Brian Tracy hiteles ember?
Akik nagyon nagy rajongójuk, azok ne olvassák tovább, mert abból szimplán veszekedés lenne. Néhány dologról kéne mások véleménye..
Kereskedelmi diplomával rendelkezik, nem pszichológus..Igaz, ez nem számít annyit, mivel több tízezer napot foglalkozott a témával, így lehetne is akár simán kellő tudása. Tanulmányozások miatt is.
Amit nem értek nála, hogy minden szekcióban (Főnix Szeminárium-YouTube-on a számozott részek), megállapítja, hogy ez volt a legfontosabb megállapítása, meg az volt. Egy két szekció kivételével mindegyikben törvényekről beszél, és a felhasználásukról. Elmondja a lépéseket..1.Határozzuk meg a célt 2.Írjuk körül magunkban, kristályosítsuk ki 3.Írjuk le egy papírra 4.Olvassuk fel reggel és este, hogy beépüljön a tudatalattinkba. 5.Kezdjük el megvalósítani azokat a dolgokat, amik közelebb visznek a célhoz. Nekem ezzel bajom nincs, egy módszer..de legalább 5 szekcióban, 5 különböző problémára (Pl. hogyan hozzuk felszínre a bennünk lévő zsenit, hogyan valósítsuk meg céljainkat, hogyan javítsuk emberi kapcsolatainkat, vagy mikor az agy software-ről beszélt, akkor is ugyanúgy elsütötte).
Én azt látom nem konkrét, nem rendszerezett. Arról beszélt, hogy fel kell venni jó szokásokat, amik előrébb visznek céljaink felé ...... Ez így jó, és ehhez kell egy 21 napos 'tréning', hogy addig mindennap csináljuk, mire hozzá szokunk. Ennyi idő kell egy új szokás felvételéhez, és ezt azzal vonta párhuzamba, hogy a tyúk 21 napig ül a tojásain, és ha annyi ideig kitart, akkor egy embernek is 21 nap kell egy új szokás kialakításához. De nem értem, hogy miért pont ez a példa? A tyúk költési ideje között meg mondjuk az, hogy én rá vegyem magam arra, hogy mindennap legalább 3 órát németet tanuljak, és hozzá szoktassam magam. A kettő között mi az összefüggés? A tyúknál ösztönös a költés, fajfenntartás. Nem gondolkozik, ösztön, nincs is olyan összetett élete, mit egy embernek.
Azt mondta, hogy a célok megvalósítása automatikus folyamat, mert mikor tudjuk mit akarunk nagyon, akkor az égő vágy fog hajtani minket, hogy valóra is váltsuk. A célt magát megtalálni a nehéz.
Na szóval, ő részletezi, hogy az embernek azzal kell foglalkoznia, amit szeret, ami a szíve vágya, mert akkor nem fárad bele, és megtudja valósítani. Oké. De, ha a célok megvalósítása automatikus, akkor miért kéne 21 napos rászoktató tréninget tartani? Ha valaki imád biológiát tanulni, akkor miért kéne erőltetnie magát 21 napig, hogy elkezdjen mondjuk tanulni? Ha imádja a tárgyat, akkor nagyon sokat tanul szabadidejében, beleveti magát..a nagy tanulás közepette úgy is kialakul majd valami napi szisztematika, ami jellemző lesz rá. Akkor az összes többi módszere haszontalan, nem?
Szerinte mindenki lehet sikeres, mert mindenki tehetségessé válhat valamiben nagyon. Mindenkiben van potenciál, ez igaz lehet. Karakterének megfelelően sok ember kiemelkedő lehet egy-egy területen. De mi van akkor, ha azt mondom, hogy a sikert pénzben mérik? Egy szolgáltatásodért a társadalom megfizet,..ha nagyon hasznos a munkád, és jól végzed, akkor meg nagyon meg tudsz gyarapodni anyagilag. Legyen egy jól menő egyéni vállalkozó, egy befutott élelmiszer ipari cég vezetője pl. Mi van akkor, ha valakinél a költészet, vagy még jobb példa, képzőművészetben, festészet kiemelkedő, animáció, grafika...stb. Ha valaki pont egy olyan dologban a legkiemelkedőbb, amire a jelen világban nincs nagy kereslet, az nem egyenlő azzal, hogy nem lesz sikeres?
Szóval nekem ezek a dolgok nagyon nem egyértelműek Tracy-nél, megkérdezném tőle ezeket, ha tudnám....de mindegy. Nektek ezekről mi a véleményetek?
Na, meg az a bajom, hogy ő ugye befutott, sikeres ember......Ha én eljutnék odáig sok szenvedéssel, akkor is lehet végül megelégedve hangoztatnám, hogy a cél juttatott el idáig, meg a motiváció, meg pozitív világnézet......
