Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van annak valami pszichológiáj...

Van annak valami pszichológiája, hogy a magyar nyelvű médiában szándékosan csak a legalacsonyabb színvonalú filmeket, sorozatokat, beszélgetős műsorokat, stb. közvetítik?

Figyelt kérdés
Szóval véleményem szerint a médiának igenis hatalmas befolyásoló és nevelő hatása van, szóval ne mondjátok a fenti kérdésre azt, hogy azért, mert erre van igény, mert akkor azt kell hinnem, hogy ma Magyarországon ennyi igénytelen ember él, akik Mónikán és a Celebeken élnek napi szinten. Tehát miért nem lehet néha egy jó természetfilmet leadni, miért nem lehet egy igazán komoly filmet leadni, miért nem lehet egy tanulságos és elgondolkodtató drámát, dokumentumfilmet leadni? Ja és nem éjféli kezdettel.
2008. nov. 27. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi,de erre van igény.Azt kell hinned,hogy ma Magyarországon ennyi igénytelen ember él,akik Mónikán és a Celebeken élnek napi szinten...

Mi más lenne a magyarázat szerinted?

2008. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

egyrészről csúsztatsz. A magyar nyelvű média az több, mint 30 adó. Ha ebből nem találsz magadnak érdekes műsort, akkor csináld azt, amit én szoktam, aludj, vagy olvass.

másrészről meg tényleg erre van igény:

[link]

2008. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok szakértő. De van valami különös kapcsolat az igényteremtés, és az igénykövetés között. Pl. ha egy munkahelyen az a beszédtéma, hogy mit csináltak az idióta celebek az őserdőben, akkor ha én nem nézem, kirekesztődöm a közösségből. Vagyis nézni fogom. Persze az igénytelenségen és idiotizmusnak van némi üzleti vonzata is. Mert ha szarabbnál szarabb filmekkel tömik az emberek fejét, akkor elhal bennük a szépérzék, a kritikai érzék, és a reklámok pszichológiai trükkjeire kevésbé lesznek immúnisak (a tv-k meg reklámokból tartják fönn magukat). Meg persze az se elhanyagolható, hogy a TV-nek meg kell vennie a lejátszandó film jogdíját, és olcsóbb megvenni valami fergeteges Steven Segal filmet, és csinálni hozzá egy beharangozó signált, mint megvenni valami normális filmet. És az sem elhanyagolható, hogy ezek a tv-k már elég régóta jelen vannak a magyar médiában. Vagyis elég régóta szocializálják az embereket a saját szájízük szerint, és aki ezeken a mocskokon szocializálódott, annak egy jó természetfilm, vagy egy jó történet (vagy a kettő együtt: A róka és a gyerek :)) nem fog mondani semmit.
2008. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

azért jó filmeket játszanak. németországban élek, és itt az ezer csatornábol kb hetente egyszer játszanak le valami réfgi mozi filmet. szinte semmi. otthon azért szép számmal van mindig filmek.

De abban igazad van hogy mellé adják ezt a sok szart is.

Igény is van rá, és olcsó nagy bevétellel. A média csak azt nézi, mi az amit kevesebb költségen nagyobb hasznon tud eladni. és pl egy mónika só elég kis költségü, mert egy stúdió kell csak hozzá, meg mónika. az emberek meg nézik.

lehet lenne igény más showkra is de azoknak az elkészítése drágább. ha egy szar showt elkészítenek fele annyiból, mint egy jobbat, és mindkettöt ugyan annyiért tudják eladni, akkor a szart választják.

2008. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

"ha egy munkahelyen az a beszédtéma, hogy mit csináltak az idióta celebek az őserdőben, akkor ha én nem nézem, kirekesztődöm a közösségből. Vagyis nézni fogom."


ez nagyon rossz duma.

Ha te egy olyan közésséghez akarsz tartozni, amiben ez a mérték, akkor te sem vagy jobb náluk.


"Mert ha szarabbnál szarabb filmekkel tömik az emberek fejét, akkor elhal bennük a szépérzék, a kritikai érzék, és a reklámok pszichológiai trükkjeire kevésbé lesznek immúnisak (a tv-k meg reklámokból tartják fönn magukat)."


nem kötelező ezeket nézni. Az emberek szabadon választhatnak több csatorna és mint azt már említettem mondjuk egy könyv között. Ők ezt választják.


