Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a "normális"...

Danielito23 kérdése:

Szerintetek mi a "normális" élet egy 20-as éveiben járó fiatal számára? Mit akar mutatni a külvilág felé? Mire törekszik, mi a célja ezzel? (egy szociológia prezentációhoz gyűjtök anyagot)

Figyelt kérdés

Gyakran gondolkodom azon, illetve úgy veszem észre, hogy sokan töltik fel nyaralós, bulizós, vagy csak szimplán ökörködős képeiket közösségi oldalakra. Nyilvánvalóan mutatva ezzel azt, hogy életük nem az a megszokott hétköznapi és persze az is előfordulhat hogy büszkék a barátaikra, haverjaikra és hogy azok mennyire szeretik őket, stb.

De szerintem jogosan tesszük fel a kérdést, hogy hétköznapi szinten mi az, amire egy átlagos fiatal gondol, illetve mik azok a dolgok amikre időt szán. Lássuk be, állandóan menni valahova és szórakozni az anyagilag megterhelő. Tehát gondolom a többség leredukálja a szórakozást hétvégére, akkor is megválogatja, hogy mire költi a pénzét, vagy mennyire lesz részeg, érdemes-e neki egyáltalán minden alkalommal max fordulatszámon pörögni, még ha nem is annyira jó a buli, stb.

Ha van kedvese, akkor alapvetően vele tölti az ideje nagy részét, e mellett ha valakinek fontos a sport akkor sportol, ha szereti a könyveket olvas, zenét hallgat, családi életet él, este TV vagy korunk vívmánya MSN, és persze ha egyetemista akkor a tanulás is elég fontos részét képezi az életének.

Ha dolgozik az más tészta. Egyértelmű hogy belekerült egy mókuskerékbe. Mondjuk 8-ra bejár dolgozni, 5 körül végez, utána jön minden olyan amit felsoroltam az előbb, barátnő, sport, stb. Némileg gondolom könnyebb, mivel a pénze adott, ha a szüleivel él és mondjuk hazaadnia sem kell, akkor meló mellett csak a szabadidejére kell koncentrálnia és arra költi a pénzét amire akarja, tehát a szórakozási lehetőségek jobban érvényesülnek. De lehet hogy éppen gyűjti a pénzt, mert ugye mindenki ki arak repülni a fészekből egyszer.

Ha egy olyan ember, aki a mindennapok szintjén boldog a minimális társasági élettel, amit mondjuk az egyetem vagy a meló ad neki, és ezek mellett még a sport és a kultúra teszi teljessé az életét, az nehezen érti meg, illetve jogosan érzi úgy hogy esetleg nem él igazán, mikor a barátai, ismerősei a képeik alapján rendkívül különlegesnek tűnnek.

Persze mindenki a legjobb és legérdekesebb formáját kívánja mutatni egy ilyen közösségi oldalon, de kérdem én: Reális ez? Valóban ennyire karácsony van minden nap egyes embereknél? Vagy tényleg egy téves kép az, amit így láthatunk az adott személy életéről?

Érdekelne még hogy a válaszolók hogyan látják saját életüket? Milyen fontossági sorrend alapján élnek?


2010. aug. 18. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy nagy bulizós, szórakozós, mégis iwiwre szinte csak ilyen képet teszek fel, de szerintem mindenki úgy van vele, hogy arról tesz fel képet, amikor volt valami különleges esemény és jól érezte magát, hiába tölti ki a napomat az egyetem, tanulás, nyáron a főzés, takarítás itthon, erről nem készülnek képek, és valljuk be, unalmas is lenne.

szerintem az, hogy ilyen képek vannak fent a közösségi oldalakon, nem jelenti azt, hogy a fiatalok az idejük nagy részében buliznak, ökörködnek. csak a jó pillanatokat mutatják meg a külvilágnak.

2010. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az emberek azért raknak fel "érdekes" képeket, mert nyilván az érdekes pillanatokat örökítik meg fényképezőgéppel... Mikor nyaralnak, mikor buliznak, stb... Most olyan képet minek rakjon fel valaki közösségi oldalra, hogy ül a gép előtt és MSN-ezik? Ettől függetlenül mindenki tudja, hogy akinek nyaralós bulizós képekkel van tele a facebook-ja, az emellett MSNezni is szokott, meg TV-t nézni, meg valószínű néha sportol is, meg stb stb stb...


