Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valakinek a nagyanyja...

Ha valakinek a nagyanyja cigány, de a többi a családban magyar, az mi?

Figyelt kérdés
Rendesen beszél, teljesen magyar minden szempontból, csak enyhén barnább.
2010. szept. 25. 16:31
1 2 3
 11/23 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az vagy amelyiknek gondolod magad, itt a gének úgyis olyan fokon keverednek, hogy kultúrától függ hogy hová tartozol, az öltözködésedtől, a beszédedtől, a baráti társaságodtól. Teszem azt a Jobbik képviselői között mazsolázva a név alapján van sváb (Staudt, Lenhardt), szláv (Endrésik, Mirkóczki) sőt még cigánygyanús származású is (Hegedűs, Zsiga), de attól ők még magyarnak gondolják magukat.
2010. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

16 éves srác vagyok, ezt az egyik kérdezőnek. :)

Amúgy azért szokott ez feljönni, mert a stílusom az elég egyedi. Térdik érő bakancs, piercingek, ilyenek. Ezért szokott feljönni, hogy cigány vagyok és biztos kommunista, de ezt teljesen tagadom, NEM vagyok az.

2010. szept. 25. 17:08
 13/23 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy 4.4 felett volt az utóbbi években az átlagom, szóval nem vagyok egy full hülyegyerek.

Ezt csak azért, mert nem szeretném, hogy a külsőmböl az jöjjön le, hogy egy idióta kis parasztgyerek vagyok.

2010. szept. 25. 17:10
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát... az negyedcigány. :D
2010. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szóval rocker vagy, vagy punk? vagy vmi ilyesmi?
2010. szept. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Konkréten nem vagyok anarhista, de punk.
2010. szept. 25. 18:24
 17/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ebből már végképp lejön, hogy kik cigányoznak, és hogy miért. :)
2010. szept. 25. 18:25
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, kevesebb részben vagy cigány, mint magyar, de amúgy szerintem ezt nem kilóra mérik :) Amúgy is Magyarországon az számít cigánynak (vagy bármilyen más kisebbséghez tartózónak), aki annak vallja magát. Azaz, az adott személy sorolja be magát, nem mások.

Különben én meg ennyi erővel zsidó vagyok, mert volt egy zsidó ükapám. Közben meg nem is, mert cseh vagyok, mert anyai ágon meg volt egy cseh dédim. Vagy inkább sváb vagyok, mert két sváb felmenőm is volt. Ugyan már, hát magyar vagyok, hiszen magyar az anyanyelvem, itt élek, ez a kultúra a sajátom, stb, stb, szóval ez számít. Mármint akinek egyáltalán számít. Én konkrétan senki származását nem firtatom, és a sajátomat sem tartom meghatározónak különösebben, mivel első sorban EMBER vagyok.

2010. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ja, meg gondolom hogy kik szólnak be, hogy cigány vagy. Hát kellemetlen... Én is voltam valaha punk lány, bár rám nem nagyon lehetne azt mondani, hogy cigány vagyok, mert kb. hófehér a bőröm, de rám meg azt mondták, hogy echte zsidó vagyok, mert szeplős vagyok egy kicsit.

Mondanám, hogy ne foglalkozz az ilyenekkel, csak elég szar, amikor ilyen hülyeség miatt elp*csázzák az embert.

2010. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az utolsó kettő tényleg nagyon sokat segített. Igazatok van teljes mértékben! És nagyon örülök annak is, hogy csak negyedrészt vagyok cigány. Még így is szégyellem magamat, hogy ennyi közöm is van a cigánysághoz. És mindenki tudja, hogy a cigánység melyik rétegére célzok.


Mégegyszer köszönöm! :)

2010. szept. 25. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!