Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem durva ez a kettős mérce...

Nem durva ez a kettős mérce még jogilag is? "A szúrkáló tanárnő" esete?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a kettős mérce lényege amire gondolok, hogy ha tegyük fel, ez egy férfitanár lett volna, akkor már attól lenne hangos minden, hogy a mocskos pedofil állat, és garantáltan előzetesben is lenne, de ez nők-lányok közöttt amolyan "elfogadható".


Én hányok tőle.


Na nem az esettől, mert 14 év felett az ő dolguk végül is, hanem a kettős mércétől, csak mert volt fiatal férfikollégám, akinek volt olykor viszonya 3-4-es diákjával, de szerencsétleneknek mindig olyan titokban kellett tartaniuk a sok homofób ember miatt, hogy én le vagyok döbbenve ezen a mostani eseten.


Ahogyan viszonyulnak hozzá, azon még jobban.


Nincs igazam?


2010. aug. 6. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy igazad van, de pontosan miről is van szó?
2010. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem szúrkkáló,hanem szurkáló.Nem volt viszony a tanárnő állítása szerint,de olyan kevés az információ (a valós nem blikkes),hogy lehetetlen állást foglalni.lehet a kislány kattant volt egyszerűen,vagy tényleg szerelmi civódás.ki tudja.a férfitanár ismerősödet meg ki kéne heréltetni amiért rendszeresen gyerekekkel szűri össze a levet.
2010. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi volt?
2010. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

20:26

na erről beszélek ...


ne viccelj már, azért nem rendszeresen, de volt már, hogy össezakadt egy negyedikes sráccal, na és?


tudtommal 14 év felett nincs ebben semmi jogilag, és mellesleg nem is olyan gyerek az már. nálunk sokan bizony 20, sőt 21 évesek is lesznek, mire érettségiznek, úgyhogy kár pedofilozni meg gyerekezni, mert nagyon sokukra mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy gyerek lenne.


A másik meg, hogy az persze felháborító látod neked is, de hogy a tornatanárról már hányadik esetet tudom meg mióta itt vagyok, ..... na azt meg hagyjuk is, csak ő lányokkal, de ebben a képmutató világban azt lehet persze.


NA DE NEM EZ VOLT A KÉRDÉS IGAZÁBÓL

2010. aug. 6. 21:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Ennek az esetnek sok oldala van, sok szempontból lehet elemezgetni.


Pl. egy másik fajta kettős mérce:

Ugye a sajtó egy időben a tanárverésektől (megverik a tanárt a szülők, a diákok megalázzák őket) is zengett.

DE ott a diákot nem vonták IGAZÁN felelősségre ilyen gyorsan, vagy még ha a diák gyereknek számít (akkor meg kussoljon és tanuljon), akkor a szülőket kellett volna elővenni. Ez miért nem történt meg IGAZÁN? Csak a nagy hírverés volt a médiában, utána az is kussolt a továbbiakról.


Bezzeg mert egy tanár "fordult a tanuló ellen", az már legalább halálbüntetést érdemel egyesek szerint.


Ez is egy kettős mérce.


Véleményem szerint meg nem egy-két kedves tanuló érdemelné meg hogy nagggggggyon helyre tegyék, tudják, hol a helyük.

2010. aug. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy tanár nem kezdhet viszonyt egy diákjával. Akárhány éves a tanár és akárhány a diák. Azt nem tudom törvényileg tiltott e, de erkölcsileg mindenképp kifogásolható.

És ha te tanárként ezt elfogadhatónak tartod, hogy egy tanár viszonyt kezdjen a diákjával, sőt hányingered van azoktól az emberektől, akik ezt kifogásolják, nem is csodálkozom, hogy egy tanárnő rácson keresztül leszúrja egy diákot, egy b.zi leteríti az intézkedő barátját és még pár embert.

Az ilyen erkölcsi nulla mint te meg kollegáid mit tanítotok? Remélem bevezetik a tanár minősítést és az ilyen felfogású, erkölcsi nullákat nem engedik gyerekek közelébe.

2010. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Na azért ezt kikérem magamnak kedves utolsó!

Milyen alapon nevezel te erkölcsi nullának ?


Van két felnőtt ember (mint említettem nem csak 14, hanem 18 feletti!!), és "összegabalyodnak", akkor ugyan miért is kellene nekem ezért kiakadnom?


Ne haragudj, én mint látod, igyekszem nem kettős mércét alkalmazni, hogy hetero vagy homo a kapcsolat, hanem csak kapcsolat és kész. Jaaaa, mert ugye hogy hetero viszonyokból, hogy mennyi van egy nagyobb iskolában tanár-diák között, azt meg ne is feszegessük. Csak aki úgy gondolkodik, mint te, gondolom annak az rendben van, és persze szerintem is rendben van, na de a homo kapcsolatot se kifogásolom, csak azért mert homo. Megcseszed, elvileg civilizált, értelmes emberek lennénk ... vagy legalábbis kéne .... most erre mit mondjak??


Aztán meg ha ha nem helyeslem, vagy úgy teszek mint aki fogyatékos, és semmiről se tud, ami a szeme előtt zajlik, akkor mi van ? Szerinted akkor nem történik meg, igaz? Vagy akkor be lehet söpörni a szőnyeg alá, és ez így, az ilyen magad fajta álerkölcsös embereknek mindig egy tökéletes megoldás.


Belegondoltál már abba, hogy miért kellene rosszallanom nekem azt, és beletaposni a srác érzelemvilágába, mert pl az egyik 19 éves meleg srác tiszta szerelmes lett a 25 éves angoltanárába? És mit ad isten, kölcsönös a vonzalom. Mert pl amelyik konkrét esetről én tudok, ez így indult, és nem úgymond a tanár kezdett ki a diákkal. Kifejezetten fordítva történt.


