Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktatok érezni ilyet új...

Szoktatok érezni ilyet új élethelyzeteknél? Féltek a változástól vagy elébe mentek? Hülyeség ez a "félelmem"?

Figyelt kérdés

Pl nekem itt vannak nagyon jó barátaim, ami ritka és fontosak számomra, nagyon szeretem őket, ők visznek színt az életembe.. Viszont a helyzetem körülményei miatt messzebb mennék szeptembertől(Pestre, onnan nem járnék hetente haza, kb 3 hetente csak). Most dolgozom, szeptembertől tanulnék, Pestre mennék, okj-ra.(Most ennek más okai vannak, de jobb ha nem itthon maradok tovább)


De ahogy közeledik, elbizonytalanodom, megijedek, ilyen pánikszerű érzés tölt el... Hogy elveszítem a barátaimat, ha elmegyek, és mi van ha rossz lesz, rossz döntés, hogy inkább maradni kéne, mert ezt így már megszoktam.


Hátráltam már meg ilyennél, és volt, hogy csalódtam is dolgokban. Máskor meg olyan dolgokon vagyok képes menni egyedül, amin mások nem.


2010. júl. 22. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
normális, hogy félsz az ismeretlen dolgoktól. én is sokszor megijedek a változástól, de hidd el, joban jársz, ha belevágsz az újba, mert rengeteg új élménnyel gazdagodsz, új lehetőségek nyílnak meg előtted!azt nem tudom mi lesz a barátaiddal, biztosan nem veszíted el őket, de lehet h lesznek újak. hidd el, nem szabad mindig a járt utat választani, mert az életet élni kell és nem menedékbe vonulni előle :)
2010. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez sajnos sok embernél így van ,nálam is például.Így érzek most a fősulival kapcsolatban is,először ha odakerülsz a suliba nehéz lesz,(nekem is,mert elég visszafogott vagyok),de egy-két hónap után már könnyebb lesz.A munkával is így voltam,mégis elég jól megszoktam pár hét alatt.
2010. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenki így van ezzel:)

Képzeld el, amikor középiskolába mentem, és teljesen egyedül bekerültem egy új osztályba, senkit nem ismertem előtte. Abszolút új élettérbe léptem.

Bennem is volt félelem, de hidd el, ők is ugyanezt érzik. Erőt vettem magamon és kezdeményeztem. Igen, nem volt könnyű, de hiába féltem, csak azért is odamentem valakihez bemutatkozni és beszélgetni. és nem harapott meg, sőt olyan jó osztályom lett, hogy már hiányoznak, ugyanis most érettségiztem.

Szeptembertől új suliba megyek, tehát megint váltás jön. Most is félek egy kicsit, de már közel sem annyira, mert rájöttem, hogy nincs miért :)Az első hét kicsit rázósabb, félszeg, de utána úgyis egyberázkódik a közösség, és eszedbe sem jut, milyen volt az elején.

Na meg az idő is segít. Például nemrégiben 2 hétig diákmnunkát végeztem, és mire jöttem rá? Hogy már nem tartok annyira az idegenektől:) Négyen voltunk lányok, várnunk kellett a folyosón, én meg kiálltam a sorból, szembefordultam velük és így szóltam:

"Sziasztok! XY vagyok, gondoltam bemutatkozom, mivel mostantól úgyis együtt fogunk dolgozni, megkérdezhetem a neveteket?"

Másnap délután már oltári jó barátok voltunk, és azóta is tartjuk a kapcsolatot :)Szóval, a szíve mélyén mindenki várja, hogy a másik kezdeményezzen, és nemhogy hülyének fognak nézni, hanem még hálásak is neked, amiért nem kell tovább némán bámulni egymást:)

És a régi barátokkal is lehet tartani a kapcsolatot, most fog kiderülni ki volt igai, és ki csak haver. erre van az MSN, iwiw, satöbbi. persze nem olyan, mint élőben, meg sem közelíti, de jobb, mint a semmi. Csak tegyél is a barátokért, írj neki, és ha jössz haza, találkozz velük:)

Nem is kell semmi érdekeset mondani egymásnak, a hangsúly azon van, hogy egyáltalán foglalkozol velük:)

2010. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:) Én szerintem viszonylag könnyen tudok barátkozni, úgyhogy nem is az. leginkább attól jön rám ez a félsz néha szerintem, hogy van 3 ember akik már sok éve a barátaim, és mivel veszítettem már el barátot akit testvérként szerettem, őket nem akarom, mert velük olyan jól érzem magam... Meg a kis bizonytalkanság miatt van ez az érzés, de hálistennek nem állandó, csak úgy néha ilyeneknél előjön.


De most kicsit megnyugtattatok és tudom, hogy igazatok van. Minden jót az új sulihoz! :)

2010. júl. 24. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!