainkat, vagy mikor az agy software-ről beszélt, akkor is ugyanúgy elsütötte).


Én azt látom nem konkrét, nem rendszerezett. Arról beszélt, hogy fel kell venni jó szokásokat, amik előrébb visznek céljaink felé ...... Ez így jó, és ehhez kell egy 21 napos 'tréning', hogy addig mindennap csináljuk, mire hozzá szokunk. Ennyi idő kell egy új szokás felvételéhez, és ezt azzal vonta párhuzamba, hogy a tyúk 21 napig ül a tojásain, és ha annyi ideig kitart, akkor egy embernek is 21 nap kell egy új szokás kialakításához. De nem értem, hogy miért pont ez a példa? A tyúk költési ideje között meg mondjuk az, hogy én rá vegyem magam arra, hogy mindennap legalább 3 órát németet tanuljak, és hozzá szoktassam magam. A kettő között mi az összefüggés? A tyúknál ösztönös a költés, fajfenntartás. Nem gondolkozik, ösztön, nincs is olyan összetett élete, mit egy embernek.



Azt mondta, hogy a célok megvalósítása automatikus folyamat, mert mikor tudjuk mit akarunk nagyon, akkor az égő vágy fog hajtani minket, hogy valóra is váltsuk. A célt magát megtalálni a nehéz.

Na szóval, ő részletezi, hogy az embernek azzal kell foglalkoznia, amit szeret, ami a szíve vágya, mert akkor nem fárad bele, és megtudja valósítani. Oké. De, ha a célok megvalósítása automatikus, akkor miért kéne 21 napos rászoktató tréninget tartani? Ha valaki imád biológiát tanulni, akkor miért kéne erőltetnie magát 21 napig, hogy elkezdjen mondjuk tanulni? Ha imádja a tárgyat, akkor nagyon sokat tanul szabadidejében, beleveti magát..a nagy tanulás közepette úgy is kialakul majd valami napi szisztematika, ami jellemző lesz rá. Akkor az összes többi módszere haszontalan, nem?


Szerinte mindenki lehet sikeres, mert mindenki tehetségessé válhat valamiben nagyon. Mindenkiben van potenciál, ez igaz lehet. Karakterének megfelelően sok ember kiemelkedő lehet egy-egy területen. De mi van akkor, ha azt mondom, hogy a sikert pénzben mérik? Egy szolgáltatásodért a társadalom megfizet,..ha nagyon hasznos a munkád, és jól végzed, akkor meg nagyon meg tudsz gyarapodni anyagilag. Legyen egy jól menő egyéni vállalkozó, egy befutott élelmiszer ipari cég vezetője pl. Mi van akkor, ha valakinél a költészet, vagy még jobb példa, képzőművészetben, festészet kiemelkedő, animáció, grafika...stb. Ha valaki pont egy olyan dologban a legkiemelkedőbb, amire a jelen világban nincs nagy kereslet, az nem egyenlő azzal, hogy nem lesz sikeres?


Szóval nekem ezek a dolgok nagyon nem egyértelműek Tracy-nél, megkérdezném tőle ezeket, ha tudnám....de mindegy. Nektek ezekről mi a véleményetek?



2023. jan. 7. 11:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Jaja, én nem is azt mondtam, hogy haszontalan. Van haszna annak, amit csinál. Csak nekem a törvényekkel van némi fenntartásom,hogy azok tényleg annyira univerzálisan működnek e, ahogy ő mondja......
2023. jan. 23. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!