Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok bolti...

Miért van az, hogy sok bolti eladó lekezelően, félvállról beszél az emberrel? Benneteket nem idegesít?

Figyelt kérdés
Engem nagyon. Én mindig kedvesen kérek, kedvesen szólok, erre úgy válaszolnak, mintha a seggükből rángattak volna ki.
2010. júl. 16. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

mutatkozz be neki: hallo, én vagyok a vevő....


bár speciel velem nem beszélnek lekezelően, lehet, mert én se teszem...persze kivéve pár bunkót, akik a vásárlók könyvében kötnek ki ;)

2010. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Engem is idegesít, és általában elkerülöm azt a helyet, ahol nem tudnak kedvesen bánni az emberrel.
2010. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Vannak hülye vásárlók, és ha vki felidegesíti őket, a többi vásárló is megszívja.
2010. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem hazai specialitás.

Külföldön ha az 500ik cipőt próbálod föl és akkor se veszed meg,uolyan kedvesek és előzékenyek veled.És nem erőltetik, ez zsigerből megy nekik.

Hiába,kis hazánkban ez a jellemző.(tisztelet az oly kevés kivételnek)

2010. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenek sztem mindenhol vannak(sajnos)

még középiskolába járok, kereskedő szakra, itt is állandóan azt tanítják h legyen kedves 1 eladó, alapszabály:) (bár nem az akarok már lenni..)

Engem még az idegesít, hogy "Kérem emelje fel a táskáját"

Szerintem ez baromi sértő, mellesleg, ha lopni akarnék se odatenném tuti, szóval felesleges művelet, és még megalázó is:S

2010. júl. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ott tartunk, hogy nem tudod elkerülni azokat a helyeket, mert minden boltban találsz ilyen flegmát. Nagyon ritka, aki türelmes és segítőkész.
2010. júl. 16. 13:04
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha alapból morcos/bu.nkó, az ellen nem lehet mit tenni sajnos. Én mindig azt mondom, hogy azzal sokkal több vevőt meg lehet fogni, ha kedves az eladó.

Vannak pozitív tapasztalataim is. Volt egy kis ruhabolt, nagyon szerettem bemenni, mert ha vettem valamit-ha nem a hölgy készségesen segített. Vagy volt olyan húsbolt, ahol igen udvariasan viselkedtek velem és a szebb husikat válogatták ki . (pedig nem vagyok extra feltűnő, és nem 10ezerért vásároltam)

De olyan is van, hogy én mosolygok előre az eladóra és az már fél siker. Szinte mindig "normális" a folytatás, ha ő is "vevő" erre. (hogy ezzel a szóviccel éljek)

2010. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én mindig mosolygok rájuk, mert ez az alaptermészetem, de mintha észre sem vennék. A lényeg az, hogy ez a tahóság nem ritka jelenség az eladók körében. Persze őket is megértem valahol, gondolom a tökük tele van egy nap már a századik vevőt kiszolgálni. De azt vallom, hogy az ember a munkájában teljesítsen jól. Ha én lennék bunkó a munkahelyemen, úgy vágnának ki, hogy a lábam sem érné a földet. És joggal.
2010. júl. 16. 13:14
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Velem eddig soha nem bunkóztak. A mellettünk lévő kisboltban a pénztáros fiú még szatyorba bepakolni is segít.
2010. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem még olyan volt, h cukrászdában vettem 2 sütit, kérdeztem h mennyire, mert más árat mondott, mint ami kiírva volt.Erre egy férfihoz besélt h maradjon már még, ne menjen el, mert úgy unatkozik...én meg fizettem úgy, ahogy kiírva láttam és mondta h több, de azt is bunkón, na oda se mentem többet:)
2010. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!