Ez nem képmutatás?

Figyelt kérdés

Van egy "kedves ismerősöm" aki vegán mert sajnálja az állatokat, engem állandóan húszabáló barbárnak nevez.


Viszont ez az ismerősöm szívesen hord bőrcipőt, és bőrkabátot.


2012. okt. 2. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
De az.Az ismerősöd egy idióta!A csirkék,marhák,juhok stb mind tenyésztet állatok direkte étkezési és egyéb célokra.Ha egyszerre mindenki leszokna a húsevésről és szabadon engednék ezeket az állatokat(itt milliárdos nagyságrendű egyedpéldányokban gondolkodj)a nagy részük elpusztulna mert nem képes önállóan fenntartani magát.Ebbe egyetlen vegetáriánus sem gondol bele csak pofáznak.Ráadásul ebben a formában ezek az állatok nem is léteztek az ember elött mert a háziasítás alatt fejlődtek ki egy másik vadonélő fajból.Magyarán ők erre vannak rendeltetve.Azt már csak halkan jegyzem,hogy a fogazata alapján az emberi faj mindenevő amibe a hús is beletartozik tehát aki vegetáriánus az tulajdonképpen természetellenes étkezési szokást folytat.
2012. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De, ez a képmutatás tipikus példája. :)

De az is, mikor valaki halat (a hal talán nem állat?), sajtot, tejet, tojást, egyebet (ezeket is leölik egy idő után és tartásuk szintén nem túl kellemes, magyarán ezek evésével ugyanúgy hozzájárul ahhoz, ami ellen tiltakozik).


Én azt mondom, hogy ha valaki annyira sajnálja az állatokat, akkor legyen teljesen vegán és csak növényi eredetű ruhákat hordjon. Akkor majd elhiszem, hogy ő tényleg tenni akar valamit, nem csak a szája jár.


Én mondjuk annak a híve vagyok, hogy vannak állatok, amik azért vannak, hogy más megegye, DE ők is megérdemlik a normális életet, azaz elítélem a ketrecben tartást, az okádék állattartási körülményeket. Vadhúsért sem vagyok oda. Oké, hogy (jó esetben) a túlszaporulatot lövik csak ki, de erre ott lennének a farkasok, medvék, hiúzok, amiket viszont szépen kiírtottak és ezzel felborult az egyensúly. Vannak visszatelepítési programok, de én sajna még nem látok eredményt.

2012. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy valakinek milyenek az étkezési szokásai, nagyjából magánügy. Az említett ismerős viszont feltehetően nem képmutató, hanem buta. Divatból szajkóz valamit, amit talán nem is ért, vagy nem akar érteni.
2012. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok, továbbmennék: ha sokan a fejükhöz kapnának és csak gyapot és len ruhákat hordanának, az se lenne jó, mert a sok ültetvény a természettől "lopná" a termőföldet, amit szintén csak az állatvilág sínylene meg. Egyensúlyra kéne törekedni. Egy kis ez, egy kis az.
2012. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt még támogatnám is ha az ilyenek a tartáskörülmények javításáért küzdenének, de az már szánalmas, hogy megakarják tiltani az embereknek a húsevést csak azért mert ők követnek valami divatot.
2012. okt. 2. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne mondj neki semmit,úgysem fogja fel.Szerintem ez csak egy hülye hóbort nála.Szerintem csak azért is egyél húst előtte!Ha vele találkozol,ne felejts el egy jó nagy adag,párizsis sonkás kenyeret vinni,vagy csak húst hússal!De ami nagyon fincsi,az a baconbe tekert csirke.
2012. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!