Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás Budapesten...

Mi lenne a megoldás Budapesten a hajléktalan kérdésben?

Figyelt kérdés
Már nagyon-nagyon nem tudom tolerálni a városban a rengeteg hajléktalant. Büdösek, részegek, veszélyesek. Múltkor a 4-6-os villamoson egy szó szerint végbeléből rohadó férfi utazott, a vezető leszállíttatta, ahogy felállt, a végbeléből bűzlő, véres-nyálkás-gennyes valami folyt, végig az ülésen, padlón. Lehet mondani, hogy meg kell őket érteni, de egy idő után már sok. Mondom ezt úgy, hogy naponta emberekkel foglalkozom. De van egy határ, amitől már az én gyomrom se veszi be a dolgokat. Persze, én is kerülhetek ilyen helyzetbe, sose lehet tudni. De mit lehetne tenni? Adok nekik enni, utánamdobják, hogy "zabáljam meg" én. Adnék tisztálkodószert, mit szólnának? Egyszer adtam egy hajléktalannak egy felest, na annak örült.
2010. júl. 28. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerinted ha lenne megoldás, nem alkalmaztuk volna még? Én is utálom, hogy erőszakosak és büdösek (persze nem mind, aki nem, azzal nincs is bajom), de tippem sincs, mit kezdhetnénk velük.. :(
2010. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A megelőzéssel kéne foglalkozni, azt kéne elérni, hogy ne kerüljenek ilyen helyzetbe az emberek. De nem hiszem, hogy ebben a gazdasági helyzetben az állam annyi pénzt tudna osztogatni akár a megelőzésre (plusz már elve adva van a helyzet, állások, munkahelyek szűnnek meg, rengeteg család élete lehetetlenedik el), akár a hajléktalanok segítésére. De még ha lenne is pénz arra, hogy segítsenek rajtuk, segíteni csak azon lehet, aki hagyja. Csak hát rengeteg az olyan hajléktalan, aki nem bízik senkiben, nem hagyja, hogy segítsenek neki.
2010. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Engem az zavar, hogy mindennap, amikor munkába, vagy munkából jövök ugyanott ülnek és kéregetnek. Ha nem adsz, akkor pedig beszólnak. Egyébként két 40-50 közötti krapek, akár dolgozhatnának is, de így egyszerűbb.
2010. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs egyelőre semmilyen megoldás. Nem tudom lesz-e valaha. De egyre felháborítóbb és visszataszítóbb a helyzet. Kezdek nagyon megundorodni Budapesttől. Mondhatnánk, hogy költözzek el, de csak pár hónapja költöztem ide. Egyértelmű, hogy nem mindenki önhibából kerül ilyen helyzetbe. Kezeltem egy hajléktalant, aki eszméletlen okos volt, diplomával, csak pár éve olyan helyzetbe került, amilyenbe. De ő viszonylag meg is oldja az életét. Ezzel szemben ott a mostani beírásom apropóját adó 30-as férfi, aki felszáll a buszra ragasztós zacskóval a kezében, arca eltorzulva, szétvert fejjel. Ő inkább kezdett volna munkát keresni még az elején. Azt senki ne mondja, hogy nem talál magának munkát, csak akkor nem talál, ha nem is akar.
2010. júl. 28. 22:31
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként talán itt is a megelőzésen lenne a hangsúly. Nem halomra felvenni a hitelt (mondom én, hitellel a nyakamon), elinni minden fillért. Sőt. A nyáriszünetben, tanévben utcákon este kóborló, cigivel a szájában, itallal a kezében bóklászó kamaszokat (egy részük láthatóan nem a legfelsőbb körökben mozog, de másik részük igenis jól szituált), sürgősen gyűjteném be valamilyen "kiképzőtáborba", mert szerintem a hajléktalantársadalom egy részének ők alkotják az alapját. Ha már fiatalon megtanulja, hogy felesleges dolgozni, mi lesz később.
2010. júl. 28. 22:36
 6/14 anonim ***** válasza:

Mit kellene tenni?Visszaadni nekik az otthonaikat,amit a rendszerváltás "nagyszerű"20 éve alatt elvesztettek.

Nem lenne szabad hagyni,hogy hajléktalanná válhassanak emberek,erre kellene megoldást találni.

2010. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért valljuk be, van ám az állambácsinak pénze, függetlenül a mindenkori politikai helyzettől, csak nem épp jó helyre kerül. És igen, azt kellene megakadályozni, hogy ne kerüljenek az emberek ilyen helyzetbe. De ezek mind nagy szavak, itthonról a szobából nem tudunk mit tenni nagyban. Kicsiben mit tegyen az ember? Nem akarok álszent lenni, igenis viszolygok, ha felszáll egy hajléktalan a villamosra, nem az jut eszembe, hogy miért került ilyen helyzetbe, hanem hogy milyen büdös, meg vajon milyen betegséget hordoz. Akin lehet, segítek. Étel, pénz, innivaló, ruha, sőőőt, még az a híres feles is bejött egyszer (azóta se áldották úgy a nevem, mint akkor). De akinek a szájából lóg ki a cigi, kezéből a bor, attól a gyomrom fordul fel.
2010. júl. 28. 23:00
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért ne essünk túlzásokba. A legtöbbjük sajnos önhibájukból vannak ilyen helyzetben. 1-2 éve volt róluk egy dokumentumfilm, meglepődnétek, hogy hánynak lehetne otthona, mégis inkább ezt választja. Mert, ha valakinek otthona van, akkor annak biza dolgozni is kell, ugyanis a lakást fenn kell tartani, aztán nem mindenkinek minden vágya, hogy dolgozzon.
2010. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kicsit offolok, bocsi. Én minden reggel a Ferenciek terén szállok le a metróról (én sem régóta lakom Pesten), és állandóan látok az aluljáróban egy fiatal, 20 év körüli lányt a többi hajléktalan között. Minden reggel ott fekszenek, az a sok idősebb pasi, és ez a fiatal lány. Én nem hiszem el, hogy neki nem lenne más lehetősége egy normális életre. Ma reggel pl. úgy feküdt (aludt?) a földön, hogy mindkét melle kilógott... Szerintem ez nagyon durva, kisgyerekes szülők is járnak arra.

Nem tudom, hogy ezek az emberek miért ilyenek... Aki találhatna munkát, az miért nem hajlandó dolgozni? Nagyon sokan élnek a rendszeres szociális segélyből, de könyörgöm, élet ez???

2010. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Én munkatáborokat létesítenék nekik, de előbb kitakaríttatnám velük az összes aluljárót.
2010. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!