Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le a Bp-iek a...

Miért nézik le a Bp-iek a vidékieket?

Figyelt kérdés
Nem összeugrasztani akarom itt a jónépet, de tényleg idegesít, ha a Bp-i csoporttársaim rosszakat mondanak a vidékiekről. általában viccelődnek azon, hogy a legtöbb helyen állatot tartanak (akkor az emberek is biztos büdösek) meg hogy azt se tudják mi a metró... de ezt ilyen "vicces" szövegkörnyezetben. engem ez nagyon zavar, én is vidéki vagyok, a mi falunkban már szinte senki se tart állatot, nem vagyok buta, se szegény... nagyon bántanak ezek a megnyilvánulások, és amikor mondom neki, hogy én is vidéki vagyok, rólam is ezt gondoljátok? akkor azt mondják, hogy nem, rajtad nem látszik... szerintem ők még nem is voltak falun, nem tudják milyen, akkor miért kell így megnyilvánulni? azok alapján gondolják ezt, amit a tv-ben mutatnak a vidékiekről?
2010. júl. 27. 19:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

mert hülye köcsögök.

nem kell magyarázkodnod, hogy nálatok mi van.

még ha tartanátok állatokat is, ahhoz sem lenne semmi köze senkinek.

ne törödj, ezek ilyen bu.zik.

a komplexusaikat akarják így lenyomni.

2010. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Mert gyökerek!!! Nincs mit hozzáfűzni!!!
2010. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Én bp-i vagyok és egyáltalán nem nézem le a vidékieket és az ismerőseim sem. Egyébként a legtöbb haverom Pest környéki, tehát elvileg vidéki. Az viszont tény, hogy nem szívesen élnék vidéken, mert hozzászoktam, hogy a legfontosabb intézményeket autóval 10-20 percen belül elérem. Ami az állatokat illeti, az én anyukám peremkerületben lakik és tart kutyát, macskát, tyúkot, kacsát (sokan tartanak Bp-en), van, aki még malacot is tart. Mondjuk tényleg büdösek tudnak lenni (mármint természetesen az állatok).
2010. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Köszi, hogy ilyen jófejek vagytok, vártam, hogy jön a "vidéki parasztozás", gondolom nem kell rá sokat várnom:S
2010. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
az előző kommentet a barátom regisztrációjával írtam, mert azt hittem én vagyok bejelentkezve...:D
2010. júl. 27. 19:33
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok. A jelzőmet nem a budapestiekre értettem, hanem azokra, akiket a kérdező említ, akik így vélekednek a vidéki emberekről.

Nagyon sok helyen laktam, sokat költöztem, kisfalu, község, kisváros, nagyváros, főváros, de soha nem általánosítottam. Mindenhol megtalálható mindenféle ember. Mégis még mindig nagyon sokan lenézik azokat, akik állattartásból, földművelésből élnek. A kisfaluban erre azt mondták, hogy: ha a paraszt nem sz@rik, az úr nem eszik.

2010. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
én vidéki (szegedi) vagyok, a batárom pesti. azt kell, hogy mondjam, hogy azok, akik tősgyökeres pestiek nem bunkóak, ellenben azok, akik fölköltöztek, vagy nagyon felvágnak azzal, hogy itt élnek.
2010. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
A vidékiek is leszólják a nagy Pőstieket,vicaverza!És ez már igy megy több évtizede...
2010. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez kib*szott egyszerű ... mert ők tudják , hogy a bolt polcait kell megfejni a tejért , és hogy a csirke testét nylon borítja :D
2010. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
És a tehén lila:D
2010. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!