Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A barátaim nagyon erőszakosak...

A barátaim nagyon erőszakosak alkohol ügyben, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Fiatalon saját szemmel megtapasztalhattam, hogy az alkohol öl, butít, és nyomorba dönt. Mind a hármat láthattam sajnos. Talán ezért van az, hogy félek alkoholt inni, szinte pánikolok, ha erre kerül a sor. Ezért inkább nem is iszom, akkor jól érzem magam, és felszabadultan tudok szórakozni. Viszont ez manapság elég furcsa, mikor a barátok "welcome drinkkel" indítanak, felessel folytatják, meg aztán jöhet a keményebb is... Nem zavar ha mások isznak, csak engem hagyjanak ki belőle, de egyre noszogtatnak, erőszakoskodnak, ezt találják ki játékban büntetésként, mikor tudják, hogy ez az egyetlen amibe nem megyek bele. Azt hiszik azért nem iszok, mert itthon tiltják, de ennek pont az ellenkezője igaz, itthon is állandóan szégyenben maradok. Szerintetek lesz remény, hogy valaha is elfogadnak az emberek, vagy egész életemben ki fognak nevetni emiatt?
2010. aug. 31. 12:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jó dolog, ha valakinek értelmes elvei annak és nem szégyell kiállni mellettük.

Azt viszont nem ajánlanám, hogy cseréld le a barátaidat,egyszerűen beszéld meg ezt velük, amikor épp normális kedvükben vannak. Csak ülj le melléjük és mondd azt: " Figyeljetek, tudjátok, hogy sok mindenben benne vagyok, de nem célom az ivás, nem akarok, és ha igazán a barátaim vagytok, ezt az egy kikötésem fogadjátok el."


Lehet, hogy csupán erre van szükségük, határozott hangnemre. Őket másképp nevelték, nekik más a természetes, de inkább vedd a fáradtságot elmagyarázni nekik, hogy te így gondolkodsz a dologról, minthogy eldobd őket semmirét:) A legtöbb embernek ugyanis tanulnia kell a toleranciát és elfogadást, főleg ha fiatalok.


Annyit tudok sajnálnai, hogy köss kompromisszumot: egy welcome drinket megihatsz te is, ezzel még nem válsz alkoholistává, de te is tettél valamit, így ők sem cseszegetnek tovább.

2010. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!