Szerintetek jó dolog, hogy ide fejlődött a társadalmunk, hogy a belső értékek ( a túlzott magabiztosságon) kívül semmit nem érnek?
Jó, hogy az erények már nem szempont és csakis az számít mennyit akasztasz, mennyire tudod eladni magad meg ilyenek? A hamis barátok (de legalább menők) az igazi célpont, igazi barátság kutyát nem érdekli már. Párkapcsolatok dettó, a szerelem már nem szempont, egy lehetséges párnak 20-30 szempontot kell kipipálnia mielőtt számításba jöhet.
Tényleg ez az életvitel elhozza az embereknek a boldogságot? Sok nyomorúságban élő ember szegény országban sokkal életvidámabbnak, boldogabbnak tűnik mint a fogyasztói társadalom gyermekei.
Ezt megköszönhetjük a kapitalizmusnak? Ha eléri ezen szegény országokat ugyanilyen túlhajszolt, stresszes, depressziós, boldogtalan és senkiben nem bízó gyanakvó emberekké válnak ők is mint itt Európában meg a nyugati világban úgy általában?
10
De te teljesen mellébeszélsz. Talán a dzsungelre érvényes a szabályod, de miért kellene egy modern társadalomba is átültetni a dzsungel törvényeit. Egyrészt a tudomány is felelős ezért mert azt az elméletet nyomja, hogy mind akarat nélküli ösztönlények vagyunk, így nem csoda, hogy ez irányba is fejlődött (el) a nép.
12
Milyen dolgaiért? Beszélnél kicsit konkrétumokban?
Elárulok neked egy nagy titkot.
Ebben, a mai pörgő, fogyasztói világban is lehet úgy élni, hogy emberi kapcsolataiban a valós emberi értékeket keresi, értékeli és eszerinti ismerősökkel tart kapcsolatot.
Ebben a világban is a párkapcsolatok túlnyomó többsége simán szerelemből születik, sokszor éppen minden reális ellenérv ellenére, anyagi háttér nélkül, majd csak lesz valahogy alapon.
Jó sok tönkre is megy az elkapkodottság miatt, amit pont nem józan jövő- és társfelmérés alapozott meg.
Rengeteg munkahelyen pont, hogy nem tudod másnak "eladni magad" ,mint amilyen vagy, mert pont hogy a valós értékedet ellenőrzik le, "arcméretedtől" függetlenül.
Ha meg mégis bejutsz hamis képpel, a valós munkában kibújik a szög a zsákból és repülsz.
"Ezt megköszönhetjük a kapitalizmusnak?"
Nem.
Ezt magunknak köszönhetjük.
Amúgy az általad sorolt problémák fennálltak az "átkosban" is.
Csak ott sokszor az emberek olyan személyes kapcsolatokra is KÉNYSZERÜLTEK, amikre nem is vágytak, ma ezeket ki tudják váltani ezer másikkal, ha van rá igényük, ha meg nincs, nem kell mégis kapcsolatot tartaniuk.
Nem csak a Mézga családban van Máris szomszéd.
"Ha eléri ezen szegény országokat ugyanilyen túlhajszolt, stresszes, depressziós, boldogtalan és senkiben nem bízó..."
Azokban a szegény országokban gyerekek is dolgoznak napi 12-16 órákat, nyomorban élnek, te meg nem.
Szóval az élethez való hozzáállásuk jobb, nem a körülményeik.
Nem a világ a hülye, hanem aki követi a nem kötelező trendjeit.
Végkövetkeztetés:
YOU do it wrong.
Csináld másképp. Sokan teszik és téged sem tilt el tőle senki.
15
De még mindig nem érted a kérdést. Senki nem mondta, hogy ne próbálnának igaz szerelmet találni az emberek, csak annyit, hogy ez szinte lehetetlen küldetés mivel nincs már akkora igény rá, mások a prioritások. Prioritások amelyeket a korszellem, társadalmi es gazdasági berendezkedések nagyon jól tudnak formálni, alakítani. Ez esetben negatív irányba.
A kérdés, valamint a kérdező kommentjeinek színvonaltalansága miatt a kérdés nem a Tudomány kategóriába való.
Kedves Kérdező! Fáradj át a Politika, vagy az Emberek kat.-ba, ott találsz a felkészültségednek* megfelelő publikumot.
Kedves modik! Miért kell hagyni, hogy a Tud. kat.-ot összeszemeteljék ilyen kérdésnek álcázott sztereotípiahalmaz+szósaláta kombókkal???
*ez egy eufemizmus volt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!