Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert ilyenek velem az emberek...

Miert ilyenek velem az emberek? Mi bajom van?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek egy hivatalba vagy boltba, gyakran erzem, hogy velem sokkal tavolsagtartobbak, mint massal. Olyan felvallrol oda dobnak egy koszonest, mig sokszor masok eseten latom, hogy mosolyognak rajuk, elkezdenek beszelgetni veluk, pedig nem ismerik. Velem ilyet nem kezdemenyeznek. Voltam egy orvosnal maganklinikan. Ketten mentunk be, mindketten eloszor voltunk es az a kezeles vegen a masik illetonek az orvos azt mondta, hogy neki nem kell fizetnie, mert elso alkalom, pedig nekem is ugy volt, ram meg csak eleg morcosan nezett. Ez gyakran elofordul, de nem tudom, hogy miert, mert szoktam mosolyogni es nagyon udvariasan beszelek. Bizonyos emberek megis rancoljak a homlokukat, mikozben beszelek hozzajuk, sehol egy mosoly. Pl. multkor is egy hivatalban voltam, ahol nagyon bunko volt velem az ugyintezo (ok nelkul) es aki utanam jott, arra meg mosolygott, erdeklodott tole (pedig nem ismerte!). Az egyik magantanarom is mindenkit megkert, hogy tegezze, kiveve engem, pedig kituno, szorgalmas tanulo voltam mindig. Nem ertem, hogy mindez miert van. Ti mit gondoltok? A kulsommel van gondjuk? (normalisan oltozkodom es persze tiszta is vagyok)
2010. júl. 16. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ne keseredjél nem csak te vagy ilyen helyzetben.Velem is sokszor elõfordul ilyesmi.Talàn az arcunkra van irva,hogy szerények vagyunk,mert én az vagyok.Az ilyeneken làtszik,hogy nincs sok gond velük.Nem valami jó érzés.
2010. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem ertem, hogy mire gondolsz...nem eppen olyan vendegnek, ugyfelnek kellene orulni, akivel nincs sok gond?
2010. júl. 16. 22:23
 3/16 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom ismételni, amit előttem írt a első hozzászóló. Én is elég szerény voltam/vagyok és vannak emberek, akik ezt észreveszik és hiába mosolygok vagy tisztelettudóan beszélek velük, ők maradnak távolságtartóak és mogorvák. Meg olyan érzékeny vagyok, hogy magamra veszem, ha pl. egy olyan ügyintézőhöz kerülök, aki mindig mogorva, velem is, és képes vagyok azt bebeszélni magamnak, hogy velem van baja...

Bár ahogy telik az idő, én is változok, már nem vagyok beijedve annyira, ha intézni kell valamit, de tény, hogy ha kedvetlenek az emberek, az rám ragad..

Nem kell félni az emberektől. Arról mi nem tehetünk, hogy valakik besavanyodtak és rajtunk próbálják levezetni életük összes stresszét..

2010. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jo, de miert epp rajtam es nem az elottem vagy utanam kovetkezon vezeti le? Es hogy lehet, hogy pl. a kozmetikushoz, akihez jarok mar evek ota, meg mindig elvarja, hogy magazzam, mas meg 15 evesen is tegezi es vele az egesz elettortenetet kibeszeli? Pedig en is szeretek/szeretnek beszelgetni es faj, hogy az emberek nem baratkoznak velem...a suliban is ez volt. Volt, akit baratomnak tekintettem, de o engem nem. Csak kell lennie valaminek, amiert epp bizonyos emberekkel ilyenek.
2010. júl. 16. 22:32
 5/16 anonim ***** válasza:

nem veled van a baj.

az emberek iylennek. lehet hogy irigyek hogy moslyogsz és azt látják hogy probléma mentes avgy és ez enm tetszik nekik.

én is mindig mosolygok az emberekre (még kinomba is) és néha én se kapok egy kis mosolyt. talán a gyerekek azok akikre rá mosolyogsz és egy hatalmas mosolyt adnak vissza. ne foglalkozz a bunkókkal nem érdemlik hogy az idödet pocsékoljad rájuk. foglalkozz azokkala kiket szeretsz és ök is kölcsönössen szeret. ha pedig beszélgetni szeretnél uj emberekkel probálkozz meg te kezdeményezni. lehet hogy megismernek és utánna imádni fognak :) sok szerencsét :D

2010. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, de kezdődő paranoia. Súlyosbodhat is az összes téveszméd (elnézést, ha te nem látod annak), nekem bátyám került olyan pszichotikus állapotba már a végén, hogy be is feküdt egy pszichiátriára, nem önszántából. Már jól van, de ezt meg kéne beszéld egy szakemberrel, míg nem ölt hatalmasabb méreteket.. Ne haragudj, tényleg nem bántani akarlak, csak végignéztem egy emberen aki a legközelebb áll hozzám az egész folyamatot.
2010. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azt ugyan nem tudom mitől lehet ez, de szerintem nem kellene azzal foglalkoznod hogy vadidegen emberek mit gondolnak rólad, vagy hogyan állnak hozzád. Elmész a hivatalba, elintézed a dolgokat, ennyi. Boltban ugyanez. Bevásárolsz aztán kész... A barátaid gondolom nem így viselkednek veled, márpedig az az ami számít, hogy azok az emberek akiket szeretsz, ők hogyan viszonyulnak hozzád, nem az idegenek.
2010. júl. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ebben mi a paranoia? Hogy szeretnem tudni, hogy bizonyos emberek miert keltenek masban jobb erzest, en meg nem vagyok erre kepes valami miatt?
2010. júl. 16. 23:09
 9/16 A kérdező kommentje:
Hat nem sok baratom van. Szerintem nem tartanak erdekesnek.
2010. júl. 16. 23:11
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért írtam h paranoia, mert bátyámnál is így kezdődött. Először hogy az emberek direkt gyorsítanak vagy lassítanak ha elhaladnak mellette, direkt botlanak meg, direkt köszönnek neki úgy hogy fura hangsúlyt érez, mindenki rosszat akar neki, ez volt a mániája. Utána az hogy feltették az internetre egy képét, és az egész sulija látta, azért olyan furák. (Pedig mondanom sem kell hogy nem)

Ezért került egyszer verekedésbe is, mert egy sráctól hasonló utalást kapott, ami pont beleillett az ő saját világába ahol őt mindenki üldözte és kivételezett vele (idézőjelben). Pozitív visszajelzéseket meg hasonlókat már észre se vett,csak azt ami illik abba hogy ő valamiért olyan akit mindenki néz és kivételezik vele negatívan, olvass utána a paranoiának. Hangsúlyozom hogy a saját érdekedben írtam le.

2010. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!