A világ tényleg egyre rosszabb lesz?
Fiatal vagyok és mégis úgy gondolom, hogy ez a világ amiben élünk nem egyre jobb lesz hanem egyre rosszabb.
A klímaválságot szerintem már nem lehet megoldani, hiába van néhány optimista ember. Már túl sok minden lett elszúrva túl régen. Enyhíteni lehet a problémákat de szerintem megoldani már nem.
Háborúk mindig voltak de valahogy mégis az az érzésem a különböző politikusokat és országok politikáját elnézve, hogy a háborúknak nem lesz vége, legfeljebb akkor ha az egész világnak vége lesz. Ide tartozik az orosz-ukrán konfliktus és a palesztin-izraeli is de lehet más is van amiről nem tudok.
Járványok is előfordultak már párszor a történelemben de most mégsem tudok abban bízni, hogy ennek a covid-járványnak egyszer vége lesz. Túl sok ember nincs még beoltva, a szegény országok nem kapnak elég vakcinát, nagyon eltérő a különböző országok járványkezelése, sokan nem estek még át a fertőzésen. Abban sem lehetünk biztosak, hogy nem lesz majd egy újabb járvány mert az emberiség eléggé hozzájárul ehhez.
Ami az emberek viselkedését illeti, erősen kétlem, hogy több lenne a jóság a világban pár év múlva és ha belegondolunk, régen azért ennyire nem volt gonosz a világ. Hiába mondják egyesek, hogy de régen is az volt, csak nem volt média ami sugározza és titkolták is, én akkor is azt látom, hogy régen jobb világ volt. Nem tökéletes de jobb. Kevesebb állatkínzás, kevesebb megcsalás, kevesebb egymás kihasználása, kevesebb pénzéhes ember. Napjainkban elég sok gyűlölet van, erősödik a zsidóellenesség is és még sorolhatnám tovább.
Tévedek ha azt mondom, hogy a világ soha nem lesz jobb hanem egyre rosszabb lesz?
Szerintem az csak egy illúzió, hogy majd jobb lesz.
Akár azt is mondhatnám, hogy véleményem szerint 10-20 év maradt és utána vége mindennek. Már most annyira rossz a helyzet.
Már most is arról van szó, hogy nem lesz kakaó, nem lesz papír, nem lesz akár víz sem. Bizonyos országokban már most sincs de tudomásom szerint Magyarországon is előfordult már, hogy nyáron egyszerűen takarékoskodni kellet a vízzel mert egy egész városnyi víz fogyott volna el ha mindenki annyit használ amennyit akar.
Teljesen igazad van!
A Termodinamika első főtétele alapján, a vég felé sodródunk.
Sajnos a veszettül kapzsi kereskedelmet és a gyártókat nem érdekli.
A profit, és a hatalom gőzétől nem látnak messzebbre. Vagy inkább tudják, hogy 10-15 év, és Game Over! Éljünk addig, ahogy a csövön kifér...
A tudósok sokszor felismerték, hogy gyorsabban halad a pusztítás, mind ahogy feltételezték!
Valóban közeledünk egy nagy nyomorúság felé!
Csakhogy a pénz, értékpapír, államkötvények, arany, drágakövek, mind értéktelenek lesznek!
Senkit nem fog megmenteni...
Nem.
Régen sokkal több volt az erőszak(főleg a nők ellen), szabad rabszolgatartás stb. Világszinten legális gyerekmunka, éppen csak kamasz lányok kiházasítása (ezek sajnos pár helyen még jelen vannak). Pont most van jelen az, hogy az emberek érzékenyebbek(sokszor túl érzékenyek is), jobban kiállnak a közösségi dolgokért
A klímaválság valós, de erre inkább humanitárius, környezetvédelmi és gazdasági válságként kell tekinteni, nem világvégeként. A gazdagabb országokbat (amiben mi is beletartozunk), nem fogja annyira durván megviselni, hogy rettegjünk tőle. Ettől függetlenül persze komoly probléma.
