Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetnék jó, elfogadott író...

Lehetnék jó, elfogadott író származásom ellenére?

Figyelt kérdés
Író szeretnék lenni, el is kezdtem, előbb novellákkal, most első regényemet írom. Vannak jó ötleteim, véleményem szerint elég érdekes a regényem témája is. Viszont van valami, amitől tartok. Roma származású vagyok, és attól tartok, ez esetleg hátráltathatna írói munkámban, úgy mint: nem vennének komolyan, ne adj' isten lenéznének, előítéletekkel élnének velem szemben mind olvasóim, mind kollégáim. Talán származásomból ítélve kézbe sem vennék a könyveimet... Viszont személyazonosságom semmiképp nem fedem el. Ti mit gondoltok erről? Hátráltathat ez a "kis" gond? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 18. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szellemi munkát végezve szerintem csak pozitív diszkriminációban lehet részed, ha bármiféle kisebbséghez tartozol. Ami persze szintén nem túl jó. Meglincselni viszont nem fognak, az fix.
2014. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szerintem egy könyvnél nem az író származása számít, hanem maga a könyv. Elég választékosan fogalmaztad meg a kérdést, ha emellé még egy jó történetet is párosítasz, senkit nem fog zavarni a származásod. (Mondom ezt én, aki utál mindenféle megkülönböztetést.) A normális olvasóknak ez amúgy sem számít. Sok kitartást kívánok a regény megírásához! Én szívesen elolvasnám, ha kiadnák. :)
2014. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak elfogadott cigány irok, költök. Ne erre fogd ha sikertelen leszel/vagy!
2014. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint Holdosi József is cigány volt (és a cigányság életével foglalkozott a műveiben) mégis felkapta a magyar irodalmi élet. Szóval ha jól írsz, akkor nem hinném, hogy hátrányod lenne belőle.
2014. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én magyar-zsidó-német-tót-kun származásúként mondom, hogy a legtöbb embernek a bűnöző cigányokkal van baja. Tehát ha nem ilyen a megjelenésed, akkor egy normális embert nem érdekli a származásod:


[link]


A műveidet persze kritizálhatják, de nem a származásod miatt...

2014. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elfogadott író lehetsz. Sőt, ahogy előttem írták: még pozitív diszkriminációra is számíthatsz. Jó íróvá pedig a tehetség és a gyakorlat teszi az embert.
2014. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 makosbuktaa válasza:
Én sok olyan embert ismerek, aki, hogy is mondjam. 'Nem venné kézbe a könyveidet.' De ha tényleg jól írsz, szerintem nem hátráltathat a munkádban:)
2014. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Én sok olyan embert ismerek, aki, hogy is mondjam. 'Nem venné kézbe a könyveidet.'"


Valószínűleg azért, mert amúgy sem olvas semmit.

2014. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 makosbuktaa válasza:

'Valószínüleg mert amúgy sem olvas semmit.'


Bocs, de igen. Nem arra gondoltam, hogy olvas-e vagy sem, hanem arra, hogy PONT a kérdező roma származása miatt nem venné kézbe a könyvet.

2014. júl. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A magyar társadalom többségét nem zavarja, hogy valaki cigány-e vagy sem. (Bocs, de nem írok romát, ahogy romapecsenyét se eszek és romakereket se hányok.) Nem zavarja mert nem rasszista. Egy cigány származású írót igenis tisztelni tud ez a társadalom. A vonaton hangoskodó, kábeleket lopó, uzsorázó cigányokat pedig megveti. Normális ember a viselkedése alapján ítéli meg embertársait, és a magyar társadalom nagyobbik része normális.
2014. júl. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!