Arra akarok kilyukadni, ha már valaki egyszer sikeres lesz...onnantól kezdve könnyű hitegetni azokat, akik még nem azok. Vagy szimplán azok akarnak lenni...mert ki ne akarna?:D Így eltudnak adni egy csomó könyvet, irományt, hirdetések, rajongói tábor.......a lényeg, hogy a gazdagok, ilyen volt Andrew Carnegie is......nem volt titka, csak jó emberekkel volt jó időben, és némi szerencse eredménye az egész.
"ilyen volt Andrew Carnegie is......nem volt titka, csak jó emberekkel volt jó időben, és némi szerencse eredménye az egész"
Andrew Carnegie egy szegény skót családban született, ahol az apa kézi szövőszéken előállított textilek eladásából próbálta fenntartani a családját, amíg egy éhínség idején - kölcsönkapott pénzből, egy jobb élet reményében - az USA-ba nem emigrálnak, ahol ő aztán 12 évesen egy fonodában dolgozott napi 12 órában, utána előrelépésként már táviratokat kézbesített, és végül, egy kalandos életút során acélipari iparmágnás lett, aki élete során a vagyonának 90 %-át, - jelenlegi értéken számítva - kb. 6,5 milliárd dollárnak megfelelő összeget adományozott jótékony, a köz javát szolgáló célokra (könyvtárakat, közfürdőket alapított, kórházakat, kutatásokat, stb. támogatott).
Érdekesnek és meglepőnek találom, ha szerinted ebben a szorgalomnak, kitartásnak, tehetségnek, talpraesettségnek, céltudatosságnak nem volt szerepe, elég volt hozzá annyi, hogy jókor volt jó helyen, jó emberekkel hozta össze a sors a puszta szerencsének köszönhetően.
5#, Te félre értesz engem kicsit. Azt akartam kifejteni, hogy Andrew Carnegie, okés, nem tagadom.. Talpraesett volt, volt tehetsége, keményen küzdött. A sikereit ennek köszönhette, meg nyilván rá nyomott kicsit az emberekkel való jó viszonya is. Szóval, ahhoz, hogy valaki sikeres legyen napjainkban..kemény tanulás, jó szak, szakma, jól fizető munkahely, ambiciózus személyiségjegyek. De ez nem titok szerintem, magától értetődő. Én az olyan titkait, pl. "azonnal hozz döntéseket, tudd, hogy mit akarsz"- Állítólag Napóleon Hill-t az alapján választotta ki a könyvének a megírására, hogy Napóleon habozás nélkül, egyből tudta mit akar, és ígylett ő a "Gondolkodj és gazdagodj" szerzője. Szóval azonnal hozz döntéseket, de szerintem ez sokszor nem működik az életben. Azonnali döntéseket hozni nem mindig a legjobb. Ha egy könyvírótól kérdezed meg, hogy akar-e egy sikeres bestseller-t írni-e , akkor egyértelmű a válasza, hogy igen. A legtöbb ember életében vannak dilemmák, melyik egyetem, milyen szak, milyen vállalkozás, mibe fektessünk be, mibe ne.....Vannak pro és kontra érvek, amit mérlegelni kell. Az, hogy kemény fejjel, belerohanjunk dolgokba, az nem mindig célravezető. Szeretem azt a könyvet, nem arról van szó, de szerintem túl sokat részletez egyszerű dolgokat, és van bár dolog, ami nem úgy működik, ahogy kéne. Másrészt sok hozzá hasonló személyiség, járt vele ugyanabban a cipőben.. Szegény család, a kisgyerek fiatal korában az USA-ba kerül, ahol a remény miatt töretlenül dolgozik, de aztán közel nem vitték annyira, mint Carnegie, sokaknak nem sikerült ezzel a módszerrel meggazdagodni. A dolog túl komplikált. Ezek a tanácsok csak az esélyek javításához elegendőek, egy bizonyos %-ban, de semmi garancia, hogy jó dolgok fognak veled történni.