A normális élet ebben a korban manapság szerintem olyan, hogy az ember egyetemre jár, van több-kevesebb ismerőse, barátja, és velük közös programokat csinálnak, ez meg változó, vannak diszkóba járós, kocsmázós, túrázós, mozizós, sétálgatós, stb csoportok :-) Na de mindenképp a baráti társaság a lényeg. Ja, és ki ne felejtsem a párkapcsolatot, ebben a korban az is fontos.


Hogy látom a saját életem? :D 20 éves vagyok, és dögunalmasnak látom az életemet, mert nem nagyon vannak szociális kapcsolataim, (se barátok, se párkapcsolat, semmi), enélkül meg egyszerűen MINDEN értéktelen és unalmas. Ezen megpróbálok majd nemsokára változtatni, lesz rá lehetőségem, remélem, sikerül!

2010. aug. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mi normális nem tudom, viszont azt le tudom írni, amit csinálok. Általában sok időt töltök egyedül, mert szeretek olvasgatni, és játszani a gépen, filmeket/sorozatokat nézni. Ez mellett haverokkal hétvégenként szerepjáték van, 2-3 hetente eljárok szórakozni, esetleg felmenni koncertekre a fővárosba vagy más városok éjszaki életébe belekóstolni. Heti 2-szer lejárok uszodába. Egyetemen a szorgalmi időszakban nem nagyon tanulok és nem is, járok be amire nem kötelező, a vizsgaidőszakot viszont megnyomom. Közösségi oldalakon nem vagyok regisztrálva minden fontos ismerősömmel heti szinten kapcsolatban állok. Általában MSN-t és telefont, használom a kapcsolat fenntartásra, de ezeken is csak a személyes találkozót beszélem meg. A külvilág felé nem mutatok semmit, csak jól akarom érezni magam (ami sikerül is) a környezet véleménye teljesen irreleváns. Komoly párkapcsolatra, pedig nincs időm még bőven, ráér. Nyaranta pedig alakalmi munkákat vállalok semmi tartósat. Fontossági sorrendem igazából nincs mindenre szakítok időt ami fontos számomra.


22/F

2010. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én manapság nem számítok átlagos huszonévesnek, mert gyerekem van, és mostanság ez ugye nem megszokott dolog. Így nálam a fontossági sorrend sem ugyan az, mint másoknak.

Első a kisfiam, a rá fordított, vele töltött idő. A második a megélhetés, de ezzel szinte holtversenyben van a tanulás (egyetemista vagyok), mert ez a későbbi megélhetésünk szempontjából fontos. Viszont ezek után nekem is ott van a szórakozás, ami még mindig elég fontos szerepet tölt be az életemben, hiszen egyedülálló anya vagyok, be is kattannék, ha örökké csak itthon gubbasztanék minden este.


Azt meg, hogy ki milyen képeket tölt fel az iwiwre, ne befolyásoljon. Nekem is sok bulis képem van, vagy olyan, amikor barátokkal vagyok itt-ott, mert arról nyilván nem készül fotó, hogy tanulok vagy takarítok, vagy este msn-ezek. Képek akkor készülnek, ha összejövünk többen, olyasmit csinálunk együtt, ami jó, amit szeretünk, no meg persze ezeket is teszem ki. Vagyis nem egészen, én hiú vagyok, és minden olyan képet kiteszek, amin szerintem jól nézek ki :)

Amúgy meg hát mint írtam, én nem járok állandóan buliba, inkább olyan havi egyszer, nagyon maximum ha kétszer. Mégsem érzem úgy, hogy az én életem kevesebbet ér, amiért én szabadidőben kiolvasok számtalan könyvet, vagy megnézek sok olyan filmet, amiről sokan még csak nem is hallottak, pedig igazán mély mondanivalójuk van. Csak erről értelemszerűen nem készülnek fotók :)

2010. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én közösségi oldalakra képet magamról nem igazán teszek fel, inkább a hobbimról, az érdeklődéseimről. Leggyakrabban a barátnőimmel vagyok, és szeretek beszélgetni a családommal. Tudatosan kerülök mindent, ami népszerű, divatos, mert ezek többsége sablonosít, és ízlésromboló.
2010. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!