Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtette Isten az...

Miért teremtette Isten az embert társas lénynek?

Figyelt kérdés
Miért vágyik az ember a közösségre?És ha nem kapja meg azt az emberi közösséget,amire vágyik,akkor mi értelme van ennek a szenvedésnek?Miért nem mondjuk olyannak teremtette az embert Isten,hogy ne legyen szüksége társra?
2011. jan. 28. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Több szem többet lát: Istenből, ellenségből,zsákmányból...
2011. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

azért vágyik az ember a közösségre, mert öntudatra ébredése előtt az egység érzetében volt, de ahogy a testhez hozzá lett rendelve, és tapasztalni kezdett, azt a következtetést vonta le automatikusan, hogy elkülönült léte van a tapasztalt dolgoktól elfelejtve, hogy valójában mindennel egy, így hiányt generálva az egységben(közösségben) levésre, ami a vágy alapjául szolgál. a lecke abban rejlik, hogy az egyén észreveszi, hogy valójában mindennel egységet alkot, és ezt teljes eszéből és szívéből belátja...ekkor fogadja el az egyén Krisztust szívében a keresztény tanok szerint.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Isten a képmására teremtett minket.Márpedig Isten maga a szeretet!Ha nem lenne szükségünk másokra,akkor nem lenne szeretet bennünk,tehát nem lehetnénk kedvesek Isten szemében.A szeretet a parancsolatokban is benne van,méghozzá a legfontosabb helyen!A szeretet a legfontosabb,enélkül olyanok lennénk mint az üres dobozok,és érzéstelenül csak gyilkolnánk és ártanánk mindennek és mindenkinek.Ha nincs szeretet,nincs lelkiismeret..... És még elég sok mindent von maga után,méghozzá csak a rosszat,üres fejű gyilkosok lennénk. (:
2011. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kár, hogy az a gyönyörű szeretet legtöbbször szerves része a gyűlöletnek.


Szeretem magamat- Gyűlölök másokat

Szeretem a hozzám hasonlókat- Gyűlölöm a tőlem különbözőket

Szeretem a nemzetem- Gyűlölöm a többit

Szerettem az áldozatot- Gyűlölöm a gyilkosát, szívesen megbosszulnám


...

2011. jan. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Kár, hogy az a gyönyörű szeretet legtöbbször szerves része a gyűlöletnek."


Ezért nem is ezt tanítja Jézus, hanem azt, hogy szeressük ellenségeinket, és tegyünk jót haragosainkkal. Mert könnyű a nekünk értékeset és a hozzánk közel állót szeretni, erre bárki könnyen képes. De abban mutatkozik meg legjobban a szeretet, hogyha ezt tudod mutatni azok iránt, akikhez nem fűz érdek, vagy éppen az érdekük a tiéddel ellentétes.

2011. jan. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Isten a teremtéskor szellemi családot alkotott. Ő és Jézus és az angyalok az égben egy nagy családot alkotnak. Azt mondta az ember megteremtésekor: "nem jó az embernek egyedül, teremtek neki segítőt." Úgy érezte, Ádámnak is szüksége volt valakire, hogy ne legyen egyedül.
2011. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert egyedül unalmas.

Pl. felidegesítenek a munkahelyemen és utána örülök, hogy egyedül lehetek. Nincs ettől nyugodtabb helyzet. Tehát szükség van emberekre, hogy érezhesd, milyen jó egyedül lenned.

2011. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!