Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen könyveket olvastatok,...

Milyen könyveket olvastatok, illetve tudtok ajánlani melyek a társas kapcsolatokról, illetve jellemfejlesztésről, önmegismerésről szólnak? Egyéb tippeket is szívesen várok.

Figyelt kérdés
Szóval őszinte leszek, jelenleg nincs túl sok barátom. Komolyan, ennek nem értem egyáltalán az okát, általában kedves vagyok az emberekkel ,kivétel akkor, hogyha ők nem rendesek velem, jól öltözködöm, és viszonylag jól nézek ki(szóval nem az áll fent, hogy olyan ronda vagyok, hogy senki nem akar velem haverkodni, mert szégyellnének, illetve nem is vagyok büdös). Valami viszont nyilvánvalóan hibádzik, mert eddig nem tudtam kialakítani normális baráti/haveri kapcsolatokat. Bekerültem már számtalan új társaságba, próbálkoztam új kapcsolatokat építeni, azonban ezek kudarcba fulladtak, vagyis részemről egyoldalúak voltak, mindig én hívtam őket, hogy mehetek-e velük bulizni stbstb. Nagyon hiányoznak a társas kapcsolatok, valahogy hiányzik az, hogy hívjanak telefonon, küldjenek sms-t, vagy ha hiányzok az iskolából, akkor megkérdezzék, mi volt az oka, és hogy jól vagyok-e. Szóval szeretnék megváltozni. Ehhez kellene egy kis külső segítség önfejlesztő könyvek által, amik leírják, hogyan érdemes kialakítani kapcsolatokat, hogyan kell kommunikálni stbstb. Nem arról van szó, hogy egy más személyt akarok eljátszani, csupán csak fejlődni szeretnék, és azt, hogy szeressenek, mert most így nem teljesen érzem jól magam.
2010. szept. 24. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nme veled van baj és ezt nem fogják egoldani a könyvek, én uyganebbena cipőben járok.


Ezt okozza a "magyar Mentalitás" itt a társadalommal van baj ezen a téren is!


Menj ki külföldre, déli országokba, pl spanyol ország olaszország, és meglátod mekkora különbség van a két társadalom között!! És úhgyérzed majd hogy igen, hazaértél!

2010. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg ide köt az életem, és még valószínűleg pár éven keresztül, de utána mindenképp külföldre akarok menni.(18 éves vagyok)

Illetve először szeretném magam kipipálni, vagyis hogy mondjam, hogy biztos nem velem van-e a baj. Illetve az embernek soha nem árt, ha időről időre magába néz. És esetleg csak aztán levonni az általad felvázolt konzekvenciát(de tényleg lehet van benne valami)

2010. szept. 24. 22:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Andrew Matthews: Barátkozni jó c. könyve pont erről szól. Ezt leszámítva nem hiszem, hogy bármi probléma lenne veled, nem a viselkedéseden múlik. A barátság is valahol sorsszerű egy kicsit, mint a szerelem, nem lehet erőltetni. Valakivel vagy könnyedén egymásra hangolódtok, és akkor megy minden, mint a karikacsapás, vagy valójában nincs közös kapcsolódási pontotok, és akkor hiába próbálsz közelebb kerülni a másikhoz. Szerintem ne barátságokat üldözz, hanem találd meg először önmagad, ki vagy, mit akarsz elérni az életedben, mit szeretsz csinálni a szabadidődben, és ha ezekkel a tevékenységekkel leszel elfoglalva, és emberek közé jársz, idővel találkozni fogsz azokkal, akik örömmel fognak veled egy hajóban evezni, és nem kell hadjáratot folytatnod velük a barátkozásért.
2010. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, de már annyiféle emberrel találkoztam, és egyszerűen nem ment, ezért aggaszt a dolog. Illetve az is, hogy nem csak hogy barátot nem találtam eddig(vagyis egy ismerősöm szerint a barátja vagyok, azonban állandóan lelki szemetesládának használ,mindig akkor akar velem beszélni, amikor valami gondja van), még normális haverokat sem. És amikor látom, hogy páran az iskolából milyen nagy népszerűségnek örvendenek, mennyien szeretik, tisztelik őket, kicsit összeszorul a szívem, hogy nekem ez nem adatott meg még. És én ennek a töredékének is örülnék, akár csak annak, hogyha néha-néha 1-2 ember bejönne más évfolyamokból az osztályomba, beszélgetni, "spanolni" kicsit.
2010. szept. 24. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nagy dolog, h ennyire komolyan veszed a személyiségfejlődésedet! Ez már egy jó lépés :)

Az nem megoldás, h elmenekülsz az országból, mert ott sem lesz könnyebb, én most külföldön dolgozom egy évet és százszor nehezebb, pedig nincsenek is nyelvi akadályok. Meg kell találnod a harmóniát, szerintem ez hiányzik neked. Nem tudsz beiratkozni kurzusokra ahol megismerhetnél korodbelieket? Az más, ha valakikkeel bulizni jársz, az haverság, ne is várd el h érdeklődjenek komolyabban. Nem tudsz beiratkozni kurzusokra, talán ha találnál vkit akinek hasonló az érdeklődési köre. Pl ha szereted a lovakat akkor a lovardában lenne egy lány, akivel emiatt a közös pont miatt el tudna indulni egyfajta barátság. sajnos könyvet nem, de ezeket tudom mondani

hajrá!

2010. szept. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Saját középiskolai tapasztalataim alapján a tizenévesek mindig a nagyhangú vezéregyéniségekhez vonzódnak, még nem a valódi értékeket becsülik egymásban, hanem akik ezeknek a vezéregyéniségeknek szimpatikusak, azok lesznek népszerűek a társaságban. Rossz érzés ebből kimaradni, engem is zavart annak idején. Aztán az egyetemen meg már tele voltam barátokkal. Neked is lesznek, ne aggódj! Hidd el, nincsen veled semmi baj.
2010. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sok helyen megfordultam már. Különböző csapat és egyéni sportokban egyaránt, és különböző szakkörökön is. De eddig semmi. Szóval az a dolog majdnemhogy teljesen kizárható, hogy nem találkozok elég emberrel, "nincs elég minta".
2010. szept. 24. 22:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: általános iskolában én voltam az igazi beszólós típus, nagyhangú, pökhendi, rossz dolgokban úttörő(cigi,pia, buli) voltam, hallgatott rám a "tömeg", azonban ott sem kedveltek igazán, max volt 1-2 ember, aki engem majmolt. De azok sem érdeklődtek soha, csupán azt látták bennem, hogy vagány vagyok, és ők is olyanok akartak lenni.
2010. szept. 24. 23:00
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem elsőre az Abigél jutott eszembe. imádom azt a regényt :D
2010. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte ugyanez a helyzet nálam is, már 26éves vagyok, de a barátomon, meg az egyetlen barátnőmön akit olykor meglátogatok (mert megvakult, és más egyéb problémája is van, de még nem dolgozta fel)nem nagyon van más akivel komolyabb dolgokról is beszélgethetnék, pedig járok emberek közé, ezer ilyen könyvet olvastam, pszichiáternél is voltam (kisebb fokú szociális fóbia), de semmi. Pedig tesómnak aki 20éves nagyon sok igazán jó barátja van, tehát mégis bennem lehet a hiba.

Ha látják, hogy görcsölsz az nem jó, lazíts és ne akarj feltétlenül mindenkinek a kedvébe járni, legyél flegma (tesómnál ez működik) hátha akkor felkelted az érdeklődésüket.

2010. szept. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!