Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az öregeket gyalázni, nyuggere...

Az öregeket gyalázni, nyuggerezni mióta számít menőnek a magyaroknál?

Figyelt kérdés
Én erdélyi vagyok de nálunk ez nagyon elítélendő lenne. Az öregeket gyalázni ugyanis kicsit olyan mintha a saját családfádat, népedet is gyaláznád,de úgy hallottam hogy nálatok magyaroknál ez már afféle menőségnek számít manapság. Komolyan, nem tartjátok ezt kicsit gerinctelen, alávaló dolognak? Amúgy szerintem az ilyen emberek a saját szüleiket, nagyszüleiket is utálják, szóval ez a saját korképük és szegénységi bizonyítványuk is egyben.

2020. jún. 30. 19:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
41%
Nem számít menőnek.
2020. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Fizikakedvelő ***** válasza:
21%
Ahogy az előzőek leírták az idősebb emberek közül a megvezethetőek és a fölényeskedőek együttesen váltották ki ezt a jelenséget. Aki a nyuggerezés mögött nem látja a nyugdíjasok azon rétegét, akit jogosan ér a tiszteletlenség(de minimum érthetően), az roppant rosszul közelíti meg a problémakört, véleményem szerint.
2020. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Fizikakedvelő ***** válasza:
25%

"A nyugdíjasok jelentős része egy az egyben kádárista..."

Ez a másik tényező, amely nem elhanyagolható. Kérdező, az okozat mögött fontos látni az okokat is, nem elegendő a morális célt kitűzni(az idősek tiszteletben tartása). Egyébiránt megjegyezném, senki nem mondta, hogy minden nyugdíjas nyugger. Aki nyuggerezik, azt mondja, hogy van egy ilyen réteg, egy csoport, amelyik nem tudja helyén kezelni korát, tudását, megítélőképességét.

2020. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Fizikakedvelő ***** válasza:
13%

"Ugyanazoknál az erdélyieket is menő gyalázni, nyugi."


Ez a kijelentés pedig egyszerű általánosítás/túlzás.

2020. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
59%
Amióta a ballibek buknak.
2020. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Fizikakedvelő ***** válasza:
0%
Mi volt a problémád a levezetésemmel? Talán nem igazak a felsoroltak? Nem létezik kádárista réteg? Nem léteznek fölényeskedő nyugdíjasok?
2020. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

Kádárista réteg? - 30 évvel a rendszermódosulás után?

Kádárt mindenki elfelejtette volna már ezerszer, ha valami ép elméjű államférfi vezetné az országot, csak hát ez eddig egyiknek sem jött össze az elmúlt 30 évben!

2020. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
39%

Szeretnem kiemelni, hogy a lenti nem minden nyugdíjasra vonatkozik, hanem csak egy általánosítás, aminek van alapja.



Ezért tuti le leszek pontozva mint a franc, de akkor is kifejtem a véleményemet.


Mindig is lelkiismeretes és előzékeny ember voltam. Ha látom, hogy valakinek szüksége van a helyemre a buszon mert mondjuk idős, akkor természetesen át adom. De nem azért mert tisztelem, vagy mert ő a nyugdíján kívül bármilyen kiváltságot érdemel, hanem mert empatikus vagyok.


Alapvetően mindenkivel szemben egy alap tiszteletet tanúsítok, de soha nem azért mert idősebb nálam.


Úgy gondolom, hogy ez a visszamaradott szokás onnan származhat, hogy régen a tudás és a tapasztalat leginkább az öregeknél volt meg, ezért “kénytelen” voltál tisztelni az időseket, és ezt beléd neveltek. De ma ez nem állja meg a helyet. A felgyorsult világunkban semmit nem jelent az ő tudásuk.


Pontosan mi az amiért nekem ma tisztelnem kene az időseket? Elmesélem, hogy mi az amit én tapasztalom az idősekkel kapcsolatban:

- képtelenek elfogadni a változást:

Nem az a gond, hogy nem tudjak, hanem nem akarjak. Eddig is jó volt így, ezután is jó lesz.