"És az sem elhanyagolható, hogy ezek a tv-k már elég régóta jelen vannak a magyar médiában. Vagyis elég régóta szocializálják az embereket a saját szájízük szerint, és aki ezeken a mocskokon szocializálódott, annak egy jó természetfilm, vagy egy jó történet (vagy a kettő együtt: A róka és a gyerek :)) nem fog mondani semmit."


ez összeesküvéselmélet némi paranoiával, ráadásul az egész arra megy ki, nehogy nekünk embereknek felelőséget kelljen vállalnunk a saját lustaságunk elhülyülésünk miatt, mert hiszen a csúnya multik teszik ezt velünk, és jaj mit is tehetnék ellene.


Hát nem. Akár ki is dobhatnánk a tévét és akár játszhatnánk társasjátékot is a családdal esténként, de mi az egyszemű varázslót választjuk. Ennyi.

2008. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyar nyelvű adó SOK van, nem csak az a 2 kereskedelmi. Van kapcsoló gomb, át lehet kapcsolni más csatornára, ha nem tetszik. Én se nézem ezeket az igénytelen műsorokat, mert VAN MÁS, és ha más érdekel, átkapcsolok másra, és nézek mást, és más műsorok nézettségét növelem. Ha mindenki ezt csinálná, ahelyett, hogy panaszkodik a sok xarra, akkor esetleg csökkenne ezeknek a selejt műsoroknak a nézettsége, és nem hivatkozhatnának többé arra, hogy "van igény".

Vannak nagyon jó főzőcsatornák, természetcsatornák, technikai infó csatornák, sport csatornák, rajzfilm csatornák, nagyon jó műsorok, érdekes műsorok. Tessék kapcsolgatni a tévét, nyomogatni a gombokat, mert választék VAN, de jellemzően az emberek csak az első néhány beállítottat nézik.

2008. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hééé gyerekek, a második és az utolsó embernek különösen: tudom jól, hogy nem csak az a két csatorna van, de jellemzően azt nézi a többség (talán esetleg, mert nincs mindnekinek csúcscsomagja (és rá pénze)) szóval azt lehet a legnézettebbnek nevezni, (nevén is nevezem, ha akarjátok, nem érdekel a reklám) RTL Klub, TV2, ezért talán van alapja a kérdésnek. Vagy olyan szinten nincs, hogy aki ezeket nézi, az ne számítson másra? És azért ez a legnézettebb, mert az emberek a benne sugárzott "műsorokra" fogékonyabbak a leginkább, vagy ezért sugároznak csak ilyeneket, mert ez kell a népnek? Hál istennek nálunk van nagyon sok csomag, de barátnőmék, akik falun laknak, náluk be sincs kötve az antenna, és így csak TV2, RTL Klub, M1 jön (meg szlovák, de szlovákul nem tudok), és hát mikor náluk vagyok, akkor tényleg csak a szemetet tudom nézni, vagy egy filmet, amit a netről töltök le. De amikor mégis a TV-t nézem, akkor csak a hulladék folyik belőle.
2008. nov. 27. 12:30
 8/11 anonim ***** válasza:

a pénz rossz érv. havi szinten a UPC Direkt és a DigiTv sem több, mint 3000 forint. Mindkettő 30 csatorna fölötti.

És ezek műholdasok, azaz a puszta közepére is be lehet kötni.


ha meg valaki csak és kizárólag az antennára akar hagyatkozni, MERT AZ INGYEN VAN, attól ne igazán várj érdeklődést bármi kultúra irányába. (arról nem is beszélve, hogy egy könyvtári beiratkozások havi szinten jellemzően nincsenek 300 forint felett)

2008. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát na, ugyan hidd már el, hogy nincs pénzük rá. Szabolcsban élnek, azt hiszem ennél többet nem kell mondani.
2008. nov. 27. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt kapod, amit kértél. A magam részéről nagyn megválogatom, mit nézek. Én még egy valóságshowt sem néztem pl., mert helyette olvasok, vagy a tudományos- és dokumentumfilmeket nézem. Ennyi.
2008. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!