Mondd már meg nekem légy szíves, mit kellene erről gondolnom!


(mielőtt jön a torpedózás, nem vagyok meleg, de még csak férfi sem ... csak utálom, amikor emiatt a következő lépcsőfok az szokott lenni, hogy már azt is megkérdőjelezik, hogy az illető jó tanár-e... tiszta vicc, komolyan mondom)

2010. aug. 7. 17:52
 8/17 anonim ***** válasza:

nem tudom másképp leírni, mert eszerint nemcsak erkölcsileg vagy nulla, hanem agyilag is. De azért még egyszer:

TANÁR_DIÁK kapcsolatról beszéltem, lényegtelen, hogy hány évesek (egyetemen simán lehetnek akár egyidősek vagy a diák idősebb mint a tanár,) milyen neműek (férfi-nő, nő-nő, férfi-férfi, férfi-2nő, 2 férfi-1 nő), ki a kezdeményező. Egy tanár NE kezdjen viszonyt a diákjával. És igazad van, nem merülhet fel a kérdés, hogy jó tanár e, mert nem az- Kérdés nélkül.

A konkrét nőre visszatérve, aki 35 évesen tizenéves diákokkal bulizik és iszogat, egész egyszerűen nem normális, megrekedt a fejlődésben- nem való sem tanárnak, sem anyának, sem feleségnek (mondjuk férjről nem is volt szó) de azt sem kétlem, hogy pszichiátriai kezelésre lenne szüksége. És szó nincs semmilyen szerelmi viszonyról, sem homo sem hetero- semmilyen szerelmi viszonyról.


Sajnálom, hogy te ezt még fel sem fogod, hogy mennyire súlyos probléma ez. De azért lapozd fel az újságot, olvass el pár cikket milyenek a mai diákok, mondjuk ilyen tanárok mellett, mint te meg kollégáid, már egy cseppet sem csodálkozom.

2010. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

09:52


Na jó, hát ne haragudj, de te úgy vagy hülye, ahogy vagy, úgyhogy innentől aztán nagyon nem érdekel mit írkálsz, de akkor meg is nyugtattál ám egyúttal (!!!), hiszen rengeteg tanár nagyon rossz tanár a te elgondolásod alapján.


A másik meg, hogy hagyjuk már ezt a tekintélyelvűségen alapuló porosz mentalitást, bármilyen furcsa, de a tanár is ember, túl azon, hogy tanár. Egyik diákopm egy névtelen kérdőívben pont így fogalmazta meg, amikro erről volt szó a "tekintélyelvű kontra partnerközpontú" tanár-diák viszonyról, hogy "tökéletes módja a buta emberrré nevelésnek". És látod a 17 éves gyreeknek mennyi esze van ... hát több, mint neked, ezek szerint.


És ugyan semmi nem tiltja a tanár diák kapcsolatot, lécci akkor linkelj be nekem egy jogszabályt erről, csak mert én már sokszor utána néztem, és még csak véletlenül sincs ez jogszabályilag tiltva (sőt jogásszal is beszéltük ezt, pont azért mert nagyon is aktuális a téma már régóta a mi sulinkban is).


Na az pedig, hogy a te álerkölcsi érzéseidnek nem felel meg, az más kérdés.

2010. aug. 8. 13:12
 10/17 anonim ***** válasza:

pont ezt írtam, jogilag nem tilos, de erkölcsileg elítélendő.

Egyébként ha annyira jók a tanáraink, válaszolj pár alapvető kérdésre légyszíves:

Mondjuk, hogy hányan kapták kézbe a diplomájukat, mert volt középfokú nyelvvizsgájuk (amit egyébként a középiskola végére, szigorúan iskolai tanulmányaik lezártával. nem magánúton való tanulással- szereztek)


Hányadik helyen vannak a magyar diákok a Pisa felmérés szerint?


Hány hasonló kvalitású mérnök került ki az elmúlt években magyar iskolákból, mint mondjuk Teller Ede, Frankel Leó, Neumann János, Galamb József...? Mert ők itt végeztek Magyarországon egy csúnya porosz iskolában, ami buta embereket képzett.


Mondjuk 2010-ben (18 éves korig, kötelező közoktatás ellenére) mekkora a funkcionális analfabéták száma?


Hány százaléka a gyerekeknek nem fejezi be vagy fejezi be csak az alapfokú tanulmányait?


Az egyetememen (tanárképzőn) hogy végezhetnek olyan emberek és taníthatnak gyerekeket, aki nyíltan zsidó és cigánygyülőlők és álmuk, hogy létrejöjjön a harmadik birodalom és elpusztuljanak a zsidók. Mit fog ő tanítani? Jó persze, tudom mutassak egy jogszabályt, ami tiltja meghalt zsidók sírjait rajzoltatni német óra keretein belül, pont ott van, mint ami tiltja a tanár-diák szexuális kapcsoltatot. - ennyit a tanárképzésről. Szerintem az is már a békasegge alatt van, ahogy mondani szokás.


De persze, ha jól esik legyen úgy. Tök jó, hogy egy tanárnő hajnalban az ablakon keresztül leszúrja a tanítványát, akivel úgymond intim viszonyt ápolt. Ez mutatja, hogy a poroszos, szigorú iskolarendszerből, ami buta embereket nevelt csak, milyen magasra el lehet jutni és micsoda generációt lehet kinevelni. Akikre még egyszer büszke lesz a magyar nép. Mert hagyják meghalni társukat, aki kiesett egy ablakon, kivégzik társaikat mert nem szimpatikusak, van már iskolai tömegmészárosunk is. Ja és hetente van videófelvétel, hogyan rúgják, verik a tanáraikat a diákok.

2010. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!