Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fog még valaha jó irányba...

Fog még valaha jó irányba változni a világ? Vagy ez már csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt nem lehet tudni, de egyéni véleményeket kérek és indokkal, ha lehet, Köszi!

Úgyértem, hogy pl: Mai fiatalok: drog, cigi, pia, sex

A pasik megcsalják a barátnőjüket meg ugyanez fordítva, kihasználás, trágár beszéd mindenféle korosztályban, egészségtelen életmód stb stb fel sem tudom sorolni hirtelen az összeet (Sajnos)


2009. márc. 29. 11:42
1 2
 1/19 anonim válasza:
70%
Amerikát, külföldet majmoljuk, ami ott van idővel az lesz nálunk is..de hogy jobb, vagy rosszabb, azt nem lehet tudni
2009. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

ez egy buta kérdés?


mikor volt jobb a világ? ha úgy gondolod hogy egyre rosszabb akkor volt jobb is, de mikor? miért volt az jobb akkor?


kérdezd meg anyukádat az ö korában tényleg annyival jobb volt? akkor nem voltak eröszakok, akkor nem voltak cigi? akkor nem voltak alkoholisták, akkor nem volt családon belüli eröszak? ha azt mondja hogy nem akkor azért mert nem volt médiga ami bemutatta volna, de a bözsit akkor is elverte rézsegen a férje, és a Józsi akkor is segg részegen ment haza.


Aztán lehet még eggyel és még eggyel elöbbi generációkat megnézni, de akkor sem volt jobb a helyzet. Nem hinném hogy rossz irányba haladnánk, és azt sem hogy valaha jobb volt mint most. Igaz azt sem hiszem hogy manapság jobb mint régen.

2009. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, a világ nem halad semmilyen irányba, régen se volt semmi jobb, csak az emberek mindig szeretik nosztalgikus dicsfényben feltüntetni, ami elmúlt.

A világ olyan, amilyenné tesszük. Nem sopénkodni kell, hanem legalább a saját kis mikrokörnyezetedben változtatni. Pl. HA a szomszéd megveri a feleségét, ne hunyj szemet, mint egy átlagember, hanem hívd a rendőrséget, és add meg a csajnak a NANE elérhetőségét, és győzd meg, hogy ő nem ezt érdemli. HA elmégy szórakozni, ne idd magad hülyére. stb.

Majd ha utolérjük szellemi szinten mondjuk Svédországot (nem majmolásra gondolok, de a jó példát érdemes átvenni) - és csökken pl. a hímsovinizmus, a homofóbia, a rasszizmus, akkor inkább csak jobb lesz.

2009. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az elmúlt 5000 évben nem volt olyan, hogy valaki azt mondja, hogy jobb lett a világ. :)
2009. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Régen jobb volt.


Akkor még mindenki felelt a saját szavaiért, az adott szó ért is valamit.


Igen, akkor is voltak hibák. Hiba mindenbe van ami emberi.

2009. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

minden embernek a maga felelőssége az, hogy milyen életet él, én is döntöttem:)

Straight Edge

xXx


jelentése:

X :nincs cigi

X :nincs pia

X :nincs drog


16L

2010. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Persze saját döntés, de ha valaki cigizik és a másik nem az ciki pl.
2010. júl. 11. 19:26
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát akkor éljek cikisen,tüdőrák nélkül.
2010. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ugyan. Az jobb volt, hogy 12 évesen dolgozni kellett, szolgaként élhettél, megégethettek ártatlanul, a vallás rád volt kényszerítve, nem dönthettél, hogy ki lesz a házastársad, nem dönthettél a munkád felől (vagy csak nagyon kevesen voltak abban a helyzetben), az átlagéletkor 40 év volt... lehetne sokmindent mondani. MInden korban volt rossz, és jó-
2010. júl. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát elég szenny ez a mai világ ez tény. Barátnőm is cigizik sajnos, de én nem és engem nemtart cikinek. Nekem fontosabb a edzés :)
2010. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!