Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nők jobbak uralkodónak? Mit...

A nők jobbak uralkodónak? Mit mond erről a történelem?

Figyelt kérdés

Laikusan azt gondolom, hogy a nők jobbak uralkodónak, mert könnyebben teremtenek kapcsolatot, jobban hajlanak a békés konfliktusrendezés felé és a nép is könnyebben fogadja el őket. Ugyanakkor árnyalja a képet, hogy bizonyára a női törékenységre is asszociálnak ilyenkor, ami nem feltétlenül előnyös dolog, hiszen az állam élén álljon olyan ember, aki sziklaszilárdan helyt tud állni a posztján.


Kíváncsi lennék rá, hogy tudományos szemszögből nézve ennek van-e valami alapja? Feltételezem, hogy nem véletlenül van az, hogy többségében királyok, nem pedig királynők uralkodtak a trónon az évezredek során?



2022. szept. 19. 23:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, a kérdés írása közben félrenyomtam valamit és más kategóriába dobta át a kérdést. Kérem, hogy helyezzék át a kérdést a "Társadalomtudományok és bölcsészet" rovatba, köszönöm szépen előre is.
2022. szept. 19. 23:27
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez inkább személyiség függő, hogy ki mennyire rátermett uralkodó.


Mondjuk én alapból az uralkodó kifejezést nem használnám mert ez azt sugallja, hogy egy ember uralkodni akar a népe felett. Egy vezető ne uralkodjon felette, hanem teremtse meg számára azt a környezetet, hogy nyugodtan élje és igazgathassa mindenki a saját életét.

2022. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Mária Terézia elvesztette Sziléziát, Kleopátra meg lényegében egész Egyiptomot. Nagy birodalmakat nem alapítottak nők, még a megtartás is nehezen ment.
2022. szept. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Patriarchális társadalomban élünk, az az ok. És nem, attól hogy nő nem lesz valaki jó vezető, sőt ha hatalomra került, elég sok másokon verte le az őt ért sérelmeket. Csak hogy egy példát mondjak: megvan, hogy a szépség és a szörny című mesének van valós alapja? na ott is egy királynő kavarta a szart (Medici Katalin) , szórakoztatta hogy Petrus Gonsalvushoz, a "szörnyhöz" kényszeríretett egy fiatal nemes hölgyet, aki az oltár találkozott először a leendő férjével, és ott szembesült vele milyen torz a férfi külseje. A királynő úgy gondolta, kitenyészt egy új emberfajt, és leszarta hogy a kis kísérletének az alanyai mit szólnak hozzá.


Érdemes meghallgatni Abigail videóját- és mindjárt elengeded a gondolatot hogy valaki a női mivolta miatt jó , kegyes uralkodó lenne. Medici Katalin egy gonosz vénasszony volt, akit mulattatott hogy tönkreteszi mások életét. https://www.youtube.com/watch?v=iGR8yPd5vOc


Vagy vegyük a szépséges Sissit, aki a magyar vonatkozás miatt érdekes lehet: A róla készült filmmel ellentétben nem dúlt a szerelem a férjével, örült ha annak más nője van, és igazi hárpia anyós volt aki megvetett a menyét, pont úgy bánt szerencsétlen csajjal, ahogy anno Zsófia királynő vele..

2022. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
51%
Mi az a rivat? Regi szo
2022. szept. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
46%
Rovat* bocsanat
2022. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
67%
Rozália Zalkind is rendkívül békés uralkodó volt
2022. szept. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
A nők törékenyek... Békések... A nép könnyebben elfogadja őket... Ez nekem új. Szerintem a kérdező nagyon fiatal, nem látott még elég nőt.
2022. szept. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Darius- ***** válasza:
52%

Én igent irok.


Nagy Katalin uralkodasatol lett Oroszorszag nagyhatalom és Anglia is, I. Erzsébettol lett nagyhatalom.


Kevesebb haboru volt, amikor nok uralkodtak altalaban.


Vannak negativ példak is persze, azokat mar leirtak elottem.

2022. szept. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Katalin alatt kevesebb háború? Végülis a ruszkik csak kitessékelték az Oszmánokat a mai Ukrajna területéről, megsemmisítették a Krími Tatár Kánságot, leigázták és felosztották más nagyhatalmakkal egymás között Lengyelországot. Végülis mi az a pár megsemmisített állam. Erzsébet kora sem volt kimondottan békés külpolitikailag. Ez egy sztereotipikus fantázia, hogy a női uralkodók alatt béke volt. Nem is túl logikus ha belegondolsz, hogy még egy abszolutista uralkodó sem egyedül működtette az államot. Attól mert éppen egy nő fején volt a korona, a legfontosabb vezető tisztségeket, tanácsadói pozíciókat továbbra is férfiak töltötték be, mert mások előtt nem is igazán álltak nyitva.
2022. szept. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!