Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy srácnak megmondom,...

Ha egy srácnak megmondom, hogy van barátom és nem kell rajta kívül senki más, akkor miért akarja még mindig elkérni a tel. Számomat?

Figyelt kérdés

Sokszor járok így.

Elkéri a számom.

Megkérdezem, hogy miért kéne neki a számom, ugyanis nekem van barátom, Őt szeretem és másnak ilyen téren nincs esélye.

Erre azt mondja, hogy jó, de akkor csak barátságból, mert hát barátaim csak vannak, nem?

Persze vannak. Tudom, nem kéne, de meg szoktam adni a számom, mert mit veszíthetek? Ha nem akarom felvenni, úgyse veszem fel. Én sose hívom őket, ők néha felhívnak, de mondom nekik, hogy randiról szó sem lehet. Ennek ellenére néha mondja egyik-másik, hogy úgy baráti ismerkedés céljából találkozhatnánk. Erre szoktam mondani, hogy oké, ha jöhet a párom is. Ennyiben maradunk, hogyha majd megyek abba a városba, akkor találkozunk. De valahogy ez annyira fura, még nem hoztam össze ilyen találkozót, mert szerintem nem így lehet barátokat szerezni. Vagy elképzelhető, hogy tényleg barátkozni akarnak? Veletek volt már ilyen? Nem akarom mindenkiben a rosszat látni, ezért kérdezlek titeket.


2010. aug. 14. 20:04
 1/6 A kérdező kommentje:

*megyek abba a városba


nem megyek, hanem megyünk

2010. aug. 14. 20:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elenyészően kevés lehet az olyan, aki komolyan gondolja, hogy sima barátkozás céljából is szívesen találkozna. Valószínűleg azért mondják, mert úgy érzik, ilyen alapról indulva is elérhetik a céljukat (hiszen ha ezt nem mondanák, még ennyi esélyük sem lenne). Nem hiszem, hogy feltétlenül a "rosszat" látnád bennük, ha te is úgy vélekednél, hogy a barátkozás csak duma. Inkább csak ilyen az emberi természet. Amúgy én a helyedben meg sem adnám nekik a telefonszámomat, végül is te nem kifejezetten vágysz új fiú barátokra, ha jól értem.

24/F

2010. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De szeretnék több barátot, mert a mostaniak majdnem mind kimentek külföldre szép sprban, talán senki nem marad itt (én viszont igen a Kedvesem miatt).


De nem tudom, mennyire van így értelme a barátkozásnak, volt hogy valaki így szerzett igazi barátokat? Vagy haverokat lehet így szerezni? (Lehet, az is jó lenne, mert lelkizős igaz barátoknak ott vannak külföldiek, de nincs nagyon kivel elmennem ide-oda. Vagyis a Kedvesemmel igen, de ha ő nem ér rá, akkor nincs nagyon.)

2010. aug. 14. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:

(ugyanaz a válaszoló vagyok)


Haveri szinten működhetnek az ilyen dolgok, persze. Amúgy te mint lány, nem lehetséges, hogy lány barátokra, lány társaságra is vágynál? Mert azt aligha nyújtják majd a számodat elkérő fiúk. Nem tudom, milyen idős vagy, mik a szokásaid, tudsz-e iskolában, munkahelyen, sportedzésen, vagy akár internetes fórumon/chatszobában, vallási vagy akármilyen más közösségben ismerősöket, haverokat (és ezáltal esetleg barátokat) szerezni - általában ezek elég természetes terepei ennek.

2010. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem csak reménykednek, hogyha esetleg találkoznátok, akkor benned is fellángolna vmi, és szakítanál a pasiddal... vagy arra vár, hogy szakítsatok, és menne oda "vigasztalni". Sztem ha vki először csajozás miatt kéri el a telefonszámodat, az nem fogja utána rögtön feladni, ha tovább "erősködik"... ha meg tényleg barátkozni akarna, akkor nem telefonszámkéréssel indítana...
2010. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Ahol mostanában vagyok, ott nem túl jófejek az emberek (vagy én nem vagyok nekik az :D), de nemsokára váltok, ott remélem tudok legalább haverokat szerezni. Bízom benne. :) Mindegy, milyen nemű, csak "normális" legyen (a szó jó értelmében). Egyébként 22 éves vagyok.

2010. aug. 15. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!