Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan...

Van még rajtam kívül olyan ember aki utálja a karácsonyt? Szerintem ez az ünnep, nem a szeretetről szól, a vásárlásról. képmutatás (szeressük egymást 3 napig és utána ?)

Figyelt kérdés
2022. dec. 14. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Nem a te embered vagyok, mert szeretem a Karácsonyt. Na, nem ezt a csillogó - villogó felhajtást, hanem az igazi lényegét. A mélyben megbújó isteni szeretetet. Ma nagyon el van a világ és az ember rugaszkodva magától, mindenhatónak hiszi sok mindenki magát. Igazad van, hogy sokan csak megjátsszák ilyenkor a szeretetet. Talán próbálj meg betérni egy keresztény templomba (katolikus, református, evangélikus), és lehet, hogy megérzel valamit Isten jelenlétéből. Ott is van sok képmutató ember, persze. De ezen valahogy túl kell tenni magunkat.

Egy római katolikus

2022. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem.

A boltokban egy ideig engem is frusztrált, ma már inkább megmosolyogtat (és a sok felesleges dolog általi környezetszennyezés miatt el is szomorít), amit az üzlet próbál ebből kihozni.

De ettől én még tudom, hogy nem kell megvennem minden felesleges szart. Egy kis tudatossággal ki lehet vonni magunkat ebből.

Viszont a szeretteimmel töltött idő (nem csak ilyenkor szeretjük egymást, de ilyenkor külön főzünk, megvendégeljük és megajándékozzuk egymást, újabb okot találunk a találkozásra és beszélgetésre), az nagyon kellemes.

Valamint számomra elképesztő, hogy a karácsony egy ennyire összetett és színes ünnep. Van benne római ünnep, egy kis kelta yule, ősmagyar és szláv napforduló ünnep, kelta hagyományok, stb... Ez tényleg arra emlékeztet, hogy mind emberek vagyunk, bárhol is élünk, és együtt ünneplünk. És fát díszítünk mindenhol, mint a germánok, ajándékozunk, mint a rómaiak - azaz elismerjük és tiszteljük egymást, illetve egymás hagyományait.

2022. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak így. Te esetedben viszont a gond, hogy eltolod a felelősséget: csak rajtad múlik, miről szól ez az ünnep.
2022. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az év minden napján kell szeretni, karácsonykor max jobban kimutatni de nem kötelező csak ezt a napot jelölték ki rá.
2022. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
9%
Én sem szeretem, nem is ünneplem. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, sem a vallásos, sem az üzleti, sem a családos részével.
2022. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!