Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az öregeket gyalázni, nyuggere...

Az öregeket gyalázni, nyuggerezni mióta számít menőnek a magyaroknál?

Figyelt kérdés
Én erdélyi vagyok de nálunk ez nagyon elítélendő lenne. Az öregeket gyalázni ugyanis kicsit olyan mintha a saját családfádat, népedet is gyaláznád,de úgy hallottam hogy nálatok magyaroknál ez már afféle menőségnek számít manapság. Komolyan, nem tartjátok ezt kicsit gerinctelen, alávaló dolognak? Amúgy szerintem az ilyen emberek a saját szüleiket, nagyszüleiket is utálják, szóval ez a saját korképük és szegénységi bizonyítványuk is egyben.

2020. jún. 30. 19:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%

Félreértessz, ahogy minden habzószájú öreg-védő.

Miért sajnálod apámékat? Mi köze apámnak egy véletlenszerűen kiválasztott idős emberhez?

A szüleimet tisztelem. Nem azért, mert idősebbek, és nem is azért mert apám felrakta a csokigyárba anyámat egy gépre és teherbe ejtette, hanem azért amit letettek az asztalra - amit értem tettek - AMIRŐL TUDOK.

Egy vadidegen öregemberről nem tudhatom ezeket, nem értem továbbra sem, hogy miért kéne tisztelnem.

Vicces amúgy, hogy a bölcsesség szóval dobálózik mindenki.

Őszintén, tudjátok egyáltalán, hogy mit jelent az, hogy bölcsesség? Valószínűleg megközelítőleg sem, csak mondogatjátok, mert az időseket "szokás" bölcs jelzővel illetni.


"A bölcsesség azon képesség, amely azon kevés között áll, akik nemcsak képesek intelligensen szétválogatni az összegyűjtött információs tárolókat, hanem átveszik ezt a tudást, boncolják és felhasználhatják a jelenlegi helyzethez."


Az, hogy te nem vagy tisztában a bölcsesség jelentésével, az nem azt jelenti, hogy én összekeverem a tudással. Te csak használod a szót, mert hallottad, hogy mások is ezt mondogatják az idősebbekre.

Az, hogy valaki idős nem jelenti azt, hogy bölcs. Lehet bölcs egy vidéki öreg bácsika is, aki az egész életét Baranya megyében élte le, és nem sokat tud a világról, de amit tud azt tudja hasznosítani - bölcsen használni.

De pont ezért lehet bölcs egy 20 éves fiatal lány aki kiemelkedően jól szocializálódott és így hasonló adottságai vannak más tudással mint a bácsinak. Nem kor kérdése.


De látod, neked sincs igazi véleményed ezzel kapcsolatban, ahogyan itt sokaknak. "Kell és kész" Ez a szint amivel nem érdemes vitatkozni, és ez az amit egyébként sokszor az idősebb kultúra képvisel, és ez megint egy ok, hogy miért nem érdemel senki sem feltétel nélküli tisztelet, még a kora miatt sem.


"Te érdektelen kis telefongomb-nyomogató nyomika vagy."


Dobálózhatsz ezzel, csak felesleges, és azt mutatja, hogy mennyire földhözragadt és kétbites ember vagy. Más korokban hasonló két bites emberek hasonló mondatokat ejthettek el.

"Né'má a nyomoroncot egész nap ül abban a piros traktormasinériában, a kis nyomika nem hogy rendesen lóval meg ekével csinálná", "Né"má a nyomoroncot egésznap azzal az eke valamivel nyomoronckodik, jó az egy darab kővel is". Lehet így is hozzáállni, nem az én életem lesz kevesebb :)


Azt korábban is értettem, hogy miét kell (és miért teszem) tisztelni valakit aki öregkorára sok mindent letett az asztalra, de azt továbbra sem tudta senki megmagyarázni, hogy miért kell feltétel nélkül tisztelni a kort. Az, hogy "hülye fiatal vagy" illetve, hogy "mer' kell és kész" nem válasz :)

Lehet, hogy a kommunizmusban vagy a ti családotokban ez így volt, de engem arra tanítottak, hogy azzal értsek egyet amit jól ismerek, és azt tiszteljem aki megérdemli.

2020. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
38%
Nem a magyaroknál menő, hanem a büdös páváknál.
2020. júl. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
27%

"Azért mert valaki idős nem kéne automatikusan tisztelni."


Anyádat nem kell.

2020. júl. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
52%

Ez az illiberális neoprimitív agyhalál már mindenkit, minden szempontból megutáltatott a másikkal, ilyen széthúzó (széteső) nemzet nincs még a Földön!

Ahol nincs egység, ott erő sincs!

2020. júl. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
50%

nem tartom. de menőségnek sem

a nyuggerek nálunk önzőek, vannak ők, mindenki más nem számít

plusz nyakunkon tartják a tolvajbandát

2020. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%

jaja, #20 a sok banyatankos akciónyugdíjas mind bölcs


tudod, avul az emberek tudása

van olyan terület, ahol nem, de sok esetben igen


másrészt miért kéne tisztelni a bunkókat, az ostoba hülyéket, mert öregek?

2020. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
45%

#21 Né'má a nyomoroncot egész nap ül abban a piros traktormasinériában, a kis nyomika nem hogy rendesen lóval meg ekével csinálná"


ez jó volt!

2020. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Neurotech ***** válasza:
67%
Ennek nem családi kapcsolatok kategóriában kéne lennie?
2020. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
49%

"Az öregeket gyalázni, nyuggerezni mióta számít menőnek a magyaroknál? Én erdélyi vagyok de nálunk ez nagyon elítélendő lenne."

Tehát te nem vagy magyar?

2020. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

"Tehát te nem vagy magyar?"


Telejsne nem. Mivel én Romániában nőttem fel, inkább tartom magam románnak, mivel ide köt a múltam, kultúrám, ismerőseim, stb, de ettől persze azért vannak magyar gyökereim is pl tudok magyarul.

2020. júl. 11. 04:14
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!