Brian Tracy meg lelki törvényekről beszél, hogy azok ugyanúgy bekövetkeznek mindenkinél , mint a gravitáció törvénye, függetlenül, hogy hiszünk e benne vagy sem. Pl. egyik lelki törvénye szerint minél magasabb az ember önbecsülése, annál nagyobb sikert ér el. Na már most, nagyon sokan pont az alacsony önbecsülés miatt érnek el nagyon jó eredményeket, pl. kompenzáció. Ha valaki nem elég népszerű, vonzó kinézetileg, sokszor egy másik területen próbál érvényesülni. Volt ilyen ismerősöm, akinek a fizikai megjelenése miatt irtó alacsony volt az önbecsülése, ezért rengeteget matekozott, ott próbált kiemelkedni, annak ellenére, hogy sosem bízott magában. Magas önbecsülés meg együtt járhat az egoizmussal, elbízással.. Szóval ne mondja senki, hogy van ilyen törvény..az önbecsülés nem áll összefüggésben a sikerrel. Beszélt az ok-okozat törvényéről,..hogyha valaki sikeres akar lenni, akkor korán kell kelni, mert a sikeres emberek 80%-a így csinálja. Na már most, ő azt mondja, hogyha sikeres akarsz lenni, kelj korán. Ez az ok-okozat törvénye, pedig ez nem is ok-okozat! Ha leugrok a fáról, leesek. Miért estem le a fáról? Mert leugrottam, ez viszont az. A sikeres emberek korán kelnek, de nem attól lesznek sikeresek!, különben mindenki, aki korán kel, az az lenne. A korá kelés lehet egy nagyon mellékes eszköz, pl. vaaki korán kell, mert reggel tud tanulni igazán, akkor pihent. De más este szeret, más képes fáradtan is hatékonyan tanulni, ergo későn kel..de ebben a dologban már is ugyanakkora teljesítményt nyújt, mint a korán kelő sikeresnek vélt ember. "Annyira vagyunk boldogok, amennyire úgy érezzük irányítjuk életünket,asszem ez a vletlenszerűség törvénye, hogy minél inkább véletlenek, azaz nem mi irányítjuk a sorsunkat, annál rosszabbul érezzük magunkat. A gyerekek nagy része szereti, hogy nincs felelősségük, szülők oldják meg a problémákat, nem pedig ők. Sokan boldogok, akár felnőttek is, amikor nehéz élethelyzetben nem nekik, hanem valaki más, hozzá értőbb ember, szakember véleménye irányít, nem pedig ők. A véletlen lehet pozitív, nyerni a lottón pl. Nehogy már az ember rosszul érezze magát, azért , mert nem ő kontrollálta a jelenséget, hogy pénzt nyert? Pedig, amennyiben ez törvény, a lottónak el kéne szomorítania mindenkit, aki nyer.
6
"a lényeg, hogy a gazdagok, ilyen volt Andrew Carnegie is......nem volt titka, csak jó emberekkel volt jó időben, és némi szerencse eredménye az egész."
"Azt akartam kifejteni, hogy Andrew Carnegie, okés, nem tagadom.. Talpraesett volt, volt tehetsége, keményen küzdött."
Most akkor melyik a kettő közül?
(Ha már én értettem félre valamit szerinted.)
"Érdekesnek és meglepőnek találom, ha szerinted ebben a szorgalomnak, kitartásnak, tehetségnek, talpraesettségnek, céltudatosságnak nem volt szerepe, elég volt hozzá annyi, hogy jókor volt jó helyen, jó emberekkel hozta össze a sors a puszta szerencsének köszönhetően."
"a lényeg, hogy a gazdagok, ilyen volt Andrew Carnegie is......nem volt titka, csak jó emberekkel volt jó időben, és némi szerencse eredménye az egész."
"Azt akartam kifejteni, hogy Andrew Carnegie, okés, nem tagadom.. Talpraesett volt, volt tehetsége, keményen küzdött."
Most akkor melyik a kettő közül?
Azt akartam kihozni az egészből, hogy Andrew Carnegie tényleg egy cselekvőképes, céltudatos, tehetséges ember volt. Viszont, ha belegondolunk, napjainkban is, személyes környezetünkben nagyon sok ambíciózus ember él, akiknek többsége képtelen kitörni a helyzetből.
"Andrew Carnegie egy szegény skót családban született, ahol az apa kézi szövőszéken előállított textilek eladásából próbálta fenntartani a családját, amíg egy éhínség idején - kölcsönkapott pénzből, egy jobb élet reményében - az USA-ba nem emigrálnak, ahol ő aztán 12 évesen egy fonodában dolgozott napi 12 órában, utána előrelépésként már táviratokat kézbesített, és végül, egy kalandos életút során acélipari iparmágnás lett" Nagyon sok szegény család sarja, akik az USA-ba emigráltak, rendelkeztek hatalmas motivációval, tehetséggel..de nem mindenkinek sikerült kitörnie a szegénységből. Azt akarom mondani, hogy Andrew Carnegie, amiket írt az szép és jó, legyünk motiváltak, hozzuk ki belőlünk a maximumot, de ez nem feltétlen hoz sikert, vagyis inkább óriási gazdagságot. Volt egyetemen egy fizikus tanárom, mániásan imádta a fizikát és a matematikát, egyik legjobb az értékelések alapján Szegeden. Az egész életét a tudománynak szentelte, viszont egy két éve mondta, hogy nagyon nincs megelégedve az egzisztenciájával, a bérezés következményeként.
Akkor van a Mészáros Lőrinc féle gazdag, aki bár nem sikeres, anyagilag független, nincs oka szorongásra. Gazdag vagy, ha gazdag családba születsz. Ha nyersz egy brutális összeget a lottón, gazdag vagy. Persze sokan megérdemlik a pénzt, sikeres orvosok, vállalatvezetők, mérnökök, pénzügyi szakemberek..de az élet nem olyan egyszerű, hogy aki olyan és megérdemli, az gazdag lesz, aki meg nem tesz semmit az nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!