Az erőszak és a háborúk száma folyamatosan csökken. Elértünk arra a pontra 2010 körül, hogy több ember követ el öngyilkosságot a bolygón, mint ahány embert más ember öl meg. Európában nagyrészt béke van hosszú ideje, miközben egy évezreden át folyamatosan harcoltunk egymás ellen.
A covid járványban a halálozási ráta a teljes lakosság kevesebb, mint 0,4%-a. A pestis idején a lakosság harmada-fele simán meghalt Eurázsiában. Amikor az európaiak eljutottak amerikába, akkor két kontinest irtottak ki szinte teljesen a puszta jelenlétükkel, mert új vírusokat vittek be. 1520 és 1580 között 3 nagyobb járvány 20 millió embert ölt meg a 22 milliós alaplakosságból a mai Mexikó területén. 91%-os halálozási ráta...
Régen simán földhöz vágták a nemkívánatos kölyökkutyákat vagy vízbe fojtották a kismacskákat. Manapság országos hír az állatkínzás miatt, ha eljut a médiába. Régen senki nem kérdőjelezte meg. Régen simán megüthette a szülő a gyerekét nevelési célzattal, manapság törvény tiltja és a lakosságnak kb a fele erősen ellenzi a gyerekkel szembeni pofont is. A zsidókat évezredek óta üldözik mindenhol, majd a világháborúk során konkrét népírtást szenvedtek el. Ehhez képest a mostani antiszemitizmus semmi. Ha megnézed a statisztikákat, akkor látod, hogy az egy főre eső erőszakos bűncselekmények, gyilkosságok, nemi erőszakok száma mind csökken.
Persze kellemetlen, hogy nincs elég víz Budapest agglomerációjában néhány napig, hogy mindenki feltölthesse a medencéjét, de mi ez ahhoz képest a történelmi időkhöz képest, amikor évekig éhínség volt és nem volt mit enni a rossz termés miatt? Az emberek el se tudják manapság képzelni, hogy van olyan, hogy egyszerűen nincs semmilyen étel.
"Akár azt is mondhatnám, hogy véleményem szerint 10-20 év maradt és utána vége mindennek. Már most annyira rossz a helyzet."
A világvége várásnak nagy történelmi hagyománya van már évezredek óta. :)
Akik optimistán viszonyulnak az élethez, hajlamosak figyelmen kívül hagyni a kellemetlen dolgokat. Az élet mindig is szenvedés volt, de a legtöbb ember tévképzetes, a remény meg az apró örömök már elég ahhoz, hogy eltűrjék és akár szépnek lássák.
Az emberiség szinte minden erőfeszítése arra irányul, hogy az alapértelmezett szenvedést, ami az élet, minél elviselhetőbbé tegye. Ebbe beletartozik a vég nélküli terjeszkedés, a fikciókba menekülés, a figyelemelterelés, miközben az erdők és vadak fogynak, a földek meg egyre terméketlenebbé válnak.
Tíz éve még én is optimista voltam, aztán jött a sok koppanás. Minél többet kutakodik az ember, annál pesszimistább lesz. Ha lehetne, törölnék mindent a fejemből.
Vannak szempontok amik alapján javult és vannak amik szerint rosszabb lett.
Attól is függ amúgy hogy kit kérdezel. A rabszolgaság eltörlése is sok embernek nagyon jó volt soknak pedig rossz. Akkor most mi alapján mondjuk hogy jobb vagy rosszabb lett a rabszolgaság eltörlése után a világ?
Alapból kéne egy fix rendszer ami szerint lehet értékelni hogy egy esemény jó vagy rossz. Aztán utána kéne egy rendszer amiben összegzed az előzőeket akár súlyozottan is és meg állapítod például egy tízes skálán hogy mikor milyen volt a világ helyzete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!