Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért nem szeretek emberek...

Mért nem szeretek emberek közé menni?

Figyelt kérdés
egyszerüen nem tudom . nincs ekdvem közösségbe menni. nehezen nyilok meg meg kicsit félénk vagyok.(de mikor már megismerek valakit akkor nagyszájú, veccelödő stb..) néha barátaimmal sincs kedvem lenni. mért van?
2010. júl. 18. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi azt honnan tudjuk, ha te sem tudod?
2010. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Pont ugyanilyen vagyok:) Egy tömött boltba is inkább később visszanézek... Ilyenek vagyunk. 22F
2010. júl. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
én amikor kisebb voltam, kb 12-14 éves, akkor egyszerűen nem tudtam beszélni idegen emberekkel, boltban vásárolni egyedül, stb.. Most 17, vagyok, közelebb a 18-hoz, egyre több dolgot kellett elintéznem egyedül és muszáj volt ehhez hozzászokni. Most már simán megy minden helyzetben a beszélgetés.Kényszerítsd rá magad a beszélgetéshez, és akkor talán te is jobban megnyílsz.
2010. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

"Mért nem szeretek emberek közé menni?"


Mert az emberek, mint ahogy sok minden másban is különböznek (pl. szemszín, hajszín, testalkat, testmagasság, ízlés, érdeklődési kör), úgy a társaságigényben is. Mindenkinek szüksége van társaságra és magányra, de eltérő arányban. Van, akinek bőven elég, ha hetente van társaságban, van, aki egy délutánt sem bír ki társaság nélkül. A legtöbb ember valahol a két véglet között van.


A félénkség és a társaság nem-igénylése viszont két különböző dolog. Aki félénk, az akar társaságban lenni, csak nem mer odamenni. Aki nem szereti a társaságot, az ettől még nem félénk.

2010. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) én elintézek bármit emg azért kommunativ vagyok csak félek félek meg nyilni , félek hogy rosszat gondolnak rolam..stbb... pl: mikor emgyek a boltba mindig remélem hogy kevesen legyenek ...stb..

am 14 /L vagyok.

am nem szereteke gyedül lenni de magamtól "se hova enm emnnék el".

2010. júl. 18. 14:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Írtam egy választ neked, de áramszünet lett, és elszállt :)

Az előttem szóló véleményével értek egyet. Ez alkati kérdés. Hogy milyen jellegű és mekkora társasági életre van szükséged. van, aki nem bír egyedül maradni, van, akinek meg bizonyos határokon túl a társaság "viszket". Egyszerűen nem igényeled azt a mennyiségű és minőségű társasági életet, mint mások, vagy esetleg a körülötted élők. Barátok, stb.

Nekem a legendásan bulis egyetemi éveim alatt sem jött meg a kedvem ehhez. Pedig mondták a haverok, hogy majd lesz nekem is igényem erre, ha beindul. De nem. Egyszerűen nem olyan alkat vagyok. Persze fontos, hogy a barátok megértsék, elfogadják ezt, velem ez oké volt. Tudták, hogy bizonyos mennyiségen túl nekem ez terhes, nem akarom, és kész. Ejóhhez jön még, hogy nem mindegy, milyen a társaság. Ha sok az ismeretlen, megint csak nehezen oldódtam, és nem éreztem olyan jól magam. A legjobban a jól megszokott bandával mentem ide-oda, olyan kéthavonta egyszer volt egy-egy buli, mindig más jellegű (diszkó, vagy üldögélős, esetleg házibuli), és ez bőven elég volt.

Ameddig fizikai tüneteket nem produkálsz (fulladás, hőhullámok, szédülés) emberek közt, addig ez nem "kóros", tehát nem betegésg, mindössze ilyen vagy és kész. Sok ilyen ember van, elhiheted. Ha már fizikailag is rosszul érzed magad, akkor lehet fóbia, szorongás, ezek terápiás úton jól kezelhetők.

Addig meg érezd jól magad! Mindenkinek joga van úgy jól éreznie magát, ahogy neki jólesik, mégha ez nem is annyira "trendi".

Szóval nyugi!

25/L

2010. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

14:12


"félek félek meg nyilni , félek hogy rosszat gondolnak rolam..stb"


Megnyílni mindenki fél egy kicsit. És senki sem akarja, hogy rosszat gondolnak róla. A "problémád" az, hogy ember vagy, ezért pont úgy működsz, mint egy ember :))


Nem kell aggódnod, lazíts.

2010. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :) és ksözi hogy ennyir eemgétöek avgytok :) és még is emberek ;) edig azt hittem azért van emrt lust avagyok avgy valami iylesmi...

az igazság hogy uj emberekkel szeretnék ismerkedni de ahoz tul "félös" vagyok hogy elmenjek valahova.vagy egyáltalán miylen ehlyre?

2010. júl. 18. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát azt fokozatosan csináld, én azt javaslom, hogy a más jól ismert barátaidat kérd meg, hogy legközelebb hozzanak magukkal egy-két embert 8másmint anniyt összesen), akiről úgy gondolják, hogy jól kijönne velük mindenki. Így fokozatosan adagolva az új ismeretségeket lehetne új embereket megismerni. És ha ilyen félősebb vagy, akkor a helyszín is valami ismert, bizalomgerjesztő hely legyen, ne egy vadidegen dizsi, hanem valami barátságosabb, mondjuk egyikőtök otthona, vagy a kedvenc helyetek, ahol más otthonosan érzed magad (meg mindenki). Így a hely idegensége, furcsasága nem feszélyez, és nyugodtan ismerkedhetsz, arra összpontosíthatod a figyelmed. És a legjobb az, ha a barátaidon keresztül ismerkedsz.
2010. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!