Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tanárnő levelére mit válaszoljak?

Tanárnő levelére mit válaszoljak?

Figyelt kérdés

Fősulira járok és az egyik szemináriumi tanárnőmtől kaptunk egy email-t, mert beteg és hogy nem tudja megtartani az órát (majdnan...)

Elég "informális" jellegű a levél, meg jóban is van velünk a tanárnő, mint csoporttal. Nem válaszolni azt bunkóságnak tartom, én legszívesebben a válaszban jobbulást kívánnék neki, de nem tudom, ez nem-e túl tolakodó, mégis csak tanár-diák viszony...

Ti mit tennétek a helyemben?


2010. márc. 26. 01:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Szerintetek az milyen lenne, hogy:

,,Köszönöm szépen, megkaptam az üzenetet, jobbulást kívánok a Tanárnőnek!"

xy

2010. márc. 26. 01:35
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát az, h vkinek jobbulást kívánsz, az miért lenne tolakodó?? Komolyan nem értem, h ez hogy jutott eszedbe.Sztem nyugodtan írd meg, ahogy a kommentben írtad, az sztem úgy tökéletes.Én ha egy teljesen idegennel beszélnék, és szóba jönne, h beteg, akkor simán kívánnék neki jobbulást, ez csak egy formaság általában, ugyebár akiknek jobbulást kívánunk, általában igazából nem nagyon érdekel az illető közérzete, ill. h megygyógyúl-e vagy sem
2010. márc. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
meggyógyul
2010. márc. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! És mi legyen a megszólítással? Tisztelt Tanárnő? Ahhoz szerintem kicsit informális a téma, ez meg túl hivatalos megszólítás!

Ezt nem bírom a magyar nyelvben, hogy a megszólításokkal ennyi macera van :S

Csak kb 2 napja írt, ha nem szólítanám meg, csak kvázi ,,folytatnám" amit ő írt nekem, az bunkóság?

2010. márc. 26. 01:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, nem megszólítani bunkóság. A "Tisztelt" szerintem nem túl hivatalos egy tanárnak, én mindig így írtam minden ismeretlennek vagy ismerősnek, de rangban "felettem állónak". A kedvessel az a baj, hogy az túl közvetlen a tanár-diák viszonyhoz képest szerintem. A kedves"-t például egy anyósnak tudom elképzelni, vagy egy kollégának akivel egy szinten vagytok (persze őt is tisztelheti az ember attól függetlenül, hogy egy szinten állnak, akkor írnám én a tisztelt"-et) Szóval szerintem rangban feletted állónak Tisztelt"et illik írni, rangban veled egy szinten lévőnek, vagy alattad lévőnek (pl te vagy a főnök, beosztottadnak írsz) ezeknél pedig eldöntheted, hogy kedvest vagy tiszteltet használsz.

19/L

2010. márc. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ezt nem bírom a magyar nyelvben, hogy a megszólításokkal ennyi macera van :S"


Mennyi macera van? Talán nehézségeid akadnak a nyelvvel? Ha nem ez az anyanyelved, akkor sem nehéz, nézz utána a "tisztelt" illetve a "kedves" szó jelentésének.


u.i.: amúgy biztos rákos.

2010. márc. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Gondolom nem magyart tanít. (-e)
2010. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Magyar az anyanyelvem, de mástól is azt szoktam hallani, hogy mennyi macera van ezzel, hogy kit mikor hogyan nevezzünk! (Gondoljaatok csak pl a tetszikezésre, az is milyen béna már?) :D

Egyébként szeretem nagyon a magyar nyelvet, büszke vagyok rá, hogy ezt beszélem!


05:19, ilyennel ne is viccelj és sose kívánd senkinek!


Egyébként köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2010. márc. 26. 08:13
 9/12 anonim ***** válasza:

A "Kedves Tanárnő" megszólítas nem sértheti meg, hiszen azt írod, hogy közel áll a csoportotokhoz. És nyilván elég jól ismer is benneteket.

Még jól is eshet neki a kedvesség, hiszen ha beteg, eléggé le lehet lombozódva!

Szólítsd nyugodtan "kedves"-nek, egyáltalán nem fogja bizalmaskodónak érezni!

2010. márc. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi a fenét tanítanak nektek, h egy ilyen egyszerű levelet nem tudsz megfogalmazni??


Tisztelt Tanárnő!


Levelét megkaptam és sajnálattal hallom, hogy lebetegedett, mielőbbi jobbulást kívánok.


Cső csumi csá:

Lakatos Marlonbrandó

2010. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!