Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A barátaim nagyon erőszakosak...

A barátaim nagyon erőszakosak alkohol ügyben, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Fiatalon saját szemmel megtapasztalhattam, hogy az alkohol öl, butít, és nyomorba dönt. Mind a hármat láthattam sajnos. Talán ezért van az, hogy félek alkoholt inni, szinte pánikolok, ha erre kerül a sor. Ezért inkább nem is iszom, akkor jól érzem magam, és felszabadultan tudok szórakozni. Viszont ez manapság elég furcsa, mikor a barátok "welcome drinkkel" indítanak, felessel folytatják, meg aztán jöhet a keményebb is... Nem zavar ha mások isznak, csak engem hagyjanak ki belőle, de egyre noszogtatnak, erőszakoskodnak, ezt találják ki játékban büntetésként, mikor tudják, hogy ez az egyetlen amibe nem megyek bele. Azt hiszik azért nem iszok, mert itthon tiltják, de ennek pont az ellenkezője igaz, itthon is állandóan szégyenben maradok. Szerintetek lesz remény, hogy valaha is elfogadnak az emberek, vagy egész életemben ki fognak nevetni emiatt?
2010. aug. 31. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Cseréld le a barátaidat :) Normális társaság szó nélkül elfogadja, ha valaki nem iszik, és nem is erőlteti, maximum az elején kérdezik meg pár alkalommal, hogy mit iszol. Nálunk, 6-8 ember közül ketten soha nem ittak, nem volt belőle semmi baj, vagy konfliktus. Szóval nem veled van a baj, hanem a barátaiddal.
2010. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
96%

Egyetértek az elsővel. Ha ők nem fogadják el ezt az egyetlen furcsa szokásodat, akkor az nem barátság. Legyen ez a büszkeséged, erőd jele. Én sem versengtem soha ezen a téren, és előbb-utóbb beletörődtek a rokonok is, kollégák is, barátok is. Ha mégis iszok valamit "illemből" azt vegyék megtiszteltetésnek, és nehogy már az legyen, hogy az erőszaknak kell engednem. De vannak így többen ne izgulj, az egyik kollégám viccesen úgy szokott "hárítani", hogy azt mondja kínálónak:

-Figyelj, tudod milyen nehéz volt leszokni az elvonóban?

2010. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen emberkék ne fogadjanak el, azt hogy iszol e azt te döntöd el nem más itt nem lehet engedni aki erőszakos azt meg ejteni kell minél előbb!
2010. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Én önszántamból nem ittam még 1 csepp alkoholt sem életem során. És egyáltalán nem érdekel ki hogy néz rám emiatt. Az alhokolfogyasztás már kötelező társadalmi norma, vagy milyen világ ez?!
2010. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Én is egyetértek az 1. válaszadóval. A barátság arról szól, hogy elfogadjuk a másikat apró-cseprő bogaraival. :) De lehet, hogy csak nem értik, miért nem akarsz inni. Talán ha elmondanád nekik, miért idegenkedsz, elfogadnák az indojobban átérneznék a dolgot, és nem nyaggatnának.
2010. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Réti bubuzér ***** válasza:
91%
Ne kedj el inni csak azért, hogy ne tűnj ki a sorból. Ha bírod az oltást, akkor lógj velük tovább, ha nem, akkor keress új barátokat. A közhiedelemmel ellentétben a konformizmus rombol.
2010. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Csatlakozom az előttem szólókhoz!

Nekem is voltak (VOLTAK!!!) olyan barátaim, akik nem tudták elfogadni, hogy nem, vagy csak nagyon ritkán fogyasztok alkoholos ital, akkor is csak keveset! Viszont (sajnos) dohányzom! Volt egy-két olyan barátom(?), aki nem dohányzott, de ivott, mint a gödény! Amikor szóvá tették, hogy "mi van, ennyit sem bírsz(/mersz) meginni", akkor elővettem (a kifejezetten erre a célra tartogatott, iszonyatosan erős és büdös) egy szál cigit, majd felajánlottam: ha te ezt elszívod, én azt megiszom...

Ugye nem kell részleteznem a köhögést, a hányást?

Azóta nem kínálgat...

2010. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ideje lenne más barátok után nézni.


Velem is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy én nem vagyok antialkoholista, de csak nagyon kevés italt vagyok hajlandó meginni (sör, könnyű likörök), és azt is csak akkor, ha hangulatom van hozzá.


Vannak, akik nem fogadják el, hogy ha játék van, te nem veszel részt benne, vagy nem iszol, ha vesztesz.


Bár nekem elfogadták, de nem játszhattam, halálra untam magam, ezért maradoztam ki.


Más barátok, ennyi.

2010. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezek nem barátok. Nekem is van ismerősöm aki nem szokott inni alkoholt, egyáltalán nem nézik ki, nem cikizik meg satöbbi.
2010. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell új barátok után nézni.Egyszerűen csak tisztázd,hogy kész,te nem iszol és jó lenne ha végre felfognák.Ha a haverok csak piával tudják jól érezni magukat,akkor ott már baj van.
2010. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!