Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le a Bp-iek a...

Miért nézik le a Bp-iek a vidékieket?

Figyelt kérdés
Nem összeugrasztani akarom itt a jónépet, de tényleg idegesít, ha a Bp-i csoporttársaim rosszakat mondanak a vidékiekről. általában viccelődnek azon, hogy a legtöbb helyen állatot tartanak (akkor az emberek is biztos büdösek) meg hogy azt se tudják mi a metró... de ezt ilyen "vicces" szövegkörnyezetben. engem ez nagyon zavar, én is vidéki vagyok, a mi falunkban már szinte senki se tart állatot, nem vagyok buta, se szegény... nagyon bántanak ezek a megnyilvánulások, és amikor mondom neki, hogy én is vidéki vagyok, rólam is ezt gondoljátok? akkor azt mondják, hogy nem, rajtad nem látszik... szerintem ők még nem is voltak falun, nem tudják milyen, akkor miért kell így megnyilvánulni? azok alapján gondolják ezt, amit a tv-ben mutatnak a vidékiekről?
2010. júl. 27. 19:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért ilyenek, mert korlátoltak (és most én is általánosítottam).

Egyébként szerintem az is fura, hogy a pestiek egy személyt tárgyként tartanak nyilván- gondolok itt arra, hogy "a Timi", "a Zoli". Ha egymást (úgy értem, másik fővárosit) ennyibe nézik, akkor egy vidékit??? Gondolhatod.


A másik ami kiakaszt, az a "póóósta".

Vannak itt fura dolgok azért...


Egyébként ha egy mód van rá, ne foglalkozz a beszólásaikkal, hidd el, azért ők sem makulátlanok! :)

2010. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen bunkókkal nem kell törődni, azt se tudják, hogy mi van vidéken.
2010. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. azt utáltam, mikor még nem Pesten éltem, hanem egy tőle 100 km-re levő városból utaztam fel (város, nem falu). Erre folyton kaptam a megjegyzéseket, hogy mi biztos teheneket, meg disznókat tartunk, sátorban élünk és reggel kimegyünk megfejni a tehenet, így jutunk tejhez.Azt leszögezem, hogy azok mondták, akik Pest azon részén élnek, ahova én akkor sem költöznék, ha a házat ingyen adnák. Tanulatlan paraszt némelyik, nem kell vele foglalkozni. A srác meg, akitől bérlem a lakást, tősgyökeres pesti, 2 lakása van a belváros legszebb részében és egyáltalán nem játssza az agyát, meg nem tesz idióta kijelentéseket vidékről. Azok osztják az észt, akik kb még a budapesti hidakat sem tudják megkülönböztetni egymástól.
2010. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. nagyon szeretem a vidéki ízeket. Imádom az igazi tehéntejet, nem azt az okádékot, amit tejnek neveznek. Nagyon sajnálom, hogy itt Pesten nem jutok hozzá. Mint már egy előbbi kommentben írtam, anyukám is tart "háztájit". Mikor vittem főtt tojást egy kirándulásra, az egyik lakótelepi haverom megkérdezte, hogy ez meg milyen tojás, mert annyira jó íze van. Persze sima tyúktojás volt, csak éppen nem tápos. Ja kérem ez a különbség. Engem is leparasztozhatnának, hiszen tyúksz@rban nőttem fel (annak ellenére, hogy tősgyökeres pesti vagyok), de kit érdelek, én legalább tudom, hogy milyen az igazi tyúkhúsleves íze. És ez többet ér az idióták véleményénél.
2010. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A jászai mari téren hétköznapokon reggel/délelőtt lehet kapni termelői tejet. az utolsónak üzenem. :)

bocsi az offért.

2010. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Köszi, csak messze van, az lenne jó, ha a közértekben, vagy közeli piacokon árulnának igazi termelői tejet.
2010. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom kérdező, te milyen körökben mozoghatsz, én is vidékiként kerültem az egyetemre, utána itt maradtam dolgozni, de engem soha senki nem pa.rasztozott le. Ja, de igen. Egy valaki. Egy drogos, tanulatlan lány (egyik albiban volt a szomszédom), aki 23 éves korában túladagolásban meghalt. De ezen kívül senki. Én se parasztoztam még le senkit, és olyat se hallottam még, hogy valaki leparasztozza a vidékieket, pedig elég széles az ismerettségi köröm. Szerintem ne általánosítsatok. A vidékiek közt is vannak, akik lenézik a pestieket. Mindenhol vannak emberek, akik lenézik a másikat. Ez nem lakóhely kérdése.
2010. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/user/KENYtheONE#p/u/2/BeHACk_lZCs


A videóban vann egy enyhe túlzás de az ilyenekre gondolt a kérdező:) Nézzétek végig hatalmas!:D

2010. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez valami hatalmas XD

Egyébként én azt nem értem miért hiszik, hogy aki állatot tart az büdös is? Itt is van víz meg szappan. Az a malacka vagy csirke meg nem a tv elött sétálgat:S

2010. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem nézem le a vidékieket, mind a budapestiek, mind a vidékiek közt előfordulnak alacsonyabb szintű élőlények. Tapasztaltam azonban, hogy a vidékiek is utálják a budapestieket, úgyhogy valóban vice-versa.
2010. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!