Ez szerintetek helyes így? Vagy egyáltalán miért van ez?
Ha valaki nem tudja, hogy mikor volt valamelyik háború, vagy egy költő mikor született, azt a legtöbben lenézik.
de ha valaki azt nem tudja, hogy az út-idő függvényében hogy kell kiszámolni a sebességet, vagy azt, hogy hol van a saját mája, az "normális". Miért van ez? nem ugyan olyan fontos mindkét "témakör?"
Én nem terjesztem ki mindenkire, én magamról beszéltem. Amúgy pedig utálom a törit, engem az irodalom, biológia, angol érdekel. Azért általánosítottam kicsit mert igenis több embernek szükséges ez az általános (irodalom, töri) tudás mint amennyinek a fizika.
Persze hogy ha nem törisre mész akkor nem azt nézik de szerintem (lehet én vagyok hülye) ha megbuksz abból akkor sehova sem mehetsz addig. Meg nem biztos hogy olyan tökéletesre sikerül a duplázás és akkor bizony a törit meg minden mást is nézni kell.
Itt arról van szó, hogy megvan-e bennetek az az igény, hogy megértsétek önmagatokat, az emberiséget, és magát a világot. Hiszen erről szól minden tantárgy, minden tudomány.
Én úgy gondolom, ha már egyszer megszülettünk, és rendelkezünk egy ilyen aggyal, akkor használjuk is ki, és ne csak elvegetáljunk azt se tudva, hogy például a gravitációt eszik-e vagy isszák, vagy hogy Leonardo da Vinci egy futballsztár, vagy pedig egy reneszánszkori polihisztor.
Szóval mindeni önnön magát minősíti azzal, hogy mit tud, illetve inkább azzal, hogy mit nem tud. És itt most nyilván nem kvantummechanikára és hexameterekre gondolok (csak hogy már a fizika-irodalom; reál-humán ellentétnél maradjunk), hanem tényleg elég alap dolgokra. Persze elfogadom azt is, aki leszarja a körülötte lévő világot, és egyáltalán nem nyitott befogadni azt, nem érdeklődik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!