Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől érzem magam furcsán, ha...

Mitől érzem magam furcsán, ha a származásomra gondolok?

Figyelt kérdés
Magyarországi német vagyok, tehát sváb. Ez azt jelenti, hogy német is vagyok. Jó érzés tölt el, ha arra gondolok, hogy német vagyok. De ha arra gondolok, hogy inkább sváb vagyok, úgy érzem, nem tartozom a németekhez, és ez kissé egy kellemetlen érzés is. Mit tehetek ellene?

2020. okt. 23. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Vagyis annyit, hogy elfogadod.
2020. okt. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nem tudom, én félig német és félig magyar vagyok, Magyarországon nőttem fel, de nem tudnám megmondani, hogy “minek” érzem magam. Hogy érzi magát egy magyar? Hogy érzi magát egy német? Én semminek érzem magam, talán embernek, egyik helyhez sem köt semmi. Szerintem egy embert nem az tesz ki, hogy milyen nemzetiséghez tartozik, vagy milyen nemzetiséghez tartozónak érzi magát..

Úgy gondolom, hogy ilyen dolgokon fölösleges filózni :)

2020. okt. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem kell furcsán érezned magadat. Te egy magyarországi német népcsoport tagja vagy.

Szeretnél a németekhez tartozni?

2020. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én meg vegyes vagyok... Részben sváb, részben meg egyéb nemzet, de magyar csak nyomokban. Én sem tudom, hogy minek érezzem magam, elég rossz :( . Lehet a legnagyobb arányban lévőnek kellene tartanom magam, vagy nem tudom...
2021. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!