- nem tudjak elfogadni a mást:

Megbamul mert van egy kék tincsed. Sőt rihe rongynak nevez. Van egy tetovalasod? Bűnöző vagy. Hétvégente elmész iszogatni/bulizni? Drogos vagy.

Melegek? Transzneműek? Agglegenyek? 30 évesen nem szülő nők? Undorító féreg mind a szemükben.

- senkire nincsenek tekintettel:

Eleve az bicskanyitogato, hogy csúcsidőben ingyen tomegkozlekednek. Normális országokban nem közlekedhetnek csúcsidoben, csak jegyvásárlás ellenében. Tudod miért? Mert a tárhátat a piacon meg lehet venni hajnalban is, vagy ha nem szeretne korán kelni akkor 10 órakor. De saját kézből tapasztaltam, hogy az utazóközönség nagyrészt 60+ nyugdíjasokbol áll, akik jól láthatóan bevasarolnak. Nem tudsz leülni, nincs hely, levegő, neki van választási és alkalmazkodási lehetősége, nekem nincs. De őt ezt nem érdekli mert ez alanyi jogon jár.

Ez most csak egy példa, de meg száz van amihez így állnak hozza. És lehet nekem magyarázni, hogy “sietnek mert már kevés az idejük”, de érdekes módon ezt más országban is sikerült megoldani.

Ezzel szemben nekem tisztelnem kene a fentiekkel szemben is őket. És miért? Mert sok éve élnek. Sok évet túléltek. Erre a majmok is képesek. Tiszteljék egy öreget, mert öreg, közben lehet, hogy 30 gyereket rontott meg csak soha derült ki. Nem. A tiszteletet ki kell vívni, és nem azzal hogy sokáig el valaki. Tisztelek idős embereket de nem a koruk miatt. A koruk miatt maximum elozekeny vagyok.


Tehát kedves erdélyi barátom: nem gyűlöljük az időseket, csak reálisan gondolkodunk, és nem tisztelünk mindenkit ha kell ha nem, mert így neveltek minket, hanem igen is GONDOLKODUNK.


Szeretnem kiemelni, hogy a fenti nem minden nyugdíjasra vonatkozik, hanem csak egy általánosítás, aminek van alapja.

2020. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
50%

19:09 vagyok, várom a fentiek cáfolatát. Mindenki hurrog erre, de senki nem tudja megcáfolni.

De eleve egy vicc a társadalom hozzáállása a kérdéskörhöz: Leírtam, hogy alapvetően egy kedves előzékeny ember vagyok, aki egyébként talán előzékenyebb is mint a többi ember, csak nem szeretek ok nélkül tisztelet adni másoknak, és már 0%-ra is sikerült értékelni a válaszomat. :D Kíváncsi lennék azért az értékelők értelmi szintjére, még inkább a korára.

Sőt talán ennél is jobban: A véleményükre, hogy MIÉRT kell tisztelni őket.


"Aki az öregeket nem tiszteli, az a bölcsességet sem tiszteli" Voltaire


Ez nem válasz. Ez egy ma egy banális hülyeség. Az a "Bölcsesség" amit az átlag idős ember nyújt az nagyrészt nem releváns ma már. Releváns volt 40 éve amikor ő megélte, de ma nem az. Lehet, hogy ez valakinek kellemetlen, de a telefonommal 20 másodperc alatt több bölcsességet érek el, mint több száz idős emberrel.

Várom a válaszokat: Miért tiszteljük az öregeket?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok..

2020. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
32%

Ne tiszteld!

Nem releváns a véleményed.

Szegény apádékat sajnálom.

Te érdektelen kis telefongomb-nyomogató nyomika vagy.

Aki összekeveri a tudást a bölcsességgel, arra kár időt pazarolni!

2020. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!